רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת עד 31/07

אישור Esta ויזה לארצות הברית - כל מה שצריך לדעת

אזרחי ישראל פטורים מויזה לארה"ב!

ראשית כל, מאסטר ויזה משתתפת בצערם העמוק של המשפחות השכולות.
אנו מאחלים החלמה מהירה לפצועים ומתפללים להשבת החטופים הביתה בשלום, בבריאות ובמהרה!

מעט בשורות טובות, ישראל נכנסה לרשימת המדינות אשר אזרחיהן פטורים מויזה בכניסה לארה"ב. אחרי שנים ארוכות בהן ישראלים רבים הלכו בחשש רב לשגרירות ארה"ב, התקשו עם איסוף המסמכים, והמתינו חודשים ארוכים לתור, החל מעתה הכניסה לארה"ב הפכה קלה בהרבה עבור הרוב המכריע של אזרחי ישראל.

אולם לפני שתבטלו את התור להוצאת ויזה שקבעתם בשגרירות, או לפני שתסעו ישירות לנתב"ג עם כרית צוואר וכרטיס טיסה לכיוון אחד לארה"ב, חשוב שתדעו שהעובדה שמדינת ישראל נכנסה לרשימת המדינות הפטורות מויזה, לא אומרת שהכניסה לארה"ב נותרה ללא בירוקרטיה. אז מה בכל זאת נצטרך לעשות מהיום? עבור רובנו, מהיום צריך פחות לדבר על ויזה, ולדבר יותר על אישור כניסה לארה"ב הקרוי ESTA.

רגע, אי אפשר פשוט לעלות על טיסה לארה"ב?

אם אין לכם ויזה נכון להיום, אז התשובה הקצרה היא שלא! לא עולים על טיסה וטסים. מדוע? משום שהמשמעות האמיתית של הפטור מחובת ויזה לארה"ב, הוא לא פטור ממסמכים בכלל.

אז מה כן קרה? החל מעתה, ישראלים לא מחויבים להנפיק ויזה לארה"ב (ויזה אשר הונפקה בעבר לא מבוטלת וניתן עדין לנסוע איתה). ובמקביל, נפתחה עבור ישראלים אפשרות כניסה נוספת לארה"ב והיא כניסה באמצעות אישור ESTA.

אישור ESTA (קיצור של Electronic System for Travel Authorization) מאפשר לעבור ביקורת גבולות בארה"ב, מבלי להצטייד בויזה. אישור ESTA נדרש מהאזרחים של 38 מדינות (מעתה גם מישראל), שרוצים לבקר בארה"ב למטרות תיירות או עסקים לתקופה של עד 90 ימים.

כיצד מקבלים אישור כניסה ESTA?

על מנת לקבל אישור ESTA, יש לשלם אגרה על סך 21 דולרים ולהגיש בקשה מקוונת מתאימה ל-ESTA. התשובה לבקשה זו ניתנת תוך 72 שעות. אם וכאשר הבקשה מאושרת, ניתן להדפיס את האישור ולהציג אותו בשדה התעופה, בצירוף דרכון ביומטרי, ולטוס לארה"ב.

אישור ה-ESTA תקף למשך שנתיים (או עד פקיעת הדרכון, המוקדם מביניהם). עם זאת, יש לשים לב כי במצבים מסוימים, הרשויות בארה"ב עשויות לתת אישור ESTA, ולאחר מכן לבטל אותו באופן חד צדדי, גם אם טרם חלפו שנתיים. משום כך, חשוב מאוד לבדוק ולוודא באתר המתאים שהאישור שלכם פעיל, וזאת בטרם תנסו לטוס לארה"ב.

מכל מקום, מה שחשוב להבין הוא שאם אין לכם ויזה לארה"ב, וכן אתם לא נמצאים בתהליך להוצאת ויזה, בעצם נפתח עבורכם עולם חדש וחגיגי: אפשרות קלה הרבה יותר להיכנס לארה"ב, מבלי להמתין חודשים רבים כדי להגיע לראיון בשגרירות, עם אגרה זולה יותר, ובעיקר עם סיכוי הרבה יותר נמוך לקבל סירוב בכניסה. לכן אם טרם התחלתם בתהליך לקבלת ויזה, בעצם רוב הסיכויים שבפועל אין לכם גם סיבה להתחיל בתהליך, ומוטב שתוציאו כעת אישור כניסה לארה"ב ESTA.

אז מה בעצם ההבדל בין ESTA לבין ויזה אשר מונפקת בדרכון?

כל אדם שאינו אזרח ארה"ב, חייב להצטייד בויזה או באישור ESTA (אם הוא מחזיק בדרכון של אחת המדינות הפטורות מויזה) לשם כניסה בשערי ארה"ב. אולם על אף שיהיה מי שיבלבל ביניהם, ויזה ו-ESTA הם שני דברים שונים לגמרי: בכדי לקבל ויזה לארה"ב, צריך להגיש בקשה באמצעות הטופס המתאים (טופס DS-160), להוסיף אליה תמונות לפי דרישות מאוד ספציפיות, לשלם את האגרה לויזה (בשווי 185 דולרים), ולקבוע ראיון בשגרירות, בו תצטרכו לשכנע את פקיד ההגירה שיש לכם קשרים חזקים לישראל, כך שאין היתכנות שתיכנסו לארה"ב לעבוד בה באופן לא חוקי.

