רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת מוזלת עד 29/05

האם צריך ויזה לארצות הברית?

החל מ 19/10/2023 ארצות הברית הכריזה כי ישראל הצטרפה באופן רשמי לתכנית הפטור מויזה ומעתה אזרחים בעלי דרכון ביומטרי יוכלו יוכלו לטוס ללא הוצאת ויזה לפרק זמן של עד 90 יום וזאת באמצעות מילוי טופס מקוון דרך מערכת ESTA – Electronic System For Travel Authorization.

תוכנית פטור מויזה לארצות הברית לישראלים

תוכנית פטור מויזה (VWP – Visa Waiver Program) מאפשרת לתושבים מ-40 מדינות שבהסכם ביניהן ישראל לטוס לארצות הברית לצרכי עסקים או תיירות לתקופה של 90 יום ללא צורך בויזה. בתמורה מדינות אלה יאפשרו לתושבי ארה"ב לטוס אליהן לפרק זמן זהה. על הנוסעים להיות בעלי אישור בתוקף מהמערכת האלקטרונית (ESTA) ולעמוד במספר דרישות.

דרישות לפטור מויזה?

כל ישראלי שמחזיק דרכון ביומטרי, יכול להגיש בקשה לאישור כניסה ESTA לארה"ב ולמעשה לוותר על הוצאת ויזה לארצות הברית. אם הבקשה תאושר, תוכלו להיכנס לארה"ב ללא ויזה וזאת על ידי אישור ESTA שיאפשר לכם שהות של עד 90 יום בארצות הברית באופן רצוף.

מי אינו צפוי לקבל את אישור הפטור מויזה? 

כל מי שסורב בעבר לויזה ו/או בעל עבר פלילי ו/או בעל היסטוריה שלילית עם ארה"ב (גירוש, ביטול ויזה וכו') ו/או שאינו מחזיק בדרכון ביומטרי ו/או אנשים אשר ביקרו בקובה. 

הוצאת פטור מויזה – מערכת ESTA

ESTA – electronic system for travel authorization זוהי מערכת שאחראית על סינון בקשות לנסיעה לארצות הברית, התוכנית מוכרת גם בתור תוכנית פטור מויזה לארצות הברית לבעלי דרכון ביומטרי. כל מי שמתכנן לנסוע לארה"ב צריך לקבל את אישור הנסיעה דרך המערכת, האישור מאפשר עלייה למטוס אך אינו מהווה אישור כניסה אוטומטי לארצות הברית.

עליכם להחזיק בדרכון ביומטרי ישראלי, כאמור מטרת הביקור שלכם צריכה להיות לצרכי עסקים או תיירות בלבד, עליכם להיות ללא עבר פלילי ובנוסף עליכם להציג כרטיס טיסה חזרה לארץ או לטיסת המשך. במידה ולא עמדתם באחד מהתנאים עליכם להגיש בקשה לויזה באופן רגיל באמצעות שגרירות ארה"ב בישראל. 

חשוב לציין כי כל אדם אשר סורב בעבר לויזה אינו צפוי לקבל את האישור ESTA החדש לארה"ב. 

בנוסף, כל טעות במילוי טופס ESTA תגרור פסילה ולאחר מכן חובה להגשת בקשה לויזה באמצעות שגרירות ארה"ב בישראל. למעשה אישור הכניסה ESTA לארה"ב הינו פריבילגיה. ומי שאינו עומד בתנאים שלו נדרש להוציא ויזה "רגילה". 

היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!

מה ההבדל בין ויזה לאישור ESTA?

כל אחד מכם יצטרך לבדוק מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ובהתאם לבחור את האפשרות המתאימה לו.

 • פטור מויזה לארה"ב כאן מדובר על תכנית פטור מויזה (VWP) שתאפשר לאזרחי מדינת ישראל לבקר בארצות הברית לתקופה של עד 90 ימים ללא הצורך בויזה. חשוב לדעת שבדומה לויזה לארה"ב, לא כל הישראלים יהיו זכאים להשתמש בפטור זה. אותם ישראלים שיהיו זכאים להגיש בקשה אלקטרונית לשהייה בארצות הברית (ESTA) יצטרכו להיות בעלי דרכון ביומטרי הכולל שבב אלקטרוני, ללא עבר פלילי או בעייתי בארה"ב וסיבת נסיעתם תמיד תהיה למטרת עסקים, תיירות או מעבר למדינה אחרת.

   

 • ויזה לארצות הברית לישראלים בניגוד לאותו פטור מויזה לארה"ב לישראלים אשר מאפשר שהות של שלושה חודשים, הויזה שתינתן לכם היא לרוב לתקופה ארוכה יותר וכאן היתרון הגדול. כמו כן ישנם סוגים שונים של ויזות למטרות שונות, למשל ויזת משקיעים E2 המאפשרת שהות בארצות הברית ועבודה בארצות הברית למטרת פתיחת עסק או פיתוח של עסק קיים. לכן, התחזית היא שישראלים רבים עדיין יעדיפו אפשרות זאת על פני פטור מויזה לארה"ב לאזרחים ישראלים.
 

