מתכוננים ל 2024 לקראת אישור Etias Visa 
אשרת הכניסה לאירופה לישראלים

ויזה לאירופה - ETIAS

אם עד היום התייר הישראלי יכול היה להגיע ולהסתובב ברחבי אירופה באופן חופשי, הדברים הולכים להשתנות לקראת שנת 2024 או במהלכה. מעתה נוסעים עם דרכון ישראלי המעוניינים לבקר באחת מ-26 המדינות הכלולות באמנת שנגן ידרשו להציג את ויזת ETIAS. זוהי אשרת כניסה לאירופה המאפשרת מעבר חופשי בין המדינות הנכללות באמנה.

רקע - מהי אמנת שנגן?

אמנת שנגן היא הסכם שנחתם בשנת 1985 בין מספר מדינות באירופה בנושאי מדיניות הגירה וביקורת גבולות. את האמנה מיישמות כיום 26 מדינות אשר הוסרה בינהן ביקורת הגבולות והונהגה ויזה אחידה – "ויזת שנגן", התקפה לכל מדינות ההסכם.

מבקרים בעלי דרכונים שאינם אירופאים זקוקים לוויזה כדי להיכנס לאזור שנגן. עליהם לקבל רק ויזה אחת ("ויזת שנגן") התקפה לכל מדינות ההסכם, ואותה הם מבקשים משגרירות המדינה הראשונה שאליה הם מתכוונים להיכנס. ויזה זו מאפשרת להם לבקר בכל מדינות אמנת שנגן ולעבור ביניהן באופן חופשי.

המדינות החתומות על האמנה הן כל מדינות האיחוד האירופי מלבד , רומניה, בולגריה, אירלנד וקרואטיה, וכן חתומות עליה גם נורבגיה, שווייץ איסלנד וליכטנשטיין אשר אינן חברות באיחוד.

מה היתרונות להנפיק אישור etias באמצעות מאסטר ויזה?

טיפול צמוד ומקיף מול נציג שירות אישי!

מילוי הטפסים באנגלית, באופן מדוייק

אנחנו נוודא כי הבקשה תאושר!

תשלום אגרה ללא כרטיס אשראי!

טיפול מהיר במקרה של סירוב בקשה!

תוכן עניינים

מהי ויזה לאירופה - ויזה ETIAS

ETIAS היא אשרת כניסה אלקטרונית לאירופה, המאפשרת מעבר בין המדינות הנכללות באמנת שנגן. ETIAS הם ראשי תיבות של European Travel Information and Authorisation System ובעברית – מערכת מידע והרשאת נסיעות אירופית. המערכת נוצרה על ידי האיחוד האירופי על מנת להגן ולחזק את גבולותיו ודומה מאוד למערכת האלקטרונית של ארצות הברית לאישור נסיעות (ESTA). מי שיש לו ETIAS יוכל להיכנס ל-26 המדינות החברות באזור שנגן וכן לבולגריה, קרואטיה, קפריסין ורומניה.

אשרת הכניסה תונפק באינטרנט ע"י מילוי טופס etias קצר ותעלה כ-7 אירו, כאשר קטינים בני פחות מ- 18 לא יחויבו בתשלום. האישור מאפשר שהייה של עד 90 יום למטרות עסקים או פנאי והוא תקף לשלוש שנים, ובמהלכן תוכלו להגיע לאזור שנגן – בתנאי שהדרכון שלכם בתוקף.

האם צריך ויזה לאירופה?

אכן, ישנן 60 מדינות אשר אזרחיהן נזקקים לאישור ETIAS לפני נסיעה לאחת מ 26 מדינת האיחוד האירופי, כאשר מדינת ישראל נמצאת בין 60 המדינות הללו. להלן רשימת המדינות יהיה צורך להוציא ויזה etias לפני הטיול: 

מה עומד מאחורי השינוי המחייב הוצאת ויזה לאירופה?

ETIAS נוצר במטרה לשפר את הביטחון של מדינות ההסכם ולהגן על האזרחים. נכון להיום, ישנן 63 מדינות שאזרחיהן מורשים להיכנס למדינות האיחוד האירופי ללא ויזה, חלק מאזור שנגן והמדינות החברות ב-EFTA (איגוד הסחר החופשי האירופי) . למרות שיש מגבלה של עד 90 יום לתקופה של שישה חודשים, אנשים רבים הפרו את התקנות ונשארו זמן רב יותר באירופה. יישום ה-ETIAS נועד למנוע מאנשים עם עבר פלילי ואנשים המהווים סיכון מסיבות אחרות להיכנס למדינות אירופה ולשהות בהן.

האישור יחייב את כל המבקרים להיבדק לפני שהם מגיעים לאזור שנגן וכך למנוע הגעה של אנשים המהווים סיכון. בכך המערכת תאפשר שיפור של הביטחון הפנימי, מניעה של הגירה בלתי חוקית, הגבלה של סיכון לציבור וכן ייעול את הבירוקרטיה וצמצם עיכובים בגבולות על ידי זיהוי מראש של אנשים שעלולים להוות סיכון.

