רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת עד 31/07

ויזת O-1

קריטריונים לקבלת ויזה אמן לארה"ב O, הליכי הבקשה ומידע חיוני לפני הוצאת ויזת אמן

ויזת אמן לארה"ב היא סוג של אשרת עבודה זמנית המיועדת לאמנים בעלי כישורים יוצאי דופן בתחומם המבקשים להרחיב את הקריירה שלהם בארצות הברית. אשרה זו מאפשרת לאמנים אלו לעבוד בארצות הברית למשך תקופה של עד 3 שנים, להביא את בני משפחתם, ולהגיש בקשה לקבלת אשרת עבודה קבועה.

ישנם שני סוגים של ויזת אמן מוכשר זמנית O לארה"ב:

ויזת O-1A: אשרה זו מיועדת לאמנים בעלי כישורים יוצאי דופן בתחומם, כגון שחקנים, רקדנים, מוזיקאים, זמרים, קומיקאים, אמנים פלסטיים, ועוד.

ויזת O-1B: אשרה זו מיועדת לאנשי מקצוע בתחום הספורט, האקדמיה, או התקשורת, בעלי כישורים יוצאי דופן בתחומם.

מי יכול להגיש בקשה לויזת אמן לארה"ב?

על מנת להגיש בקשה לויזת אמן לארה"ב, על המועמד לעמוד בקריטריונים הבאים:
להיות בעל אזרחות של מדינה שאינה ארצות הברית.
להיות בעל כישורים יוצאי דופן בתחומו, כגון שחקנים, רקדנים, מוזיקאים, זמרים, קומיקאים, אמנים פלסטיים, או אנשי מקצוע בתחום הספורט, האקדמיה, או התקשורת.
להיות פעיל בתחומו במשך תקופה של לפחות 3 שנים.

אפשרות לפגישה עם יועץ הגירה מומחה לארה"ב! כיצד זה עובד?

מילוי שאלון היכרות במטרה לקבל מידע אודותייך ולהעריך סיכויי הצלחה!

יועץ הגירה מומחה מעריך אילו ויזות מתאימות עבורך או עבור העסק שלך!

פגישה פרונטלית או בזום, תקבל הסבר רחב אודות הויזות המתאימות עבורך!

יוצאים לדרך - מחליטים על סוג הויזה המתאימה עבורך ומתחילים לעבוד!

מה הויזה מעניקה לזכאים?

ויזת אמן לארה"ב מעניקה לזכאים אשרת כניסה לארצות הברית למשך תקופה של עד 3 שנים, את האפשרות לעבוד בארצות הברית במשך תקופת האשרה ואת הזכאות להביא את בני משפחתם לארה"ב, כגון בן/בת זוג וילדים מתחת לגיל 21. בנוסף, ויזת אמן לארה"ב מאפשרת לזכאים להגיש בקשה להארכת האשרה למשך תקופה נוספת של 3 שנים וכן את הזכות להגיש בקשה לקבלת אשרת עבודה קבועה (גרין קארד).

קריטריונים לזכאות לויזת אמן לארצות הברית

כדי להוכיח את הזכאות ולקבל את ההכרה של אמן על המבקש להגיש מסמכים אשר יתמכו בכך ויעניקו לשגרירות הסבר על אופי הכישרון והעבודה. יש לכלול תיעודים כמו: פרסים, עבודות או הופעות שהוכרו או זכו להצלחה, ביקורות חיוביות מגורמים מוסמכים בתחום, הזמנות לכנסים בחו"ל, קבלות על תשלומים בגין המקצוע המיוחד.

בנוסף על המועמד יש לספק הוכחות לכך שהוא מוביל בתחומו או תורם משמעותי לתחום של לפחות 3 שנים. הוכחות לקשר לתחום יכולות לכלול עבודות או הופעות, פרסומים בתחום, חברות בארגונים מקצועיים והשתתפות בפעילויות מקצועיות בתחום

בנוסף, על מנת להגיש בקשה לויזת אמן לארה"ב, על המעסיק האמריקאי למלא את טופס I-129, Petition for a Nonimmigrant Worker. טופס זה הוא טופס סטנדרטי המשמש להגשת בקשה עבור כל סוג של אשרת עבודה זמנית לארה"ב. טופס I-129 כולל מידע על המעסיק האמריקאי, על העובד הזר, ועל התפקיד שהעובד הזר אמור למלא. המעסיק האמריקאי צריך למלא את הטופס בזהירות רבה, ולהגיש אותו עם כל המסמכים הדרושים. טופס I-129 לויזת אמן לארה"ב ניתן להגיש בשגרירות או הקונסוליה האמריקאית במדינה שבה העובד הזר מתגורר.

