שגרירות ארה"ב

משרדי שגרירות ארה"ב ממוקמים בת"א ובירושלים וזה המקום אליו פונים תושבי ארה"ב (אשר שוהים בישראל), לשם קבלת שירותים קונסולריים שונים וכן המקום בו פועלים בין היתר לקידום אינטרסים ופיתוח יחסים בין המדינות (ישראל וארה"ב).

עדכון חשוב משגרירות ארה"ב: החל משנת 2017 חובה להחזיק במספר Social Security בכדי לחדש דרכון אמריקאי בישראל, במידה ואין ברשותכם את המספר, תצטרכו להגיש בקשה לשחזור. במידה ומעולם לא הונפק עבורכם תוכלו לחתום על הצהרה במעמד הראיון שמעולם לא הונפק עבורכם מספר Social Security.

מידע כללי שטוב לדעת אודות שגרירות ארה"ב בישראל

קביעת פגישה בשגרירות חלק הכרחי בנושא של חידוש דרכון אמריקאי או הוצאתו, לרוב כל עניין הדרכון צריך בפגישה (למעט מקרים אחדים) מאסטר ויזה תעזור לך בתיאום מול הקונסוליה. זמן טיפול בבקשת דרכון אמריקאי מודפס אך ורק בארה"ב ונשלח בחזרה לשגרירות ארה"ב בת"א, זמן שליחת הדרכון הוא בדרך כלל עד 2-4 שבועות מרגע אישור הבקשה אל מול הקונסול, לכן יש לתכנן היטב נסיעה או צורך בשימוש בדרכון האמריקאי.

הבדל בין שגרירות ירושלים ותל אביב: אזרחים אשר גרים בכל עיר בישראל (מלבד ירושלים והסביבה) פונים לשגרירות תל אביב, אזרחים אשר גרים בירושלים והסביבה – פונים לשגרירות ירושלים. לא להגיע לפגישה אם אתם חשים ברע השגרירות מבקשת כי אם אתם מרגישים או חשים ברע, לא להגיע לפגישה בשגרירות על מנת להגן על בריאותם ובטחונם של עובדי המקום ואזרחים אמריקאים נוספים.

Note – Most of the information on this page came from the U.S Embassy website, Master Visa is not working officially with the U.S. Embassy and only used as a third party