רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת עד 31/07

שאלות נפוצות בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב

אתם שואלים והמומחים של מאסטר ויזה עונים!

הדרך להוצאת ויזה לארצות הברית לא תמיד פשוטה ואנו בטוחים שיש לכם לא מעט שאלות, לכן ריכזנו עבורכם מאגר טיפים ומידע מקצועי בכל הנוגע לתהליך הוצאת הויזה מהמומחים שלנו, כל המידע נכתב ע"פ שאלות שאתם הלקוחות שאלתם אותנו במהלך עשר שנים של פעילות!

לרוב, התהליך אורך כ-2-3 שבועות, מרגע מילוי הטפסים ועד הגעה לשגרירות ארה"ב לריאיון. בדרך כלל ישנה המתנה לריאיון כשבועיים מיום תשלום האגרה לשגרירות. למידע נוסף בנושא -היכנסו למאמר שלנו בנושא זמן הוצאת ויזה לארצות הברית

כאשר הינכם מעוניינים להוציא ויזה לארה"ב יש לוודא כי ביום בו תהיו בריאיון בשגרירות לדרכון שלכם יהיה תוקף של לפחות חצי שנה. השגרירות לא תנפיק ויזה על דרכון שתוקפו פחות מחצי שנה והיא תדרוש להנפיק דרכון חדש, כך שמומלץ לבדוק את תוקף הדרכון טרם התחלת התהליך וביצוע חידוש לדרכון במידת הצורך.

הויזה מונפקת מיום הריאיון בשגרירות והיא תקפה עד לתאריך המצוין בה, בשונה מתוקף הדרכון ניתן להיכנס לארה"ב עד יומה האחרון של הויזה. במעמד הכניסה לארה"ב קצין ביקורת הגבולות יעדכן אתכם כמה זמן מותר לכם לשהות בארה"ב באופן רצוף מיום הכניסה לארה"ב.

 אין תשובה חד משמעית בנושא, פגיעה בסיכויים תלויה במידה רבה בנסיבות הרישום הפלילי, מתי המאורע התרחש והאם הייתה הרשעה. חשוב לציין כי אין התייחסות במילוי הטפסים בגין תיקים פתוחים או סגורים אלא השגרירות מבקשת לדעת באופן גורף האם האם ישנו רישום פלילי.

בכדי להקל על הליך חידוש הויזה, הוחלט מטעם השגרירות כי אם הנפקתם את הויזה שלכם לאחר שנת 2008, גילכם היה מעל גיל 14 במעמד ההנפקה והינכם עומדים בכלל הקריטריונים הנוספים, תוכלו לחדש את הויזה שלכם ללא הגעה פיזית לשגרירות.
אם הינכם עומדים בכלל הקריטריונים לחידוש הויזה תוכלו לבצע הליך פשוט של שליחת בקשת חידוש הויזה דרך שירותי שליחים. עליכם למלא את טפסי הויזה, לשלם את האגרה לשגרירות, להנפיק מאתר השגרירות את המסמכים הרלוונטיים לחידוש הויזה, לצרף את הדרכונים שלכם ולשלוח את הבקשה לשגרירות.
השגרירות תקבל את בקשתכם ותבחן אותה, אם תימצאו זכאים לחידוש אוטומטי השגרירות תשלח לכם את הדרכון שלכם בחזרה עם ויזה מונפקת בפנים.
חשוב לציין כי השגרירות משאירה לעצמה את הזכות לזמן לריאיון בכל אופן, אין הדבר אומר כי בקשתכם סורבה או אם יש בעיה עם הבקשה שלכם, לעיתים השגרירות מזמנת לראיונות באופן אקראי.

השגרירות ארה"ב גובה מכל אדם המעוניין להוציא ויזה אגרה על סך 185$, האגרה תקפה לתינוק בן יומו ועד אדם שגילו מעל גיל 80. גובה האגרה לא משתנה בהתאם לגיל אלא היא קבועה ועומדת על סך 185$ למועמד.

תשלום האגרה מתבצע טרם ההגעה לריאיון בשגרירות, לכן עליכם יהיה לשלם את האגרה ולאחר מכן לתאם מועד ריאיון בשגרירות ארה"ב.