מדינות ETIAS

כאמור ישנן 26 מדינות המיישמות את אמנת שנגן והן:

המדינות שאינן נכללות במהלך החדש ואינן דורשות ויזה מישראלים על מנת להכנס אליהן הן:

איך מגישים בקשה לויזה לאירופה?

כאמור המערכת החדשה אמורה להתחיל לפעול משנת 2024. ברגע שהיא תיכנס לתוקף יופעל ממשק מקוון להגשת בקשה לויזת ETIAS. לפני שנכנסים למערכת להגיש את הבקשה שלך כדאי להכין אמצעי תשלום וכתובת אימייל פעילה.

המערכת תבקש מידע אישי בסיסי כמו: שם מלא, תאריך לידה, מקום לידה, מִין, מידע על ההורים שלך, פרטי דרכון, פרטי לאום, כתובת אימייל פעילה ומספר טלפון. וכן תתבקש לבצע תשלום. כמו כן ייתכן כי יידרש מידע נוסף כגון: השכלה, היסטוריית תעסוקה, פרטים לגבי טיולים קודמים באירופה, מצב רפואי, שימוש בסמים והיסטוריה פלילית. מערכת ה- ETIAS לא דורשת נתונים ביומטריים כסריקת טביעות אצבע.

איך מערכת etias תעבוד? מהם השלבים?

 1. הכנת מסמכים: לפני התחלת תהליך הגשת ה-ETIAS, הכינו מראש את המסמכים הבאים:
  • דרכון תקף ממדינה זכאית עם תוקף מינימלי של שלושה חודשים מעבר לשהייתך המיועדת באירופה.
  • פרטים אישיים, לרבות שם מלא, תאריך לידה, מין ולאום.
  • פרטי קשר, כגון כתובת דוא"ל ומספר טלפון.
  • מסלול טיול, כולל מדינת הכניסה הראשונה של האיחוד האירופי.
 2. הגשת בקשה עם מאסטר ויזה או לבד – תוכלו להגיש לבד בקשה באתר האינטרנט הרשמי של ETIAS, שם תצטרכו למלא פרטים באנגלית. מאסטר ויזה מציעה שירות דומה עם טופס etias בעברית אשר יבטיח מילוי פרטים מדוייק וקל.
 3. מילוי פרטים אישיים – בעת מילוי הבקשה המקוונת תצרכו לספק מידע מדוייק אודותיכם וזה עשוי לכלול היסטוריית נסיעות, מידע בריאותי ושאלות הקשורות לאבטחה. בסה"כ זמן מילוי השאלון עשוי לקחת בין 25 דקות.
 4. תשלום אגרה – לאחר שתמלאו את טופס הבקשה, תידרשו לשלם את דמי האגרה ל-ETIAS. ניתן לשלם את העמלה בצורה מאובטחת באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי . הקפדו לשמור תיעוד של אישור התשלום לעיון עתידי.
 5. בדיקת הטופס לפני שליחתו – לפני הגשת בקשתך, עיינו היטוב בכל המידע שסיפקתם וודאו שכל השדות ממולאים בצורה נכונה ומלאה. זה דבר חיוני בכדי לזרז את בדיקת הטופס.
 6. המתנה לאישור ETIAS – לאחר הגשת הבקשה, מערכת ETIAS תעבד את המידע. ברוב המקרים, האישור ניתן תוך דקות. עם זאת, במקרים מסוימים, ייתכן שיידרש זמן עיבוד נוסף. תקבל את הודעת האישור או הדחייה בדוא"ל.
 7. קבלת אישור ETIAS – אם בקשתכם תאושר, תקבלו את אישור ה-ETIAS בדוא"ל. מומלץ להדפיס עותק או לשמור גרסה אלקטרונית. אישורי ETIAS מקושרים אלקטרונית לדרכון שלך, כך שלא חובה לשאת עותק פיזי, אבל רצוי.

הישארו מעודכנים וקבלו התראה כשויזת ETIAS תצא לדרך!

כמה עולה הגשת הבקשה לויזה etias?

הגשת הבקשה לויזת ETIAS תעלה 7 € למועמדים מעל גיל 18, ותהיה בחינם למועמדים מתחת לגיל 18. יש לשלם את האגרה באופן מקוון באמצעות כרטיס אשראי תקף. אם התשלום נדחה או לא יצליח, בקשת ה-ETIAS שלך תושהה עד שתוכל לבצע את התשלום. אם בקשתכם תאושר, תקבלו תשובה ישירות בדוא"ל תוך דקות. עם זאת, אם אישורכם מוטל בספק תצטרכו להמתין כ-72 שעות לפני שתקבלו תשובה, לכן דאגו להגיש בקשה בזמן.