למרות שהתהליך של הוצאת ויזה הוא מורכב יותר, הסטטוס שהיא מקנה הוא חזק יותר: קודם כל, ויזה מאפשרת כניסה ל-180 ימים מרגע הכניסה למדינה, בניגוד ל-ESTA, שמאפשר רק 90 ימים. כמו כן, מי שנכנס לארה"ב באמצעות ויזה, יכול להגיש בקשה ולשנות את הסטטוס החוקי שלו במדינה, תוך כדי שהייתו במדינה (למשל: נכנסים עם ויזת תייר למדינה, ואז מחליטים ללמוד בארה"ב, ומשנים תוך כדי לויזת עבודה).

עם זאת, אם נכנסתם עם אישור ESTA, אין לכם שום אפשרות לקבל סטטוס חוקי אחר בארה"ב במהלך שהייתכם: אם אתם מעוניינים בשינוי סטטוס חוקי כלשהו, עליכם לצאת מארה"ב, ולהגיש בקשה חדשה מתאימה לשם קבלת ויזה. בנוסף, ויזה ניתנת לתקופה של עשר שנים, ואילו אישור ESTA הינו בתוקף רק לשנתיים מהיום שהונפק. הבדל נוסף בין השניים, הוא שויזה יכולה להינתן הן על דרכון ביומטרי, והן על דרכון "רגיל", ואילו אישור ESTA ניתן על דרכונים ביומטרים בלבד.

לא כל דרכון ביומטרי זכאי לאישור ESTA

נכון להיום, עושה רושם שמחזיקי דרכון ביומטרי אשר הונפק ל-10 שנים יהיו זכאים לאישור הכניסה לארה"ב, וכן גם קטינים המחזיקים בדרכון ביומטרי ל-5 שנים. לעומת זאת, מחזיקי דרכון ביומטרי ל-5 שנים, אשר ביום הנפקת הדרכון היו מעל גיל 18 הם בעלי סיכוי נמוך לקבלת האישור.

אם נסכם, אלו ההבדלים העיקריים בין ויזה לאישור ESTA:

כאמור, הוצאת ויזה לארה"ב מורכבת ממספר שלבים מרכזיים:

 • זמן טיפול– ויזה דורשת המתנה של מספר חודשים לראיון בשגרירות, לעומת זאת, בקשה ל-ESTA נבדקת תוך 72 שעות, ונעשית באמצעות פנייה באינטרנט בלבד.
 • גובה האגרה– 185 דולר אגרת ויזה, לעומת 21 דולר ל-ESTA.
 • תוקף האישור– ויזה מונפקת לרוב לעשר שנים, לעומת שנתיים באישור ESTA.
 • סוג דרכון ישראלי- ויזה יכולה להינתן על כל סוג דרכון, ו-ESTA רק על דרכון ביומטרי.
 • שינוי סטטוס תוך כדי שהייה– מי שנכנס עם ויזה יכול לשנות סטטוס תוך כדי שהייה, ואילו מי שנכנס באמצעות ESTA לא יכול.

ההבדלים

 • זמן הטיפול
 • גובה האגרה
 • תוקף האישור
 • סוג דרכון ישראלי
 • משך שהייה מותר בארה"ב
 • שינוי סטטוס תוך כדי שהייה בארה"ב
 • מה קורה במקרה של סירוב
 • מי צפוי לקבל סירוב

ויזה המונפקת בדרכון

 • המתנה של מספר חודשים לראיון בשגרירות
 • 185$
 • 10 שנים
 • כל דרכון ישראלי
 • 180 ימים + אפשרות להארכה
 • ניתן לשנות סטטוס לעבודה, לימודים וכו'
 • ניתן לגשת בשנית לאחר מספר חודשים
 • אדם שלא הצליח להוכיח לשגרירות שיחזור לישראל

אישור ESTA (פטור מויזה)

 • בקשה נבדקת תוך 72 שעות - Online בלבד
 • 21$
 • שנתיים
 • דרכון ישראלי ביומטרי בלבד
 • 90 ימים בלבד ללא אפשרות להארכה
 • אין אפשרות לשנות סטטוס
 • נדרש לגשת לשגרירות ולהוציא ויזה
 • אדם שטעה במילוי הטופס / בעל עבר פלילי / סורב בעבר לויזה לארה"ב / ביקר בקובה

אז אני כבר לא צריך את הויזה שיש לי בדרכון?