במידה ובקשתכם לויזה סורבה, המלצת השגרירות לאחר קבלת סירוב לויזה לארה"ב היא להמתין כארבעה חודשים עד חצי שנה לבקשה חוזרת, על מנת להראות יותר קשרים לארץ, ניתן לעשות זאת על ידי יצירת עוד ותק בעבודה, התחלת לימודים אקדמאים וכו', באופן עקרוני תמיד ניתן לגשת גם לאחר סירוב, אין כל מניעה מטעם השגרירות בנושא.
חשוב לציין כי במידה ובקשתכם לויזה סורבה לא תוכלו לערער על החלטת השגרירות בנושא. 

הסיכויים לקבלת ויזה מאוד משתנים, והם שונים בין כל אדם, כשמגיעים לריאיון בשגרירות יש להציג קשרים וזיקה למדינת ישראל. אל תשכחו כי השגרירות רואה בנו כמהגרים פוטנציאליים ועלינו במעמד הריאיון לבטל הנחה זו.

עבור הראיון יש להגיע עם מסמכי חובה: תמונה לויזה בסגנון אמריקאי, דרכון בתוקף, אישור כניסה וטופס DS-160. בנוסף, תמיד ישנו הצורך להוסיף מסמכים תומכים המוכיחים שייכות וקשרים למדינת ישראל כגון תלושי שכר, טופס ריכוז יתרות מהבנק, אישור לימודים וכדומה.

עבור הוצאת ויזה אין חובה בהבאת מסמכי מקור כך שניתן להביא העתקים של המסמכים התומכים לבקשת הויזה לארה"ב, במעמד הראיון הקונסול אינו לוקח את המסמכים שלכם אלא במידת הצורך רק מעיין בהם, לכן אין זה מונע מכם להביא מסמכים מקוריים.

בעת מילוי הטפסים לבקשת הויזה באופן עצמאי יש לשים לב כי כל טעות מינורית במילוי הטפסים יכולה להוביל לסירוב בקשתכם לויזה, חברת מאסטר ויזה עוזרת להקל ולפשט את התהליך עבורכם! אצלנו ניתן לעבור את התהליך בשפה העברית היוצר הליך פשוט ונוח, אנו מכינים עבורכם את מסמכי החובה לשגרירות, קובעים עבורכם את מועד הראיון בהתאם לנוחות שלכם ומעבירים הדרכה מנומקת ומפורטת טרם הגעה לריאיון בשגרירות, אצלנו במאסטר ויזה שביעות הרצון שלכם חשובה יותר מהכל. ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו!

ניתן להיכנס לשגרירות כי במידה והינכם מזומנים לריאיון, כך שאם אנו מעוניינים שחבר או בן משפחה קרוב ילווה אותנו בהליך, לצערינו הדבר אינו אפשרי.
השגרירות קובעת כי אך ורק המועמד שמזומן לריאיון בשגרירות יכול להיכנס לשגרירות עצמה.
אומנם, קטינים מתחת לגיל 18 זכאים לליווי מבוגר ובמקרים חריגים של נכות / מוגבלות פיזית ניתן להגיע עם מלווה לאחר שהתקבל אישור מיוחד מטעם השגרירות בנושא.

לשגרירות לא ניתן להיכנס עם אוכל, שתיה, תיקים או פלאפונים. ניתן להיכנס לשגרירות רק עם מסמכים, מפתחות וארנק קטן.
*מול שגרירות תל אביב ישנו מקום בשם "קפה אימפריה" שם ניתן לבצע שמירת חפצים תמורת עלות.

תמונה לויזה זו תמונה הנקראת – "תמונה בסגנון אמריקאי" עבור הוצאת ויזה לארה"ב, היא בעלת נראות קצת שונה מתמונת פספורט רגילה, גודלה הינו 5*5 ס"מ על גבי רקע לבן,יש להצטלם ללא עגילים ומשקפי ראיה במידה ויש, אוזניים חשופות וללא חיוך.
ניתן להצטלם בכל חנות צילום ולבקש תמנה בסגנון אמריקאי להוצאת ויזה לארה"ב.
*מול שגרירות תל אביב ישנו מקום בשם "קפה אימפריה" , ניתן ניתן להצטלם גם שם לתמונה מסוג זה. 