ישנם יתרונות וחסרונות במידה ואזרחי מדינת ישראל לא ידרשו להנפיק ויזה לארה"ב, אלא יבצעו הליך מקוון מול שגרירות ארה"ב. מצד אחד הליך הנפקת הויזה יהיה יעיל ומהיר יותר עבור ישראלים אך מנגד, יתכן ופרטי הויזה מיועדת ישתנו בהתאם להנחיות מטעם ממשל ארה"ב.

לסיכום, עד אותו יום שבו ישראל תיכלל ברשימת אותן מדינות שזכאיות לדרוך על אדמת ארה"ב, ישראלים זכאים לסוגים שונים של ויזות לארה"ב וזאת על מנת ליהנות ופעמים רבות אף לעבוד ולהשקיע בעסק בארצות הברית.

מאסטר ויזה מסייעים בהנפקת פטור מויזה לארה"ב, מוזמנים למלא טופס ESTA בעברית כאן

נשמח לעזור לך בהוצאת פטור מויזה לארה"ב

*מדינות שכיום בהסכם: ישראל! איטליה, איסלנד, אוסטריה, אוסטרליה, אירלנד, אנדורה, אסטוניה, בלגיה, ברוניי, בריטניה**, גרמניה, דנמרק, דרום קוריאה, הולנד, הונגריה, הרפובליקה הצ'כית, טייוואן, יוון, יפן, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, ליכטנשטיין, מונקו, מלטה, נורווגיה, ניו זילנד, ספרד, סינגפור, סלובניה, סלובקיה, סן מרינו, פולין, פורטוגל, פינלנד, צ'ילה, צרפת, קרואטיה, שבדיה, שוויץ. (ט.ל.ח)

**בעלי דרכון מבריטניה יהיו רשאים לקבל פטור מויזה ESTA ובתנאי שהם אזרחים בריטים ו/או נתינים בריטים ושיש להם זכות שהות ."right of abode". בעלי דרכון ממדינות ליטא, סלובקיה, מלטה, דרום קוריאה, הונגריה, אסטוניה ולטביה מחוייבים בדרכונים אלקטרוניים בלבד ללא כל קשר לתאריך הוצאת הדרכון.

השלבים להגשת פטור מויזה לארצות הברית

לצורך הגשת בקשה לפטור מויזה תצרכו למלא טופס במערכת ESTA, על כל נוסע בכל גיל לעמוד בשלושה תנאים:

 • להיות אזרח של מדינה חברה בתוכנית הפטור מויזה (Visa Waiver Program), הכוללת את ישראל.
 • להחזיק בדרכון ביומטרי בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לתאריך החזרה הצפוי שלכם.
 • לנסוע לארצות הברית למטרות תיירות, עסקים או מעבר.

ההליך לוקח בדרך כלל מספר דקות להשלים – השלבים להגשת בקשה לאישור ESTA

ניתן להגיש בקשה לאישור ESTA באופן מקוון, באתר האינטרנט של רשות ההגירה והמכס של ארצות הברית (USCIS). לחילופין תוכלו להגיש בקשה בעברית עם מאסטר ויזה, מלאו את הטופס המקוון. צלמו את הדרכון שלכם וודאו שהתמונות ברורות וברזולוציה טובה.
שלמו את אגרת הבקשה בסך 21 דולר. לחצו על "שליחה".

התשובה לבקשה לאישור ESTA תתקבל בדרך כלל תוך שלושה ימים. התשובה תישלח למייל שלכם. אם הבקשה תאושר, האישור יהיה בתוקף לשנתיים או עד לתפוגת הדרכון הביומטרי שלכם, המוקדם מביניהם.

