מה זה ETIAS?

כיום יש 63 מדינות שאזרחיהן יכולים להיכנס לאירופה ללא ויזה וזאת למטרות ביקור למשך 90 יום. עד כה אזרחי ישראל יכולים היו להגיע לאירופה ולהסתובב בה בחופשיות, אך הדברים הולכים להשתנות לקראת שנת 2023. מעתה נוסעים עם דרכון ישראלי המעוניינים לבקר באחת מ-26 המדינות הכלולות באיזור שנגן ידרשו להציג את ויזת ETIAS.

מה זה ויזת ETIAS?

ETIAS היא אשרת כניסה אלקטרונית לאירופה, המאפשרת מעבר בין המדינות הנכללות באמנת שנגן. המערכת צפויה לפעול במלואה בנובמבר 2023.

ETIAS הם ראשי תיבות של European Travel Information and Authorisation System ובעברית – מערכת מידע והרשאת נסיעות אירופית. המערכת נוצרה על ידי האיחוד האירופי על מנת להגן ולחזק את גבולותיו ודומה מאוד למערכת האלקטרונית של ארצות הברית לאישור נסיעות (ESTA).
מי שיש לו ETIAS יוכל להיכנס ל-26 המדינות החברות באזור שנגן וכן לבולגריה, קרואטיה, קפריסין ורומניה.

ה-ETIAS יבצע בדיקה ביטחונית מפורטת של כל מבקש כדי לקבוע אם ניתן לאפשר לו להיכנס למדינה כלשהי באזור שנגן. בעוד שאזרחי מדינות שאינם זקוקים לויזה למטרות נסיעה של עד 90 יום באיחוד האירופי אינם צריכים לעבור תהליך ארוך של הגשת בקשה לויזה, ה-ETIAS יוודא שאנשים אלו אינם מהווים איום.

מה היתרונות להנפיק אישור etias באמצעות מאסטר ויזה?

טיפול צמוד ומקיף מול נציג שירות אישי!

מילוי הטפסים באנגלית, באופן מדוייק

אנחנו נוודא כי הבקשה תאושר!

תשלום אגרה ללא כרטיס אשראי!

טיפול מהיר במקרה של סירוב בקשה!

מי צריך ETIAS?

ה-ETIAS מכוון לאזרחי מדינות שעד היום יכלו להיכנס לאזור האיחוד האירופי ללא ויזה. לפיכך אזרחי 63 מדינות ובהן ישראל יצטרכו לקבל את אישור ה-ETIAS. מערכת הרשאות נסיעה זו תאסוף, תעקוב ותעדכן את המידע הדרוש לגבי מבקרים כדי לקבוע אם בטוח להכניסם למדינות שנגן.

מדוע יש צורך באישור ETIAS?

הסיבה העיקרית להקמת מערכת ETIAS היא אבטחה. עם הסיכון המוגבר של נוסעים ברחבי העולם, האיחוד האירופי רוצה להבטיח נסיעות בטוחות במדינותיו. ה-ETIAS יצמצם את סיכוני האבטחה באופן משמעותי באמצעות מערכות המידע ואיסוף הנתונים שלו. המשמעות היא שה-ETIAS יזהה אם אדם מהווה איום כלשהו לביטחון מדינות שנגן. הדבר יוביל למניעת כניסת האדם ולהימנעות מהאיום של נוכחות לא רצויה בגבולות האיחוד האירופי. למעשה הטיפול בבעיה יחל עוד לפני שהיא תהיה שם. מלבד הסיכונים הביטחוניים קיימת גם סכנה של כניסת מהגרים לא חוקיים לאירופה והשארותם שם. על אף שקיימת מגבלת נוכחות של עד 90 יום לתקופה של שישה חודשים, אנשים רבים הפרו את התקנות ונשארו זמן רב יותר באירופה. יישום ה-ETIAS נועד למנוע מאנשים עם עבר פלילי ואנשים המהווים סיכון מסיבות אחרות להיכנס למדינות אירופה ולשהות בהן.