ישנם חניונים באיזור השגרירויות:
בשגרירות ירושלים: ניתן למצוא את חניון בית"ר וחניון גן ידידות.
בשגרירות תל אביב: ניתן למצוא את חניון בוגרשוב וחניון הירקון.

אין הבדל בין שגרירות ארה"ב בתל אביב מול שגרירות ארה"ב בירושלים, אלא עניין של נוחות הגעה בלבד.

במעמד הריאיון בשגרירות ארה"ב תעודכנו ע"י הקונסול המראיין אם בקשתכם לויזה לארה"ב אושרה, במידה ובקשתכם לויזה מאושרת יש להשאיר את הדרכון בשגרירות על מנת הנפקת הויזה לארה"ב בגוף הדרכון ולהמתין לחזרתו, הליך זה לוקח בדרך כלל בין שבוע לעשרה ימים מיום הריאיון. במידה ויש טיסה במהלך פרק זמן זה ניתן להגיע לראיון עם כרטיסי טיסה ובתום הריאיון לאחר קבלת אישור בקשתכם לויזה יש לעדכן את הקונסול כי הינכם צריכים את הדרכון בעקבות נסיעה לחו"ל ואף להראות לו את כרטיס הטיסה , תקבלו מטעם השגרירות מסמך המעיד כי בקשתכם לויזה אושרה וכי לא השארתם את הדרכון בשגרירות בעקבות נסיעה לחו"ל. לאחר חזרתכם לארץ יש לשלוח את הדרכון חזרה לשגרירות באמצעות שליחתו בדואר שליחים בצירוף הטופס שקיבלת ומספר מסמכים נוספים המונפקים עבור שליחת הדרכון. מרגע השליחה תקבלו את הדרכון עם הויזה מונפקת בפנים בזמן ממוצע של בין שבוע וחצי לשבועיים מיום השליחה.

הראיונות מועברים בשפה האנגלית ומעט עברית משולבת, ניתן לבקש קונסול דובר עברית על מנת לבצע את הריאיון בשגרירות באופן נוח יותר. 
*בקשת ראיון בעברית אינה פוגעת בסיכויים לקבל ויזה אלא התייחסות בתקשורת בלבד בין המועד אל מול הקונסול המראיין. 

במעמד הראיון הקונסול מעדכן אתכם אם בקשתכם לויזה אושרה. במידה ובקשתכם מאושרת, הקונסול ייקח לכם את הדרכון שלכם על מנת להנפיק עליו את הויזה עצמה, הדרכון יחד עם הויזה יגעו אליכם עם שליח תוך כשבוע עד עשרה ימים מיום הריאיון. במידה ובקשתכם לויזה סורבה הקונסול יחזיר לכם את הדרכון שלכם וימסור לכם מסמך המציין מדוע בקשתכם סורבה.

ישנן מדינות החברות בתוכנית VWP המאפשרת לבעלי אזרחות ודרכון ממדינות אלו להנפיק אישור ESTA , זהו אישור המקנה כניסה לארה"ב לבעלי דרכון אירופאי לתקופת זמן של עד שלושה חודשים באופן רצוף, זהו אישור שתקף לשנתיים או עד תאריך פקיעתו של הדרכון האירופאי – המוקדם מבין השניים. החל מעתה ישראל נכנסה לתכנית הפטור ואזרחים בעלי דרכון ישראלי ביומטרי אינם מחויבים להנפיק ויזת תיירות טרם נסיעתם לארה"ב, והם זכאים להנפקת אישור כניסה ESTA. לכן, גם אם אתם בעלי דרכון אירופאי, החל מעתה אתם יכולים להנפיק את האישור על גבי דרכון ישראלי. 

הדבר תלוי בגילו של הילד, ילדים שגילם מעל לגיל 14 נדרשים להגיע לריאיון בשגרירות ארה"ב והתהליך זהה לזה של מבוגרים. כמובן שקטינים מתחת לגיל 18 זכאים לליווי הורה או אפוטרופוס חוקי ליום הריאיון. לעומת זאת, ילדים מתחת לגיל 14 אינם נדרשים בהגעה לשגרירות ואופן הוצאת הויזה עבורם הוא שונה (למידע נוסף בקרו בעמוד ויזה לארה"ב ילד).

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!