מונחים שכדאי להכיר

 • שהייה – כניסה לארה"ב באמצעות תכנית פטור מויזה ואישור esta הינה ל – 90 יום בלבד.
 • מטרה – תכנית הפטור מויזה תקפה רק לאנשים שמעוניינים לנסוע לארה"ב למטרת פנאי, מטרה עסקית או באם ארה"ב הינה חניית ביניים/מעבר למדינה אחרת אליה אתם מעוניינים להגיע.
 • כניסה לארה"ב – אישור ESTA אינו מבטיח כניסה לאמריקה, רק הגעה אליה. פקידי ההגירה הם אלו שיחליטו האם כניסתם למדינה תזכה לאישור.
 • פירוט מסלול – בנוסף לאישור האלקטרוני ESTA, חשוב שתציגו בפני פקידי ההגירה את פירוט המסלול שלכם בארה"ב.
 • ESTA– תצטרכו להציג אישור זה עוד בצ'ק אין לטיסה לארה"ב. חברת התעופה לא תוכל להעלות אתכם לטיסה ללא אישור אלקטרוני זה או ויזה לארה"ב.
 • זכאות וסירובים – חשוב לדעת שלא כולם זכאים לכניסה לארה"ב באמצעות תכנית פטור מויזה. בדרך כלל אנשים בעלי עבר פלילי, אנשים שנשארו בארה"ב באופן לא חוקי מעבר לזמן שהוקצב להם, אנשים שסורבה להם בעבר ויזה לארה"ב ואנשים שחולים בכל מיני מחלות מדבקות ועלולים להדביק אחרים בדרך כלל אינם זכאים להיכנס לארצות הברית תחת תכנית זאת.

שאלות נפוצות

הדרכון ביומטרי החדש מכיל צ'יפ -שבב אלקטרוני עם פרטי הזהות האישיים והייחודים שלכם. בחזית הדרכון על גבי הכריכה מתחת למילה דרכון כתובה המילה Passport מתחת למילה זו  תופיע תמונה קטנה של מלבן אשר בתוכו עיגול קטן. זה הסימן המאשר כי מדובר בדרכון ביומטרי.

 

מומלץ להגיש בקשה ל-ESTA לפחות 72 שעות לפני יציאתך לארה"ב. עם זאת, מטיילים רבים פונים שבועות או אפילו חודשים לפני נסיעתם כדי להבטיח מספיק זמן לעיבוד.

אישור ESTA תקף בדרך כלל למשך שנתיים מתאריך האישור, או עד שפג תוקפו של הדרכון שברשותכם, המוקדם מביניהם. המשמעות היא שניתן לנסוע לארה"ב מספר פעמים במהלך התקופה הזו מבלי להגיש בקשה מחדש, כל עוד כל ביקור נמשך 90 יום או פחות.

כן, כל נוסע שהוא אזרח במדינה של תוכנית ויתור ויזה (VWP) הנוסע לארה"ב באוויר או בים במסגרת ה-VWP חייב להיות בעל אשרת כניסה ESTA.

כן, ילדים, ללא קשר לגיל, דורשים אישור ESTA משלהם אם הם נוסעים במסגרת תוכנית הפטור מויזה.

נכון לאוקטובר 2023, העמלה עבור בקשת ESTA היא סה"כ 21$ זה כולל אגרה של 17$ ועמלת עיבוד של 4$ עם זאת, אם בקשתך תידחה, תחויב בעמלת הטיפול בסך $4 בלבד.

ה-ESTA עצמו תקף לשנתיים, אך כל שהייה בארה"ב תחת תוכנית הפטור מויזה מוגבלת ל-90 יום. אם אתם מתכננים להישאר יותר מ-90 יום, תזדקקו לויזה. אין אפשרות להאריך את השהות מעבר לכך במסגרת התוכנית.

אם מתוכננת לכם עצירת ביניים בארה"ב, גם אם מדובר רק במעבר ואין כוונה לעזוב את שדה התעופה, עדיין תצטרכו לעבור את הליכי ההגירה והמכס בארה"ב ולהוציא אישור esta.

אכן יש סיכוי כזה, ESTA מאושרת לא מבטיחה כניסה לארה"ב הכניסה נקבעת על ידי פקידי המכס והגנת הגבולות של ארה"ב עם ההגעה.

לא, אם יש לך ויזה תקפה, לא צריך ESTA. תוכלו לטוס לארה"ב באמצעות הויזה שברשותכם.

זה לא חובה, אבל זה רעיון טוב להדפיס עותק של אישור ה-ESTA למסמכי הטיסה ולהיות בהישג יד בעת נסיעה. חברות תעופה מסוימות עשויות לבקש לראות את זה, למרות שיש להן אישור אלקטרוני.

אם סרבו לכם לבקשת ESTA, סביר להניח שתצטרך להגיש בקשה לויזה כדי לנסוע לארה"ב. מומלץ ליצור קשר עם שגרירות או קונסוליה של ארה"ב לקבלת הדרכה נוספת, כמו כן מאסטר ויזה מעניקה שירות לטובת זה ואנו מזמינים אתכם לפנות אלינו.

אם קיבלתם סירוב לבקשת ה- ESTA, סביר להניח שתצטרכו להגיש בקשה לויזה כדי לנסוע לארה"ב. 

נשמח לעזור לך בהוצאת פטור מויזה לארה"ב

חדש ובלעדי במאסטר ויזה: לא אושרת לא שילמת!

97.12%

*למגישי הויזה בפעם הראשונה ו/או ללא עבר פלילי
בכפוף לתקנון.

מאמרים נוספים

הוצאת ויזה לארה"ב במבצע!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!