רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת עד 31/07

גרין קארד על בסיס תעסוקה

קבלת תושבות באמצעות גרין קארד על בסיס עבודה באמצעות ויזות
EB-1/EB-2/EB-3/EB-4/EB-5

גרין קארד על בסיס תעסוקה הוא אישור שהייה קבוע בארצות הברית המוענק לעובדים מיומנים המעוניינים להגר למדינה. גרין קארד זה מאפשר למחזיקיו לעבוד, לחיות, ללמוד ולקבל שירותי בריאות בארצות הברית.

ארצות הברית מציעה מסלולים שונים לאנשים המחפשים תושבות קבע, ואחד המסלולים הנחשקים ביותר הוא דרך עבודה . גרין קארד מבוסס תעסוקה מאפשר לאזרחים זרים לחיות ולעבוד באופן קבוע בארה"ב, בהתבסס על כישורי העבודה והישגיהם בקריירה.

ישנם מספר דרכים לקבל גרין קארד על בסיס תעסוקה. הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות מעסיק אמריקאי. המעסיק חייב להוציא עבור העובד מסמך המכונה "Labor Certification", המאשר כי אין בארצות הברית עובד אמריקאי מתאים לאותה משרה. לאחר קבלת Labor Certification, העובד יכול להגיש בקשה לגרין קארד.

סוגי בקשות גרין קארד על בסיס עבודה

גרין קארד EB-1: מיועד למועמדים בעלי כישורים מיוחדים, כגון תארים אקדמיים גבוהים, ניסיון מקצועי מוכח או כישורים יוצאי דופן בתחומי אמנות, מדע, ספורט או תרבות. קטגוריה זו היא תחרותית ביותר, לאור העדפתה בהקצאת אשרות. על המועמדים.

גרין קארד EB-2: מיועד למועמדים בעלי השכלה גבוהה או ניסיון מקצועי מוכח בתחומים הדורשים השכלה או הכשרה מקצועית.מועמדים זקוקים לרוב להצעת עבודה ממעסיק אמריקאי וחייבים לעבור תהליך הסמכת עבודה, המוכיח כי אין עובדים אמריקאים מוסמכים זמינים לתפקיד.

אפשרות לפגישה עם יועץ הגירה מומחה לארה"ב! כיצד זה עובד?

מילוי שאלון היכרות במטרה לקבל מידע אודותייך ולהעריך סיכויי הצלחה!

יועץ הגירה מומחה מעריך אילו ויזות מתאימות עבורך או עבור העסק שלך!

פגישה פרונטלית או בזום, תקבל הסבר רחב אודות הויזות המתאימות עבורך!

יוצאים לדרך - מחליטים על סוג הויזה המתאימה עבורך ומתחילים לעבוד!

גרין קארד EB-3: מיועד למועמדים בעלי כישורים מתונים או ניסיון מקצועי מוכח בתחומים הדורשים השכלה או הכשרה מקצועית.למרות שקטגוריה זו רחבה יותר מבחינת זכאות, היא חווה פעמים רבות זמני המתנה ארוכים יותר עקב ביקוש גבוה יותר.

גרין קארד EB-4: מיועד לקבוצה ייחודית של 'מהגרים מיוחדים' הכוללת מגוון רחב של אנשים כגון אנשי דת, עובדי משרות חוץ בארה"ב, עובדים בדימוס של ארגונים בינלאומיים ואחרים. לכל תת-קבוצה בתוך EB-4 יש את הדרישות והנהלים הספציפיים שלה, מה שהופך אותה לנתיב ייחודי ומיוחד לתושבות.
הקטגוריה EB-4 מחולקת לשני סוגים:

 • EB-4(a): עובדים דתיים, כגון כמרים, נזירות, רבנים וכו'.
 • EB-4(b): עובדים ממשלתיים זרים, כגון דיפלומטים, עובדי סוכנויות בינלאומיות וכו'.


גרין קארד EB-5:
מיועד ליזמים זרים אשר משקיעים לפחות 1,000,000 דולר בארה"ב ויוצרים לפחות 10 מקומות עבודה חדשים.

על מנת לקבל גרין קארד על בסיס תעסוקה, על המועמד לעמוד בדרישות הבאות:

המסע לקבלת גרין קארד מבוסס עבודה מתחיל בהגשת עתירה של המעסיק בשם הפונה. מסמכים חיוניים כוללים רשומות אקדמיות, מכתבי הצעת עבודה והוכחה לכישוריו של המבקש. דיוק ותשומת לב לפרטים הם חיוניים בשלב זה כדי למנוע תקלות או עיכובים. התנאים הם:

 • לקבל הצעה לעבודה ממעסיק אמריקאי.
 • לקבל אישור תעסוקה (Labor Certification) מהממשל הפדרלי האמריקאי.
 • לעמוד בדרישות הסף של הסוג הספציפי של גרין קארד אליו הוא מגיש בקשה.

