רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת מוזלת לכבוד חג הפסח עד 29/04

ויזת L-1

דרישות הזכאות ותהליך הבקשה לויזת עבודה L-1

אנו נמצא ונתאים עבורך או עבור העסק שלך ויזת עבודה חוקית

ויזת ניוד מנהלים L-1 היא אשרת עבודה זמנית המיועדת לעובדים מיומנים בעלי ניסיון עבודה של לפחות שנה בחברה מחוץ לארצות הברית, המועברים למשרד של אותה החברה בארצות הברית. ויזה l1 לארה"ב היא ויזת עבודה, ולכן בעלי אשרה זו מורשים לעבוד בארצות הברית. הם רשאים לעבוד רק עבור המעסיק האמריקאי שביקש עבורם את האשרה, ורק בתפקיד שהובטח להם. בעלי אשרת L1 רשאים לעבוד בארצות הברית במשך תקופה של עד 3 שנים עם אפשרות להארכה לתקופה של עד 7 שנים. בתום תקופה זו, הם יכולים להגיש בקשה להארכת האשרה או להגיש בקשה לתושבות קבע (גרין קארד) בארה"ב..

מי זכאי להגיש בקשה עבור אשרת L1?

ישנם שני סוגי מועמדים עיקריים הזכאים להגיש בקשה עבור אשרת L1:

עובדים בכירים – עובדים בכירים הם עובדים בעלי תפקידים מנהלים, מנהלים בכירים, או מומחים טכניים. על מנת להיות זכאים לויזה מסוג L1A, על העובד הבכיר לעמוד בקריטריונים הבאים:

 • להיות בעל ניסיון עבודה של לפחות שנה בחברה מחוץ לארה"ב, כמו כן המנהל מצד אחד להראות את עשייתו הניהולית בשנה הקלנדרית האחרונה ומנגד להראות את צפי הפעילות שלו בחברה בארה"ב.
 • להיות בעל תפקיד ניהולי, ניהולי בכיר, או מומחה טכני
 • להיות מועבר למשרד של אותה החברה בארצות הברית

אפשרות לפגישה עם יועץ הגירה מומחה לארה"ב! כיצד זה עובד?

מילוי שאלון היכרות במטרה לקבל מידע אודותייך ולהעריך סיכויי הצלחה!

יועץ הגירה מומחה מעריך אילו ויזות מתאימות עבורך או עבור העסק שלך!

פגישה פרונטלית או בזום, תקבל הסבר רחב אודות הויזות המתאימות עבורך!

יוצאים לדרך - מחליטים על סוג הויזה המתאימה עבורך ומתחילים לעבוד!

עובדים מקצועיים – עובדים מקצועיים הם עובדים בעלי ניסיון עבודה בתחומים כגון מהנדסה, מכירות, או שיווק. על מנת להיות זכאי לאשרה מסוג L1B, על העובד המקצועי לעמוד בקריטריונים הבאים:

 • להיות בעל ניסיון עבודה של לפחות שנה מחוץ לארה"ב
 • להיות בעל ידע וניסיון מקצועי בתחום הרלוונטי
 • להיות מועבר למשרד של אותה החברה בארצות הברית


בנוסף לקריטריונים אלו, על המעסיק האמריקאי לעמוד גם הוא בקריטריונים מסוימים, כגון:

 • להיות בעל עסק או חברה חוקיים בארצות הברית
 • להיות בעל פעילות עסקית משמעותית בארצות הברית
 • להיות בעל קשר עסקי עם החברה מחוץ לארצות הברית (חברת בת, סניפים של חברות וכ'ו).

במקרים מסוימים, ייתכן שגם עובדים אחרים, כגון עובדים בתחומי האמנות, הספרות, או הבריאות, יוכלו להיות זכאים להגיש בקשה עבור אשרת L1.

קריטריונים לזכאות ויזה l1 לארה"ב

על מנת לקבל ויזה L1, על המועמד לעמוד בשני קריטריונים עיקריים:

הקריטריון האישי – המועמד חייב להוכיח שעבד מחוץ לארה"ב במשך שנה רצופה (במסגרת 3 שנים שקדמו להגשת הבקשה) והוא חייב להיות מועבר למשרד של אותה החברה בארצות הברית.

הקריטריון העסקי – החברה האמריקאית חייבת להיות בעלת עסק או חברה חוקיים בארצות הברית, וחייבת להיות בעלת פעילות עסקית משמעותית בארצות הברית. בנוסף, החברה האמריקאית חייבת להיות בעלת קשר עסקי עם החברה בחו"ל (בישראל לצורך העניין).

