רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת מוזלת עד 30/06

TRAVEL NOT AUTHORIZED

תוצאות לטופס ESTA

(Electronic System for Travel Authorization) ESTA הוא אישור כניסה אלקטרוני לארצות הברית המתקבל באמצעות מערכת מקוונת שפותחה ע"י ממשלת ארה"ב. המערכת תקבע האם אתם רשאים להכנס לארה"ב או שיש מניעה מסיבה בטחונית או חוקית לכניסתכם. האישור החדש יאפשר לבקר בארה"ב ללא צורך בויזה, לתקופה של 90 יום. החידוש הוא חלק חלק מהתכנית החדשה של הפטור מויזה לארה"ב (Visa Waiver Program – WVP) אשר תאפשר לאזרחי 40 מדינות שבהסכם לבקר בארה"ב למטרות תיירות או עסקים ללא צורך להוציא ויזה. החל מעתה, מדינת ישראל נכנסה לתכנית הפטור מויזה לארה"ב! אזרחים ישראלים המחזיקים בדרכון ביומטרי זכאים להנפקת אישור ESTA. 

תוצאות אפשריות לטופס ESTA

ישנם שלושה מצבים אפשריים לאחר הגשת טופס ESTA:

1. “Authorization approved” אושרה הרשאה – מי שקיבל את התוצאה הזו מורשה להכנס לארה"ב במסגרת תכנית הפטור מהוויזה. יש לעמוד בתקופות ומטרות הנסיעה שפירטת בהצהרתך. אם בכוונתכם לשהות בארה"ב מעבר לזמן המותר במסגרת תכנית הפטור מהוויזה או לבקר בה למטרה אחרת ממה שנכלל בתכנית, יש להגיש בקשה לויזה הנדרשת (למשל ויזת עבודה או ויזת סטודנט) ולא להסתפק באישור ESTA.

2. “Authorization pending” הרשאה בהמתנה – סטטוס זה פירושו שבקשתכם עדיין מתבצעת וטרם קיבלת אישור. רוב התוצאות של בקשת ESTA מתקבלות תוך 72 שעות, אך אם התוצאה היא "בהמתנה להרשאה", זה אומר שבדיקת הבקשה שלכם עדיין פעילה. מומלץ להמתין מספר שעות ולאחר מכן לרענן את הדף כדי לבדוק מחדש את הסטטוס. לעיתים נדירות ייתכנו תקלות טכניות או עבודות תחזוקה במערכת מכס ארה"ב שיכולות לגרום לעיכוב בתגובה לבקשתכם. בנוסף במקרים נדירים עשויה להופיע הודעה של "יישום לא נמצא" אחרי שבקשתך כבר נמצאת בסטטוס "בהמתנה להרשאה", מה שמסמן כי בקשתכם לא הושלמה כראוי.

3. “Travel not authorized” – לא מורשה לנסיעה– פירוש הסטטוס הזה הוא שבקשתכם סורבה ואינכם יכולים להיכנס לארה"ב מסיבה כלשהי באמצעות ESTA סיבת הסירוב לא תינתן לכם. המכס והגנת הגבולות של ארה"ב, המפקחת על ESTA, לא תאפשר לדעת מה הסיבה שהבקשה נדחתה. לעתים קרובות, כנראה שהוזן מידע שגוי. לכן יש להקפיד להזין מידע מדויק בטופס הבקשה ל-ESTA. בטופס אתם מתבקשים למלא פרטים על היסטוריה רפואית, עבר פלילי, ובקשות לויזה שנדחו. אם אתם עונים "כן" בטעות על אחת מהשאלות הללו, או לחלופין אתם עונים בשלילה אך התשובה היא חיובית, למעשה אתם מגישים בקשה כוזבת, וזה עשוי להוביל לדחיית הבקשה שלכם ולסטטוס "לא מורשה לנסיעה".

אם אתה סבור שהסירוב לא מוצדק, תוכל לערער על ההחלטה. כדי לערער על ההחלטה, עליך למלא טופס הערעור באתר האינטרנט של רשות ההגירה והאזרחות של ארצות הברית.אופציה נוספת היא הוצאת ויזה לארה"ב.