שלבים עיקריים בהוצאת גרין קארד על בסיס עבודה

 1. אישור עבודה (PERM) – זה השלב הראשון הוא מתחיל בדרך כלל במחלקת העבודה (DOL). המעסיק בארצות הברית צריך להוכיח שהעסקתך לא תפגע לרעה בשכר ובתנאי העבודה של עובדים אמריקאים. זהו תהליך המכונה PERM, והוא אבן היסוד לבקשת גרין קארד עבודה.
 2. טופס I-140 – עתירת ההגירה, המעסיק בארה"ב מגיש טופס I-140, בקשת הגירה לעובד זר. תחשוב על זה כ"כרטיס הזהב", שמציב רשמית את שמך ברשימה לגרין קארד.
 3. שינוי סטטוס או הליך קונסולרי – אם אתה כבר נמצא בארה"ב, תעבור תהליך שינוי סטטוס (טופס I-485). אם אתה בחו"ל, הבקשה תעבור בשגרירות או בקונסוליה של ארה"ב. זו הישורת האחרונה.

גרין קארד על בסיס עבודה מעניק למחזיקיו מספר זכויות למשל:

 • הזכות להישאר ולעבוד בארה"ב באופן קבוע.
 • הזכות להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית לאחר 5 שנות מגורים בארה"ב.
 • הזכות לקבל זכויות סוציאליות, כגון ביטוח לאומי, פנסיה וביטוח בריאות.
  גרין קארד על בסיס תעסוקה הוא דרך אחת לקבל אזרחות אמריקאית. זהו תהליך מורכב, אך הוא יכול להיות משתלם עבור עובדים זרים אשר מעוניינים להישאר ולעבוד בארה"ב באופן קבוע.

טיפים לקבלת גרין קארד על בסיס תעסוקה

 1. מסמכים – ודא שיש לידכם את כל המסמכים האישיים שלך מוכנים ומעודכנים. זה כולל את הדרכון, תעודת לידה, קורות חיים וכל מסמך זיהוי אחר. בהתאם לסוג הויזה יש לאסוף את כל המסמכים המקצועיים הרלוונטיים כמו תעודות, רשימות פרסומים, מכתבי המלצה וכל פרס או הכרה.
 2. סוג הויזה הנדרשת – לכל קטגוריה מבוססת תעסוקה יש קריטריונים ספציפיים. הבן את הדרישות של הקטגוריה שבה אתה מגיש בקשה, וודא שאתה עומד בדרישות אלה.
 3. ליווי מקצועי – חשוב לשקול להתייעץ מומחים בתחום הוצאת הויזה בקטגוריה שלכם. הניסיון הזה יסייע לכם בצמצום טווח הטעות ובניית תיק מאורגן יותר.
 4. תיעוד מהמעסיק – תשמרו על קשר רציף עם המעסיק בארצות הברית ותוודאו שהמעסיק מוכן לספק את כל התיעוד והתמיכה הדרושים, כולל מכתב הצעת העבודה, דוחות כספיים והוכחות להזדמנות עבודה אמיתית.
  מוכנות פיננסית – היו מודעים לעלויות הכרוכות בתהליך, לרבות הוצאות משפט, אגרות הגשה וכל הוצאה קשורה אחרת. לכן חשוב להיערך להליך הזה כלכלית מראש.
 5. הכנה לראיון בשגרירות, במידה ולקחת ליווי מקצועי תבדקו היטב שמכינים אתכם לשלב הראיון שכן הוא קריטי להצלחה.
  היו מוכנים לעיכובים – סבלנות היא חיונית, תהליך גרין קארד יכול להיות ארוך ובלתי צפוי.

הדרך לקבלת גרין קארד על בסיס תעסוקה דורשת הכנה קפדנית, סבלנות וגישה יזומה. על ידי ביצוע הטיפים הללו, תוכלו לסלול את הדרך לתהליך חלק ויעיל יותר, שיביא אתכם צעד אחד קרוב יותר להגשמת החלום האמריקאי שלכם, בנוסף זכרו שזו אינה הדרך היחידה למשל הוצאת גרין באמצעות קרבה משפחתית, גרין קארד על בסיס השקעה. 

שוקלים גרין קארד על בסיס תעסוקה? פנו אלינו לקבלת הכוונה מצוות המומחים שלנו וסיוע מותאם אישית בבחירת מסלול ההגירה המתאים עבורכם להשקעה. תנו לנו לעזור לכם – השאירו פרטים!

רוצה ויזת עבודה והגירה לארה"ב?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!