על מנת לקבל אשרת L1, על המועמד להוכיח כי קיים קשר אמיתי ומוצק בין החברה הזרה שבה הוא עובד לבין החברה האמריקאית שבה הוא אמור להיות מועבר. הקשר הזה צריך להיות מוכח באמצעות מסמכים ודוחות שיאמתו את קיומו.

מבנה בעלות – אחד המסמכים החשובים ביותר שיש להציג הוא מסמך המציג את מבנה הבעלות של שתי החברות. מסמך זה צריך להראות כי החברה הזרה היא בעלת שליטה מלאה או חלקית בחברה האמריקאית, או כי שתי החברות קשורות בקשר עסקי הדוק אחר.

בנוסף למסמך המציג את מבנה הבעלות, יש להציג גם מסמכים המציגים את אופי הקשר העסקי בין שתי החברות. מסמכים אלו יכולים לכלול, בין היתר:

 • חוזים עסקיים בין שתי החברות
 • דוחות כספיים משותפים
 • שיתופי פעולה עסקיים, כגון שיתוף בפיתוח מוצרים או שירותים, שיתוף במכירות או שיווק, או שיתוף במחקר ופיתוח.
 • מסמכים ודוחות אחרים


בנוסף למסמכים המפורטים לעיל, USCIS עשוי לדרוש מסמכים או דוחות נוספים כדי להוכיח את קיומו של קשר אמיתי ומוצק בין שתי החברות. לדוגמה, USCIS עשוי לדרוש מסמכים המציגים את הקשר העסקי בין שתי החברות לאורך זמן, או מסמכים המציגים את התרומה הצפויה של המועמד לחברה האמריקאית.

קריטריונים ספציפיים לקבלת ויזה L-1A

עבור ויזת L1A, הקריטריון האישי הוא שהמועמד חייב להיות בעל תפקיד ניהולי, ניהולי בכיר, או מומחה טכני.

קריטריונים ספציפיים לקבלת ויזת L-1B

עבור אשרת L1B, הקריטריון האישי הוא שהמועמד חייב להיות בעל ידע וניסיון מקצועי בתחום הרלוונטי.

ויזת L2

ויזת L2 היא ויזה זמנית המיועדת לבני זוג וילדים מתחת לגיל 21 של מחזיקי סטטוס L-1. בעלי אשרת L2 רשאים לעבוד בארצות הברית, אך הם אינם חייבים לעשות זאת.

על מנת לקבל אשרת L2, על המועמד לעמוד בשני קריטריונים עיקריים:

 • המועמד חייב להיות בן זוג או ילד של מחזיק סטטוס L-1.

החברה האמריקאית חייבת לעמוד בקריטריונים שנקבעו לקבלת אשרת L1.

בנוסף לקריטריונים אלו, על המועמד לעמוד גם בדרישות הבאות: להיות בעל דרכון בתוקף, להיות בעל תעודת לידה או תעודה אחרת המעידה על הגיל, להיות בעל תמונת פספורט עדכנית, לשלם אגרה.  התהליך של הגשת בקשה לויזת L2 דומה לתהליך של הגשת בקשה לויזת L1.

הארכת ויזת L1

עובדים המחזיקים בויזת ניוד מנהליםL-1 רשאים להגיש בקשה להארכת האשרה לתקופה של עד 7 שנים. על מנת להגיש בקשה להארכה, על המעסיק האמריקאי להגיש בקשה להארכה לשירותי ההגירה והאזרחות של ארצות הברית (USCIS). הבקשה להארכת אשרת L1 חייבת להיות מוגשת לפחות 60 יום לפני תום תוקף האשרה הנוכחית. הבקשה חייבת לכלול מסמכים המראים כי המועמד עדיין עומד בקריטריונים לקבלת אשרת. USCIS בודקת את הבקשה להארכת ויזה L1, ובמידה והיא מאושרת, האשרה מוארכת לתקופה נוספת של 7 שנים.

אין הגבלה על מספר הפעמים שניתן להגיש בקשה להארכת אשרת L1. עם זאת, USCIS עשוי לדרוש מהמעסיק האמריקאי להוכיח כי קיים עדיין צורך בשירותי המועמד בחברה האמריקאית.

זקוקים לויזת עבודה מסוג L1? פנו אלינו עוד היום

רוצה ויזת עבודה והגירה לארה"ב?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!