רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת מוזלת לכבוד חג הפסח עד 29/04

גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית

קבלת תושבות באמצעות גרין קארד על בסיס קרוב משפחה ממדרגה ראשונה

מסלול גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית מאפשר לאזרח אמריקאי או תושב קבע חוקי להגיש בקשה לגרין קארד עבור קרוב משפחה מדרגה ראשונה. קרובי משפחה מדרגה ראשונה כוללים הורים, ילדים (עד גיל 21) ואחים ואחיות. נתיב זה הוא אחד מהדרכים הנפוצות ביותר להגירה, המציע גשר לאיחוד משפחות.

מי זכאי לגרין קארד בחסות המשפחה?

כדי לתת חסות לקרוב משפחה, עליך להיות אזרח ארה"ב או תושב קבע חוקי. קרובי המשפחה הזכאים כוללים בני זוג, ילדים, הורים ואחים. מערכת היחסים חייבת להיות מוכרת משפטית, ועל נותן החסות לעמוד בדרישות גיל מסוימות ופיננסיות.

ישנן שתי קטגוריות עיקריות תחת כרטיס גרין קארד משפחתי:

קרובי משפחה

קטגוריה זו מציעה את המסלול המהיר ביותר לתושבות קבע ללא זמני המתנה לויזה. תוכלו להיות זכאים באופן מיידי במידה והינכם קרובי משפחה שעומדים בתנאים הבאים:

 • בן/בת זוג של אזרח ארה"ב
 • ילד לא נשוי (מתחת לגיל 21) של אזרח אמריקאי
 • הורה לאזרח ארה"ב (אם אזרח ארה"ב הוא בן 21 ומעלה)

העברת גרין קארד מקרוב משפחה אמריקאי! כיצד זה עובד?

אזרח אמריקאי רשאי, במקרים מסויימים להעביר גרין קארד לקרוב משפחתו.

קרוב המשפחה חייב להיות מדרגה ראשונה ולהיות בעל כוונה לחיות בארה"ב.

אנחנו נעשה עבורך הכל מהתחלה עד סיום התהליך וקבלת הגרין קארד בליווי עו"ד.

נאסוף יחד מסמכים וטפסים , ונכין את תיק הבקשה לרשויות ההגירה בארה"ב.

דוגמה: לאה, ישראלית-אמריקאית בת 65, מתגוררת בבוסטון. היא עברה לארצות הברית מתל אביב לפני 15 שנה וקיבלה אזרחות אמריקאית באמצעות התאזרחות. בנה בן ה-19, יונתן עדיין חי בישראל עם סבו וסבתו. לאה, לאחר שהקימה חיים יציבים בארה"ב, מחליטה שהגיע הזמן להביא את יונתן לגור איתה. מכיוון שיונתן הוא מתחת לגיל 21 ולא נשוי, הוא מתאים כקרוב משפחה, מה שבדרך כלל מבטיח תהליך הגירה מהיר יותר.

העדפה משפחתית

קטגוריה זו מקיפה מגוון רחב יותר של קשרים משפחתיים, כולל אחים, ילדים נשואים וילדים בוגרים לא נשואים של תושבי קבע. עם זאת, אשרות בקטגוריה זו כפופות למגבלות שנתיות וזמני ההמתנה עשויים להשתנות באופן משמעותי.

דוגמה: אסתר, אזרחית אמריקאית בת 63 ממוצא יהודי, מתגוררת בעיר ניו יורק. לפני שנים עלה לארץ בנה, דניאל, שם התחתן ונולדו לו שני ילדים, נועה ואמיר. לאחר שנים של חיים בנפרד, אסתר מחליטה לקרב את משפחתה. היא מתחילה בתהליך של חסות לבנה ומשפחתו עבור גרין קארד של ארה"ב. דניאל, בהיותו מעל גיל 21 ונשוי, נכנס לקטגוריית העדפת המשפחה, מה שאומר שתהיה תקופת המתנה.

שלבים חיוניים בתהליך גרין קארד בחסות המשפחה

 1. אזרח ארה"ב או קרוב משפחה תושב קבע (נותן חסות) מגיש בשמך עתירה לשירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) באמצעות טופס I-130 טופס זה קובע את מערכת היחסים בין נותן החסות לבין המוטב.
 2. לאחר אישור הבקשה, יש להגיש בקשה לוויזת מהגרים מיוחדת בשגרירות ארה"ב בישראל. 
 3. ראיון בארה"ב, עם הגעתכם לארה"ב, תשתתפו בראיון עם קצין USCIS כדי לסיים את בקשתכם לגרין קארד.

