רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת מוזלת עד 30/06

אישור ESTA לבעלי עבר פלילי

במסגרת השאלון לאישור אסתא, נשאלים בין היתר שאלות באשר לרישום עבר פלילי. מבחינת מדיניות רשויות ההגירה של ארצות הברית לרוב מענה ב"כן" על שאלות מסוג זה ישלול אפשרות לקבל אישור במסגרת תוכנית ESTA.

מושג הרישום הפלילי מתייחס למספר סוגי עבירות בהן, עבירות הגורמות נזק לאחרים כגון תקיפה חמורה, הרג בשוגג, חטיפה, רצח, ריבוי עבירות תנועה, פשעי רכוש כגון גניבה, שוד, הונאה, קבלת סחורה גנובה והצתה. וגם פשעים כנגד הרשויות הממשלתיות כגון העלמות מס, שוחד, ראיות כוזבות ועבירות סמים הן תחת הגדרה זו. לא משנה היכן בעולם התרחש הפשע והמעצר, יש לענות את האמת בעת הגשת בקשה ל-ESTA.

אזרחים אשר נעצרו, הועמדו לדין או הורשעו בשל אחד הפשעים המפורטים לעיל צריכים להשיב "כן" לשאלה המבררת רישום פלילי. מי שיענה "כן" לא יהיה מורשה לקבלת ESTA לארה"ב, אך עדיין יש באפשרותו לנסות להגיש בקשה לויזה לשם ביקור בארה"ב.

הגשת ESTA לבעלי עבר פלילי

ככלל, מי שיענה "כן" לשאלת הרישום הפלילי אינו זכאי להגיש בקשה ל-ESTA וסביר כי סטטוס הבקשה שיתקבל הינו “Travel not authorized”. בהתאם לאופי הפשע ולגיל המבקש באותה עת, ייתכן שתאושר ויזה, אך החלטה זו תתקבל על ידי פקיד הקונסול. במקרים מסוימים בעל עבר פלילי עדיין יוכל להגיש בקשה לאסתא אך האמור אינו מהווה יעוץ משפטי ורצוי להתייעץ עם עורך דין.

ישנן נסיבות מסוימות בהן ניתן להשיב לא לשאלה האם בעברך היה רישום פלילי, לרוב מדובר בעבירות קלות שאינן תחת קטגוריה "עוולה מוסרית" בגינה יש קלון. כמו כן במידה ולא בוצעה עבירה חמורה והמבקש היה מתחת לגיל 18 יש מקרים מסוימים בהם ניתן יהיה להשיב לא. כמו כן גם בעבירות בהן עונש המאסר היה פחות מ 12 חודשים. זהו נושא מורכב ולכן יש להתייעץ מבעוד מועד. כאמור המידע המוגש הוא בבחינת הסבר ולא ייעוץ משפטי. 

להלן מספר דוגמאות לעבירות שאינן מזכות באישור ESTA

  • עבירות סמים – מי שנעצר תחת שימוש, הפצה או החזקה של סמים לא חוקיים צריך להשיב "כן" לשאלה על רישום פלילי. קנאביס רפואי נחשב גם כסם לא חוקי בארה"ב אך השימוש בו מתייחס למדינה שבה מתגורר המבקש. לכן מי שהשתמש בקנאביס רפואי למטרות טיפוליות ולא הורשע יכול לענות "לא" לשאלה.
  • תקיפה – מי שהורשע בתקיפה שגרמה נזק לאדם או נזק חמור לרכוש עליו לבחור "כן". זאת אף במידה שנעצר או הואשם בפשע הכולל תקיפה, ולאחר מכן נמצא כי ההאשמה כוזבת.
  • עבירות תנועה – לפי רשויות ממשלת ארה"ב, עבירות תעבורה או נהיגה בשכרות ללא גרימת הרג לא ייחשבו כפשיעה חמורה. גם מי שנתפס נוהג במהירות מופרזת או על עבירות חניה יכול לבחור "לא". עם זאת, מי שנתפס נוהג בשכרות פעמים חוזרות צריך להשיב "כן" לשאלה של רישום פלילי. במקרה של פגיעה חמורה באחרים או פגיעה חמורה בנכסי הרשויות הממשלתיות עקב עבירת תעבורה ונהיגה בשכרות יש להשיב "כן".
  • בקשת ESTA בזמן תקופת מבחן – מבקש אשר נמצא על תנאי בעת הגשת בקשה ל-ESTA, צריך לבחור "כן" בשאלה הנוגעת לרישום הפלילי. היות שמאסר על תנאי הוא עונש שיפוטי עם תנאים ובהם גם כאלו הקשורים ליציאה מחוץ למדינה, לא תהיה אפשרות לאשר ESTA לאדם שנמצא על תנאי.
היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!

