רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת עד 31/07

שירות לאזרחים אמריקאים

מאמרים מומלצים

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

מיסוי אמריקאי

מיסוי אמריקאי - דיווח מס הכנסה אמריקאי

על פי שיטת המיסוי האמריקאית, חובת דיווח המס חלה גם על בעלי אזרחות אמריקאית, גם על מחזיקי גרין קארד (תושבות קבע) וגם על אזרחי מדינות זרות המפיקים הכנסה כזו או אחרת ברחבי ארצות הברית של אמריקה, וזאת באמצעות שלושה סוגי טפסים שונים:

1. טופס 1040 -

הגשת דו"ח מס הכנסה על פי חוקי המיסוי האמריקאיים, נעשית באמצעות טופס 1040 המיועד לאזרחים אמריקאים ו/או בעלי תושבות קבע המחזיקים בגרין קארד, וזאת במידה והם עוברים את סף ההכנסה השנתית הקבוע בחוק. טופס זה מעבר לפרטים האישיים מחייב דיווח על כלל מקורות ההכנסה, בין אם מדובר במקורות הכנסה אשר הופקו בארצות הברית או מחוצה לה.

2. טופס FBAR -

בעלי אזרחות אמריקאית ו/או מחזיקי גרין קארד המחזיקים בחשבונות בנק במדינות זרות מחוץ לשטחה של ארצות הברית, מחויבים גם בהגשת דיווח לרשות המיסים האמריקאיים באמצעות טופס המכונה FBAR.

3. טופס 1040nr -

מילוי טופס זה נדרש לצרכי הגשת דו"ח מס הכנסה עבור אזרחי מדינות זרות המקיימים פעילות עסקית בארצות הברית.

מועדי הדיווח

אזרחים אמריקאים ו/או מחזיקי תושבות קבע (גרין קארד) נדרשים בהגשת דו"חות מס הכנסה עד ליום 15.4 בשנה העוקבת, כאשר הארכה אוטומאטית מוענקת לאזרחים אמריקאים ו/או מחזיקי תושבות קבע במידה והם אינם מתגוררים בארה"ב, וזאת עד ליום ה-15.6 בשעה העוקבת. חשוב לציין שניתנת אפשרות להארכת מועד הדיווח באמצעות טופס בקשה ייעודי הידוע בשם: טופס 4868.

יחידים המקיימים פעילות פיננסית בארצות הברית והם אינם בעלי אזרחות אמריקאית ו/או מחזיקי גרין קארד, נדרשים בהגשת דיווח באמצעות טופס 1040nr עד לתאריך 15.6 בשנה העוקבת וגם הם ראשים להגיש בקשה לדחיית מועד הדיווח לא יאוחר מיום ה-15.12 בשנה העוקבת.

סנקציות בגין אי הגשת דיווח במועד

אי הגשת דיווח במועד הנדרש, עלולה להוביל להטלת קנסות בשיעור של עד 25% מחבות המס הנדרשת, כאשר חבות המס נושאת עימה ריבית שנתית בגובה של כ-6%. כמו כן, גם במקרים בהם קיימים אי דיוקים בטופס הדיווח, הדבר עלול להוביל להטלת קנסות בגובה של כ-20% משיעור המס.

שימו לב – בעלי חובות לרשות המיסים האמריקאית (IRA) עלולים להיות חשופים לשלילת דרכונם האמריקאי ולעונשים נוספים הקבועים בחוקי המיסוי האמריקאי המסדיר את נושא תשלום מיסים אמריקאים. במקרים מסוימים ניתן להסדיר את נושא אי הדיווח באמצעות הליך גילוי מרצון המתנהל אל מול רשות המיסים האמריקאית.

רוצה ייעוץ והדרכה בנוגע למיסוי אמריקאי?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!