מסמכים ודרישות מפתח

 • תעודות לידה, תעודות נישואין והוכחות אחרות לקשרים משפחתיים
 • מסמכים פיננסיים המדגימים את יכולתו של נותן החסות לתמוך במבקש הבקשה
 • בדיקות רפואיות וחיסונים
 • תעודות יושר מהמשטרה
 • ועוד

כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד משפחה?

זמני הטיפול ב-גרין קארד בחסות המשפחה משתנים בהתאם לקשר שלכם לנותן החסות ולקטגוריית בקשת הגרין קארד, נהוג לומר שבקשה משפחתית העומדת בתנאי החוק, צפוייה לקחת כשנה וחצי מרגע הגשת הבקשה, כמו כן ניתן להגיש בקשה לזירוז התור (בקשה במסלול מהיר 7 חודשים בלבד) בתנאי שיש לכם סיבה מספיק טובה. במידה והבקשה תאושר נצליח לתאם עבורך מועד ראיון כאן בישראל תוך מספר חודשים בלבד. 

בעוד שתהליך גרין קארד מכוח משפחתי יכול להיות ארוך ומורכב, הבנה ברורה של השלבים המעורבים הופכת את המסע ליעל יותר וליווי מקצועי יסייע בקיצור הליכים וטעויות.

האם תהליך גרין קארד על בסיס משפחה מקנה אפשרות להוציא אזרחות אמריקאית בהמשך?

כן, אפשר להמיר גרין קארד שהתקבל באמצעות חסות משפחתית באזרחות אמריקאית, בתהליך המכונה התאזרחות. בעלי גרין קארד (תושבי קבע חוקיים) שהוכיחו כי הם חיים ומנהלים את חייהם בארצות הברית למשך 5 שנים לפחות, יכולים להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית אם הם עומדים בקריטריונים לזכאות.

לקריאה על אזרחות אמריקאית לחצו כאן.

כמה זמן לוקח תהליך ה-Green Card המשפחתי?

זה משתנה בהתאם למערכת היחסים וארץ המוצא. בדרך כלל, זה יכול לקחת בין כמה חודשים לעד שנה וחצי. 

האם צריך לגור בזמן הבקשה בארצות הברית?

אם הינכם בקטגוריית העדפת משפחה (לדוגמה, אחים, ילדים נשואים, ילדים לא נשואים בוגרים של תושבי קבע), בדרך כלל לא תוכלו לשהות בכל החודשים הללו בארצות הברית. לא תצרכו להיות מחוץ למדינה כדי להגיש בקשה לאשרת כניסה בשגרירות או קונסוליה של ארה"ב. עם זאת, ישנם כמה יוצאים מן הכלל, כגון אם יש לך כבר ויזה לא מהגרים בתוקף כמו H-1B או L-1.

אם הינכם בקטגוריה קרובי משפחה אתם לא חייבים לעבור לארצות הברית בזמן הבקשה.
אולם אם אתם כבר בארצות הברית תוכלו לבקשה שינוי מעמד לאשרת כניסה על זה ואף גם לעבוד.

שוקלים גרין קארד על בסיס קרבה משפחתית? 

פנו אלינו לקבלת הכוונה וסיוע מותאם אישית בבחירת מסלול ההגירה המתאים עבורכם 

רוצה להעביר גרין קארד לקרוב משפחה?

מידע נוסף

גרין קארד על בסיס השקעה

‏ ‏ ‏ גרין קארד על בסיס השקעה קבלת תושבות באמצעות גרין קארד על בסיס השקעה באמצעות ויזות E2/EB-5 אנו נמצא ונתאים עבורך או עבור

חידוש גרין קארד

חידוש גרין קארד כל מה שצריך וחשוב לדעת על תהליך חידוש תושבות קבע – גרין קארד בכתבה שלפניכם תושבות קבע מוענקת על ידי רשויות ההגירה

קבלת גרין קארד על בסיס נישואין

קבלת גרין קארד על בסיס נישואין קבלת גרין קארד דרך נישואין לאזרח אמריקאי או תושב קבע חוקי (LPR) הוא אחד הדרכים הנפוצות ביותר לתושבות חוקית

ויזת E2 לישראלים

ויזת E2 – ויזת משקיע – השקעה לעתיד מבטיח מאסטר ויזה הינה חברה ותיקה עם שנים של ניסיון בהוצאת ויזות לארצות הברית וכן ויזת משקיע