הסתרת מידע על עבירות פליליות

יש אנשים המתלבטים האם לחשוף עבירה אם היא התרחשה לפני זמן רב, או היתה לא מאד חמורה. אין להתלבט בעניין הזה, וצריך תמיד לדווח אמת ולענות ב"כן" על השאלה. ניסיון כניסה לארה"ב מבלי לחשוף עבירות פליליות עלול לגרום להשלכות חמורות, שכן זוהי עבירה פלילית על פי החוק האמריקאי.

אם תחליטו לענות בשלילה על כל שאלת זכאות שיש להשיב עליה בחיוב ותידחה הבקשה ל- ESTA ובהמשך יש לפנות לשגרירות ארה"ב בבקשה לקבלת ויזה – אמינותכם כבר תתערער והסיכויים שהוויזה שלכם תאושר הם נמוכים. בכלל, חוסר יושר עלול להשפיע בעתיד על בקשת הגירה לארה"ב וכן לגרום למניעת כניסה באופן קבוע למדינה. דבר נוסף שעשוי לקרות הוא שמצג השווא יאפשר לקבל אישור כניסה בהזדמנות זו, אך בעתיד לא יתאפשר כניסה שוב לארה"ב.

שאלות נפוצות

ההחלטה לגבי מבקש עם עבר פלילי האם הוא זכאי ל-ESTA תהיה תלויה בגורמים כמו גילו של המבקש בזמן ההרשעה, לפני כמה זמן היא התרחשה ומה הוא אופייה. מומלץ לקבל ייעוץ ספציפי לגבי הנסיבות האישיות של כל מבקש על מנת למנוע בעיות.

העמדה הרשמית של הרשויות בארה"ב היא שהמבקשים צריכים להצהיר על כל ההרשעות. הסתרה עלולה להביא לבעיות גם בהגשה הנוכחית וגם בעתיד עקב ערעור האמינות של המבקש.

אפשרותכם להיכנס לארה"ב תהיה תלויה בנסיבות האישיות שלכם. אם יש לכם עבר פלילי ככל הנראה אינכם זכאים ל- ESTA אך ייתכן שעדיין תוכלו להגיש בקשה לויזה ופטור פלילי. כלומר עליכם להצהיר על הרישום הפלילי שלכם ותיבחן זכאותכם להיכנס לארה"ב.

היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!

צריכים סיוע בהגשת אישור כניסה לארה"ב ESTA?

חדש ובלעדי במאסטר ויזה: לא אושרת לא שילמת!

97.12%

*למגישי הויזה בפעם הראשונה ו/או ללא עבר פלילי
בכפוף לתקנון.

מידע נוסף

סירוב ESTA

כמה זמן לוקח להוציא אישור ESTA

כמה זמן לוקח להוציא אישור ESTA ESTA הוא אישור כניסה אלקטרוני לארצות הברית, הנדרש על מנת להיכנס למדינה מבלי להוציא ויזת תיירות וזאת במסגרת תכנית

פטור מויזה לישראלים

פטור מויזה לארה"ב לישראלים

האם צריך ויזה לארצות הברית? החל מ 19/10/2023 ארצות הברית הכריזה כי ישראל הצטרפה באופן רשמי לתכנית הפטור מויזה ומעתה אזרחים בעלי דרכון ביומטרי יוכלו

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!