ויזת שנגן

מהי ויזת שנגן?

ויזת שנגן היא אשרת כניסה הנדרשת על מנת לבקר במדינות אירופה הכלולות באמנת שנגן. נכון להיום (7/23) ישראל נכללת ברשימת המדינות אשר אזרחיה פטורים מויזה או מכל אישור אחר על מנת להיכנס למדינות שנגן או למדינות האיחוד האירופי. אך החל מנובמבר הקרוב אזרחיהן של 60 מדינות וביניהן ישראל יזדקקו לאישור ETIAS בכדי להיכנס למדינות אמנת שנגן, זאת במידה ואין בידיהם דרכון אירופאי.

הסיבה לדרישה החדשה ולצורך בהוצאת אישור ויזה לאירופה – אישור ETIAS על מנת להכנס למדינות אמנת שנגן היא סיבות ביטחוניות וכן כניסתם של מהגרים רבים לשטחי האיחוד האירופי. מדינות האיחוד האירופי מעוניינות בבקרה קפדנית יותר על המבקרים בהן, ולכן השתנו המגבלות אזרחיהן של מדינות רבות ונדרש אישור הכניסה למי שירצה לחצות את גבולות מדינות שנגן.

מדינות אמנת שנגן

אמנת שנגן כוללת 26 מדינות וכולן יידרשו אישור ETIAS על מנת לבקר בהן. המדינות הן: איסלנד, אוסטריה, איטליה, אסטוניה, בלגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, ליטא, לטביה, לוקסמבורג, ליכטנשטיין, מלטה, נורבגיה, ספרד, סלובניה, סלובקיה, פורטוגל, פולין, פינלנד, צרפת, צ'כיה, שוויץ ושבדיה.

מה היתרונות להנפיק אישור etias באמצעות מאסטר ויזה?

טיפול צמוד ומקיף מול נציג שירות אישי!

מילוי הטפסים באנגלית, באופן מדוייק

אנחנו נוודא כי הבקשה תאושר!

תשלום אגרה ללא כרטיס אשראי!

טיפול מהיר במקרה של סירוב בקשה!

מהו ETIAS?

ראשי התיבות של ETIAS הן: European Travel Information and Authorization System ובעברית היא מערכת מידע והרשאות לנסיעות באירופה. כאמור זוהי מערכת שמטרתה לשמור על הביטחון והגבולות של מדינות שנגן באיחוד האירופי. מערכת ETIAS דומה ברעיון שלה למערכת ESTA האמריקאית ו- eTa הקנדית וייעודה הוא לאפשר הוצאת אישור כניסה באופן קל ומהיר יחסית וללא עלות גבוהה.

האשרה מאפשרת למחזיק בה להיכנס ולנוע בחופשיות בתוך כל מדינות שנגן למשך 90 יום למטרת עסקים או תיירות. היציאה תתאפשר מכל אחת מהמדינות החברות בשנגן, אין בקרת גבולות בתוך אזור שנגן. תצטרכו להציג מספר מסמכים בנמל הכניסה של שנגן על מנת לקבל אישור להיכנס אם אתה אזרח שאינו מדינת האיחוד האירופי/שנגן, ללא קשר אם אתה פטור מוויזה או לא.

מסמכי נסיעה ודרישות כניסה לאזרחי מדינות שאינם אזרחי האיחוד האירופי

בעת הכניסה לאזור שנגן עליך להציג דרכון אשר תקף לפחות 3 חודשים מהתאריך שבו אתה מתכוון לעזוב את האיחוד האירופי. אישור ETIAS הוא ממוחשב ויש צורך להציגו בכניסה למדינות האיחוד. פקידי הגבול של האיחוד האירופי/שנגן עשויים גם לבקש מידע ומסמכים אחרים כגון כספים מספקים, הוכחות לינה, כרטיס טיסה הלוך ושוב, בדיקת משך הזמן שאתה מתכוון לשהות באזור שנגן, מטרת הכניסה שלך, ביטוח נסיעות וכו'.

כמה זמן ויזת שנגן מאפשרת שהייה באירופה?

אישור ETIAS תקף לכל היותר ל-90 ימים בכל תקופה של חצי שנה החל מתאריך הכניסה. אם אתה מעוניין להכנס לתקופה ארוכה יותר לתוך מדינות האיחוד האירופי, למטרת לימודים או עבודה, עליך להוציא ויזה אחרת. אם אתה נוסע לעיתים קרובות, תוכל להגיש בקשה לקבלת אשרת האיחוד האירופי בתוקף עד 5 שנים, אך עליך לזכור שאינך יכול להישאר בתוך אזור שנגן יותר מ-90 ימים בפרק זמן של 180 יום, גם במידה ויש לך אשרת כניסה מרובה לאירופה בתוקף עד 5 שנים.

הישארו מעודכנים וקבלו התראה כשויזת ETIAS תצא לדרך!

כל המידע שנקבל ממך יהיה מוגן בחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע לפי הנחיות משרד המשפטים!

כל המידע שנקבל ממך יהיה מוגן בחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע לפי הנחיות משרד המשפטים!

מידע נוסף

european union
סירוב ETIAS

סירוב ETIAS מהו ETIAS עד היום ישראלים יכלו לבקר באירופה באופן חופשי ללא ויזה או אישור אחר. אך מספרם הגבוה של הנכנסים לאירופה במהלך השנים

לקריאה »
european union
טופס ETIAS

טופס ETIAS החל משנת 2023 מטיילים אשר יטוסו למדינות שנגן באירופה למטרות עסקים ותיירות יצטרכו להוציא ויזה לאירופה באמצעות מילוי טופס ETIAS.  לחצו כאן למילוי

לקריאה »
european union
מה זה ETIAS?

מה זה ETIAS? כיום יש 63 מדינות שאזרחיהן יכולים להיכנס לאירופה ללא ויזה וזאת למטרות ביקור למשך 90 יום. עד כה אזרחי ישראל יכולים היו

לקריאה »

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!