כיצד מאושרת בקשת הויזה לאירופה?

לאחר מילוי טופס הבקשה לויזת ETIAS ובמידה שכל המידע תקין ואכן יתקבל אישור תשלח הודעה למייל שהוזן בטופס תוך מספר דקות עד 48 שעות. תהליך האישור כולל בדיקה מול מערכות שונות וכן מול כללי הסינון של ETIAS ורשימת המעקב של ETIAS האם הנתונים שהוזנו למערכת מתאימים לנתונים במערכות ומאפשרים קבלת אישור (המערכות שהיא תבדוק מולן הן למשל SIS ,VIS, EUROPOL DATA ,SLTD ,EURODAC ,ECRIS וכו').

אם לא, הבקשה תטופל באופן ידני על ידי הרשויות המוסמכות. במקרים אלו, החלטה על הוצאת בקשה או סירובה לא תימשך יותר מ-96 שעות מרגע הגשת הבקשה. אם בקשתם תידחה, תקבלו את הסיבות לסירוב בדוא"ל שלך, כמו גם את המידע של הרשות או המדינה שקיבלה החלטה כזו.

לכמה זמן תקף אישור etias?

אם תינתן לכם ETIAS, תהיה לכם הזכות להשתמש בו למשך שלוש שנים. לאחר שלוש שנים, תוקפו יפוג, ולכן תצטרכו להגיש בקשה נוספת. אם הדרכון שלכם פג לפני אישור ה ETIAS שלכם, תצטרך להגיש טופס בקשה ל-ETIAS אחר עם הדרכון החדש שלכם.

האישור מאפשר שהות של 90 יום ברצף באזור שנגן, מתוך כל 180 יום. כלומר בכל חצי שנה ניתן לשהות מקסימום 90 יום. בכל אופן תעברו בדיקה בהגעה ליעד חדש ואם יש חשד בבעל אשרת הכניסה, הרשויות האירופאיות עלולות למנוע כניסתו. כל אזרח מ-60 המדינות הנדרשות לויזת ETIAS שמעוניין להישאר באיחוד האירופי לתקופה ארוכה מ- 90 יום, יצטרך להגיש בקשה לויזה מסוג אחר הנחשבת לויזה ארוכת טווח כגון ויזת עבודה, ויזת סטודנט או ויזת תושב.

מה קורה במידה ויש סירוב לבקשת ויזה לאירופה?

כאמור, כל נוסע יצטרך להגיש בקשה מקוונת לפני נסיעתו על מנת לקבל ETIAS. עם זאת, אין הבטחה שתקבל את ה-ETIAS. המידע שמסרת יעובד למאגרי המידע האחרים של האיחוד האירופי, שם תתקבל החלטה אם ינתן לך ETIAS או יידחה. במסמך המודיע על הסירוב יפורטו גם הסיבות לו וניתן להגיש ערעור שיתבצע באותו ממשק מקוון בו הוגש הטופס המקורי. במידה והסיבות שבגללן נדחה הן שגויות, המערער רשאי לקבל סיוע וכל מידע נחוץ בכדי להגיש את הבקשה בשנית.

הגעה לאיחוד האירופי

הנכם רשאים להשתמש ב-ETIAS שלך רק למטרות מעבר, תיירות ונסיעות עסקים (ולא לעבודה, לימודים או מגורים באזור שנגן). ויזת ה ETIAS (ויזה לאירופה) שלכם תיבדק עם הגעתכם לאחת ממדינות שנגן, בין אם הינכם מגיעים בדרך האוויר היבשה או הים. אתם כבר תהיה רשומים במאגר הנתונים של ETIAS שמתיר לכם להיכנס לאזור שנגן. כעקרון מספיק להגיע עם דרכון בלבד. עם זאת, כדאי להדפיס את אישור הנסיעה שתקבלו בדוא"ל לייתר בטחון.

יש לזכור כי אישור הנסיעה אינו תמיד זכות כניסה או שהייה אוטומטית שכן משמר הגבול הוא זה שיקבל את ההחלטה הסופית.

מאסטר ויזה לשירותכם

החל שנת 2024 מאסטר ויזה תעניק שירות המאפשר ליווי צמוד להוצאת ויזה ETIAS לכל מי שמעדיף להימנע מבירוקרטיה באנגלית ומילוי הטפסים.  אנחנו מטפלים בך לאורך כל התהליך, מהתחלה ועד סופו, אנו נבצע את הרישום בצורה המדויקת ביותר ללא טעויות, לא צריך אשראי בינלאומי לצורך תשלום אגרה. אם יש לכם שאלות אל תהססו ופנו אלינו!

הישארו מעודכנים וקבלו התראה כשויזת ETIAS תצא לדרך!

כל המידע שנקבל ממך יהיה מוגן בחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע לפי הנחיות משרד המשפטים!

כל המידע שנקבל ממך יהיה מוגן בחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע לפי הנחיות משרד המשפטים!

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!