אם יש לכם בדרכון ויזה עם תוקף לשנים הקרובות, או לפחות עד לטיול הבא המתוכנן שלכם לארה"ב, אין סיבה מבחינתכם להוציא אישור ESTA. ה-ESTA הוא פריווילגיה המאפשרת פטור מויזה לארה"ב, אולם אם כבר יש לכם ויזה, היא יכולה לשרת אתכם בכניסה לארה"ב: היא גם מקנה אישור לתקופה ארוכה יותר (180 ימים לעומת 90 ימים), גם ניתן לשנות סטטוס תוך כדי השהות, והכי חשוב, אין צורך לשלם ולחכות לאישור ESTA, כאשר ממילא יש לכם ויזה מונפקת בדרכון.

ומה אם שילמתי את האגרה לויזה, אך טרם עברתי את הראיון?

במידה וכבר שילמתם את 185 הדולרים הדרושים לאגרה, וכבר נקבע לכם מועד לראיון בשגרירות, מוטב שתלכו לראיון. מדוע? קודם כל, השגרירות אינה מחזירה את דמי האגרה. בנוסף לכך, מכיוון כבר שילמתם את האגרה, אז לפחות תעשו את התהליך לויזה המיוחלת, שתהיה טובה למשך עשר שנים בדרכון, בניגוד ל-ESTA, שטוב רק לשנתיים.

האם בקשה ל-ESTA יכולה להיות מסורבת?

בקשות לאישור ESTA מטופלות במהירות על ידי מאסטר ויזה (24 שעות). אולם למעשה הן מטופלות במהירות, משום שלפקידי ההגירה הרלוונטיים אין סבלנות "להסתבך" עם הבקשות: אם משהו "לא נראה להם", הם מיד יסרבו לבקשת ה-ESTA, מבלי לטרוח להתעמק בבקשה באופן פרטני.

לכן, יש מספר מצבים בהם בקשות ל-ESTA מסורבות באופן כמעט אוטומטי. מצב אחד למשל הוא קיומו של עבר פלילי בישראל: במסגרת הסכם היחסים של מדינת ישראל עם ארה"ב, קיים שיתוף של מידע פלילי בין ישראל לארה"ב, והאמריקאים רואים את המידע הפלילי אודות אזרחי ישראל, אשר פונים אל רשויות האמריקאית בכל מיני בקשות למיניהן. לפיכך, ברוב המקרים, אדם שיש לו עבר פלילי בישראל צפוי לקבל סירוב ל-ESTA .

מצב נפוץ נוסף, הוא אדם שהגיש בקשה לויזה לארה"ב בעבר הלא רחוק וסורב. אין לכך חוקיות ברורה וגלויה מצד רשויות ההגירה, אולם ככל הנראה, מי שהגיש בקשה לויזה וסורב בארבע-חמש שנים האחרונות, יסורב ל-ESTA.

מה עושים במצב של סירוב ל-ESTA?

אפשרות אחת היא הגשת ערעור על ההחלטה: כמו בעניין הבקשה לאישור ESTA, גם בקשת הערעור נבדקת במהירות יחסית, ותשובה בו ניתנת תוך עשרה ימים על פי רוב. מי שגם הערעור שלו נדחה ורוצה לטוס לארה"ב, נראה שהאפשרות הכי טובה מבחינתו היא הגשת בקשה לויזה פיזית בשגרירות ארה"ב בישראל, מכל מקום, מי שסבור שבקשת ה-ESTA שלו עשויה להיתקל בסירוב, או מי שבקשתו כבר סורבה, מומלץ להתייעץ איתנו באופן אישי בעניין.

לסיכום

מעתה הדרך של מרבית הישראלים להיכנס לארצות הברית הפכה קלה הרבה יותר: במקום תהליך ארוך ומייגע של הוצאת ויזה, עוברים להליך מהיר של קבלת אישור ESTA. ה-ESTA הוא קל יותר, זול יותר ובעיקר נוח יותר. עם זאת, מי שכבר יש לו ויזה מונפקת בדרכון או שנמצא בדרך להנפיק אחת, כנראה שמוטב לו שכבר יישאר עם הויזה בדרכון.

לקבלת אישור הכניסה החדש לארה"ב עם דרכון ישראלי ללא ויזה ניתן להתחיל כאן:

מידע נוסף

esta לילדים

ESTA לילדים הוצאת אישור ESTA לילדים במסגרת תוכנית פטור מויזה במסגרת התוכנית לפטור מויזה, אחת הדרישות לפני טיסה לארצות הברית היא הנפקת אישור כניסה ESTA.

קרא עוד »

חידוש esta

חידוש אישור ESTA ל-ESTA אין מערכת ייעודית דרכה מחדשים או מאריכים את תוקף האישור. אישור ESTA תקף לשנתיים או עד שפג תוקפו של הדרכון, המוקדם

קרא עוד »
אזרחות אמריקאית - חוק הסבא

שאלות נפוצות: ESTA

שאלות נפוצות בנושא ESTA על מנת להכנס לארה"ב ללא ויזה במסגרת תכנית הפטור מויזה, תצטרכו לקבל אישור ESTA. בכדי לקבל את האישור יש למלא טופס

קרא עוד »

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!