עם זאת, מלבד הביטחון, אישור ה-ETIAS יסייע גם למדינות האיחוד האירופי ולכל הנוסעים באופנים נוספים כגון צמצום נהלים וזמני יישום, שיפור ניהול גבולות מדינות האיחוד האירופי, סיוע בגילוי והפחתת פשיעה וטרור, עיכוב הגירה לא סדירה, חיזוק מדיניות ליברליזציית הויזה של האיחוד האירופי.

מהם השלבים בהגשת טופס ETIAS?

מערכת ETIAS תהיה מקוונת, פשוטה לשימוש ותחסוך זמן לפונים בתהליך. מי שרוצה לקבל אישור יצטרך לבצע מספר שלבים כדי להגיש בקשה ל-ETIAS וביניהם מילוי טופס הבקשה באתר ותשלום האגרה. המערכת תבדוק את נכונות המידע שמסרת, תבדוק את זכאותך ותבדוק את גורמי הסיכון שלך. אם מה שמילאת בטופס הבקשה נכון, ואתה זכאי ואינו מסוכן ל-ETIAS, אז תאושר. כל ההליך הזה צפוי להסתיים תוך דקות ספורות. עם זאת, ייתכן שלא תאושר מיידית והבקשה תעובד באופן ידני. העיבוד הידני צפוי להימשך כ-96 שעות (4 ימים), או לכל היותר שבועיים.

מתי כדאי להוציא את האישור?

מומלץ להוציא את האישור בסמוך לנסיעה, אך לא צמוד מידי אליה. טווח זמן של כשבועיים לפני הנסיעה הוא אידיאלי כך שגם אם תתקלו בעיבוד ידני של הבקשה, תספיקו לקבל את האישור. עם אישור ה- ETIAS תוכלו להיכנס למדינות החברות בשנגן כמה פעמים שתרצו, כל עוד ה-ETIAS שלכם בתוקף, ולא נשארתם יותר מ-90 ימים בתקופה של 180 יום.

האם האישור מקנה מעבר בין מדינות?

כדי להשתמש נכון בהרשאת ETIAS, תחילה עליך לעבור דרך המדינה הראשונה שציינת בבקשתך. אם תכננתם לעבור דרך ספרד ופורטוגל, וציינתם בפנייתכם שהמדינה הראשונה בה תבקרו היא ספרד, עליכם לעבור דרכה לפני שאתם מבקרים בפורטוגל. לאחר שנכנסת למדינה הראשונה שלך, תוכל לבקר בכל מדינה אחרת באזור שנגן למשך 90 יום.

עם זאת, עצם זה שיש לך את ה-ETIAS לא בהכרח מבטיח לך כניסה למדינות האיחוד האירופי. זה נתון לשיקול דעת של רשויות הגבול. ישנן מדינות באיחוד האירופי, שאינן נמצאות באזור שנגן, ואי אפשר להיכנס אליהן עם אישור ETIAS.

האם האישור עלול להידחות?

כן, ניתן לסרב ולדחות בקשת ETIAS אם משהו לא תקין בבקשה כגון: שימוש בתעודת נסיעה המדווחת כאבודה, גנובה, או פסולה במערכת המידע של שנגן או שהמבקש מהווה סיכון ביטחוני עבור אזרחי ומטיילי אזור שנגן או שהמבקש מהווה סיכון להגירה בלתי חוקית, או להפצת מגיפה. וכן מכל סיבה שבגינה קיימת התראה במערכת המידע של שנגן לצורך סירוב כניסה ושהייה. אישור נסיעה יכול להידחות גם במקרים בהם יש ספקות סבירים לגבי אמיתות המידע שניתן והמסמכים התומכים שהגיש הפונה.

הישארו מעודכנים וקבלו התראה כשויזת ETIAS תצא לדרך!

כל המידע שנקבל ממך יהיה מוגן בחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע לפי הנחיות משרד המשפטים!

כל המידע שנקבל ממך יהיה מוגן בחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע לפי הנחיות משרד המשפטים!

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!