לאחר שהמעסיק האמריקאי ממלא את טופס I-129 ומגיש אותו עם כל המסמכים הדרושים, רשויות ההגירה של ארצות הברית (USCIS) יבדקו את הבקשה. אם הבקשה תאושר, העובד הזר יקבל אשרת O-1A או O-1B.

ויזת P

ויזת P גם היא סוג של אשרת עבודה זמנית המיועדת לאמנים או בדרנים בתוכניות תרבותיות מיוחדות. זוהי ויזה פחות פופולרית ורק אמן אשר עבודתו מוכחת ויש לו מוניטין יכול לקבל ויזת P. הויזה יכולה להיות מוענקת למטרות סיבוב הופעות, הופעה יחידה, הרצאות ועוד. אשרה זו מאפשרת לאמנים או בדרנים אלו להשתתף בתוכניות תרבותיות מיוחדות בארצות הברית למשך תקופה של עד 15 חודשים.

ויזה EB1

ויזת אמן מוכשר קבועה EB-1 היא אשרת עבודה קבועה המיועדת לאנשי מקצוע בעלי כישורים יוצאי דופן בתחומם. אשרה זו מאפשרת לאנשי מקצוע אלו להגר לארצות הברית ולעבוד בארצות הברית לצמיתות. הליך הבקשה לאישור ויזת EB1 לאמן עשוי להגיע גם למספר שנים. הסיבה לכך היא שהבקשה נבדקת על ידי ועדה של משרד העבודה האמריקאי (DOL), וישנם מספר קריטריונים מחמירים שעל המועמד לעמוד בהם כדי לקבל אישור.

אגרה עבור הגשת הבקשה

נכון לינואר 2024 התעריף עבור הגשת בקשה לויזת אמן לארה"ב הוא 190 דולר עבור בקשה רגילה, או 680 דולר עבור בקשה דחופה. התעריף משולם לשירותי ההגירה והאזרחות של ארצות הברית (USCIS).

תוקף ויזת אמן לארה ב

תהליך הגשת בקשה לויזת אמן לארצות הברית:

 1. איסוף מסמכים רלוונטיים – על המועמד להגיש את המסמכים הבאים עם הבקשה לויזת אמן:
  • דרכון בתוקף
  • תמונות פספורט
  • טופס I-129, Petition for a Nonimmigrant Worker
  • תשלום אגרה
  • מכתב המלצה מגורם מוסמך בתחום
  • מסמכים המעידים על כישוריו יוצאי הדופן של המועמד, כגון פרסים, הישגים, ביקורות חיוביות, ועוד.
 2. מילוי טופס I-129: טופס זה הוא טופס סטנדרטי המשמש להגשת בקשה עבור כל סוג של אשרת עבודה זמנית לארה"ב. טופס I-129 צריך להתמלא על ידי המעסיק האמריקאי, ויש לכלול בו מידע על המעסיק, על העובד הזר, ועל התפקיד שהעובד הזר אמור למלא.
 3. הגשת בקשה לשגרירות או הקונסוליה האמריקאית: לאחר שהמועמד אסף את כל המסמכים הדרושים ומלא את טופס I-129, עליו להגיש את הבקשה לשגרירות או הקונסוליה האמריקאית במדינה שבה הוא מתגורר.
 4. ראיון: לאחר שהמועמד הגיש את הבקשה, הוא יזומן לראיון בשגרירות או הקונסוליה האמריקאית. בראיון, המועמד יידרש לענות על שאלות על כישוריו, על פעילותו בתחומו, ועל תוכניותיו לעבוד בארצות הברית.
 5. קבלת החלטה: לאחר הראיון, שגרירות או הקונסוליה האמריקאית תקבל החלטה על הבקשה. אם הבקשה מאושרת, המועמד יקבל אשרת אמן.

חשוב לציין כי תהליך הגשת בקשה לויזת אמן לארצות הברית יכול לקחת מספר חודשים עד שנים. הסיבה לכך היא שהבקשה נבדקת על ידי שירותי ההגירה והאזרחות של ארצות הברית (USCIS), וישנם מספר קריטריונים מחמירים שעל המועמד לעמוד בהם כדי לקבל אישור.

מסיבה זו מומלץ להיעזר בחברת מאסטר ויזה בתהליך הגשת הבקשה לויזת אמן. אנו נסייע לכם לאסוף את המסמכים הדרושים, למלא את הטופס I-129, ולהכין את אתכם לראיון בשגרירות או הקונסוליה האמריקאית. אנו נעמיד לרשותכם צוות מומחים מנוסים שילווה אתכם בכל השלבים.

להוצאת ויזת אמן לארצות הברית – פנו אלינו עוד היום

רוצה ויזת עבודה והגירה לארה"ב?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!