סיבה נוספת לסטטוס  “Travel not authorized” – לא מורשה לנסיעה. נכון להיום לפי הנתונים העדכניים שיש בידינו, אזרחים ישראלים בעלי דרכון ביומטרי ל-10 שנים, לרבות קטינים, זכאים לאישור הכניסה לארצות הברית ללא ויזה. לעומת זאת, אזרחים ישראלים בעלי דרכון ביומטרי ל-5 שנים, אשר ביום הנפקת הדרכון היו מעל גיל 18, נמצאים בסיכון גבוה יותר שלא לקבל את האישור.

סיבות אפשריות לדחיית אישור ESTA

הסיבה הנפוצה ביותר לדחיית אישור ESTA היא מענה "כן" על אחת השאלות בטופס. מטרת הסינון שעושים ב- ESTA היא להרחיק מבקרים שעלולים להוות איום על ארה"ב. הדבר נעשה באמצעות בדיקת היסטוריית המעצרים והרישומים הפליליים וההיסטוריה הרפואית של המבקש. לרוב מספיק שהשבת "כן" לאחת מהשאלות והבקשה תידחה, זאת כמובן גם במידה ולחצתם בטעות על "כן" גם כשהתשובה היא "לא" .
סיבות נוספות לדחיית הבקשה הן כאמור עבר פלילי חמור, שהייה בעבר בארה"ב מעבר לזמן המותר, עבודה בעבר בארה"ב ללא ויזה מתאימה, גירוש בעבר מארה"ב מכל סיבה ואבדן דרכון בעבר אשר נמצא ולא הונפק מחדש ונעשה בו שימוש בכל זאת. גם שם זהה לשם של פושע או מבוקש בינלאומי עשוי לגרום לשלילת בקשה. יש לציין כי במידה ותקבלו סירוב לא תקבלו הסבר על מהי סיבת הסירוב.

היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!

מה ניתן לעשות במידה וסטטוס ה-ESTA לא מורשה (TRAVEL NOT AUTHORIZED)?

מה שצריך לעשות במידה ומקבלים סטטוס "לא מורשה לנסיעות" הוא להכנס לאתר ESTA ולהסתכל אם הייתה טעות כלשהי בהזנת המידע בטופס הבקשה. בדף הבית של ESTA לחץ על "בדוק מצב אינדיבידואלי" בצד ימין של העמוד. ניתן לבדוק את פרטי הבקשה על ידי הזנת מספר הבקשה, תאריך הלידה ומספר הדרכון . וודא שעניתם "לא" לכל השאלות המוצגות. 

אם לחצתם בטעות על "כן" באחת השאלות – לא ניתן לבטל את בקשתך מיד לאחר השלמתה. יש להמתין לפחות 24 שעות ולאחר מכן להגיש מחדש את הבקשה ולשלם שוב את עלויותיה. זו ההזדמנות לשנות את תוכן הבקשה הקודמת. עם זאת, במקרים מסוימים לא ניתן לשנות או לתקן מידע שהוזן קודם לכן. במידה ובקשתך נדחתה גם לאחר הגשה נוספת, עליך ליצור קשר עם מכס וגבולות ארה"ב (CBP) ולהודיע להם כי חלה טעות בתוכן הבקשה ויש צורך בתיקון.

אם עניתם "לא" על כל השאלות ואינכם מזהים שגיאה כלשהי בנתונים שהזנתם, אינכם יכולים להכנס לארה"ב באמצעות אישור ESTA. כאמור המכס והגנת הגבולות של ארה"ב, לא יאפשרו  לדעת מה הסיבה שהבקשה נדחתה, אבל זה קשור למידע מסוים שיש להם. אמנם לא ניתן לבקש מהם לתקן מידע כזה, אבל זה לא אומר שאינכם יכולים להכנס לארה"ב כלל. פשוט עליכם להגיש בקשה לויזה בשגרירות ארה"ב.

היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!

צריכים סיוע בהגשת אישור כניסה לארה"ב ESTA?

חדש ובלעדי במאסטר ויזה: לא אושרת לא שילמת!

97.12%

*למגישי הויזה בפעם הראשונה ו/או ללא עבר פלילי
בכפוף לתקנון.

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!