רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת עד 31/07

ambasador

שירותים נוספים

מאמרים מומלצים

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

תור לשגרירות ארצות הברית

כדי לטוס לחופשה בארצות הברית אתם צריכים להוציא ויזה שניתנת לכם מטעם שגרירות ארצות הברית כאן בישראל, בתהליך בירוקרטי לא קטן, אך אפשרי בהחלט. השלב הבא לאחר מילוי טפסים ותשלום אגרה, יהיה קביעת פגישה בשגרירות ארה"ב לצורך קביעת ראיון לוויזה לארה"ב.

מי צריך לקבוע תור לויזה לארה"ב בשגרירות?

כל אדם מגיל 14 ועד גיל 80 שמעוניין לטוס לארצות הברית, בין אם לחופשה פרטית ובין אם לצרכים אחרים – נדרש לקבוע תור בשגרירות ארה"ב. צעירים מגיל 14 ומבוגרים מגיל 80 יכולים למלא את הטפסים הרלוונטיים, לשלם את האגרה ולשלוח אל השגרירות את המסמכים בצירוף תמונת פספורט ודרכון בתוקף – מבלי להגיע לשגרירות. מלבדם, ישראלים המחזיקים בדרכון זר ממדינה הפטורה מהצורך בוויזה, כדוגמת מדינות רבות באירופה, פטורים מצורך בראיון, אך כן יש צורך במילוי טפסים מתאימים

כיצד קובעים תור לשגרירות ארצות הברית?

השלב הראשון הוא מילוי טופס DS-160 ושליחתו לשגרירות. מדובר בטופס ארוך ומסורבל ויש למלא אותו באנגלית. שימו לב כי כל מילה שתכתבו או לא תכתבו עשויה להשפיע על זכאותם לקבל ויזה. לאחר שליחת הטופס לשגרירות, יש לשלם אגרה בסך 185$. כיוון שהסכום משולם בשקלים, יתכנו שינויים בשער, אך לרוב האגרה נעה סביב 600 שקלים. לאחר תשלום האגרה – תוכלו לבחור את המועד לראיון – יום ושעה.

יש לקחת בחשבון שישנן תקופות עמוסות בהן התורים הפנויים הם חודשים קדימה. לעיתים קביעת תור לויזה לארה"ב באמצעות חברה להוצאת ויזה כדוגמת מאסטר ויזה תאפשר קביעת תור מוקדם יותר.

אזרחים אשר גרים בכל עיר בישראל (מלבד ירושלים והסביבה) פונים לשגרירות תל אביב, אזרחים אשר גרים בירושלים והסביבה – פונים לשגרירות ירושלים.

היכן ניתן לקבוע פגישה בשגרירות ומתי?

קביעת ראיון בשגרירות ארה"ב ניתן לקיים בתל אביב או בירושלים, וימי הפעילות הם משני ועד שישי בין השעות 07:00-14:00. הסיבה לכך שביום ראשון לא ניתן לקבוע ראיון היא כיוון שיום א' הוא יום שבת אצל עובדי חוץ. את הראיון ניתן לקבוע לבד או באמצעות חברת מאסטר ויזה שיכולה לקצר תהליכים ולמצוא תור פנוי בזמינות גבוהה יותר.

משרדי שגרירות ארה"ב ממוקמים בת"א ובירושלים וזה המקום אליו פונים תושבי ארה"ב (אשר שוהים בישראל), לשם קבלת שירותים קונסולריים שונים וכן המקום בו פועלים בין היתר לקידום אינטרסים ופיתוח יחסים בין המדינות (ישראל וארה"ב).

עדכון חשוב משגרירות ארה"ב: החל משנת 2017 חובה להחזיק במספר Social Security בכדי לחדש דרכון אמריקאי בישראל, במידה ואין ברשותכם את המספר, תצטרכו להגיש בקשה לשחזור. במידה ומעולם לא הונפק עבורכם, תוכלו לחתום על הצהרה במעמד הראיון שמעולם לא הונפק עבורכם מספר Social Security.

יום הראיון - מה יש להביא עמנו?

מומלץ לתכנן את ההגעה לשגרירות כך שלא תגיעו מוקדם מ-15 דקות לפני מועד הריאיון, אחרת לא תוכלו להיכנס. מלווים לא יוכלו להיכנס לראיון, אלא אם המרואיין הוא מתחת לגיל 18 ויוכל להיכנס עם הורה מלווה. כאמור, ילדים מתחת לגיל 14 לא צריכים להגיע לריאיון. ליום הריאיון בשגרירות יש להביא אתכם את טופס הבקשה DS-160 ואת ההזמנה לראיון, וכן ניתן להכניס חפצים נוספים כדוגמת תיקייה לנשיאת המסמכים, דרכון, ארנק, ספר או עיתון, כלי כתיבה ומפתחות. יתר החפצים – ממכשירים סלולריים, דרך תיקים, מזוודות, נוזלים וכמובן כלי נשק – לא ניתן להכניס לבניין השגרירות שמאובטח מאוד. בסמוך לבניין יש לוקרים לאחסון בתשלום בהם ניתן לשמור את החפצים האישיים, או לחלופין, אם אתם מגיעים ברכב – השאירו שם את הציוד הנלווה.

תוך כמה זמן לאחר האישור מתקבל הדרכון האמריקאי?

קביעת פגישה בשגרירות חלק הכרחי בנושא של חידוש דרכון אמריקאי או הוצאתו, לרוב כל עניין הדרכון צריך בפגישה (למעט מקרים אחדים) מאסטר ויזה תעזור לך בתיאום מול הקונסוליה. זמן טיפול בבקשת דרכון אמריקאי מודפס אך ורק בארה"ב ונשלח בחזרה לשגרירות ארה"ב בת"א, זמן שליחת הדרכון הוא בדרך כלל עד 2-4 שבועות מרגע אישור הבקשה אל מול הקונסול, לכן יש לתכנן היטב נסיעה או צורך בשימוש בדרכון האמריקאי.

מהם היתרונות בקביעת תור לשגרירות ארצות הברית באמצעות מאסטר ויזה?

תהליך הוצאת ויזה באמצעות השגרירות הוא הליך בירוקרטי וארוך למדי, ומיותר לציין שאם הוא מסתיים בתשובה שלילית – הוא גם גורם לאכזבה לא קטנה. הצלחת הריאיון טמונה גם במילוי נכון ומדויק של הטפסים, וגם במהלך הריאיון. המטרה של המראיין שגם חשוף למסמכים היא לדעת האם אתם מתכננים להשתקע בארצות הברית, או חלילה לבצע שם איזשהו מעשה האסור בחוק. על כן, כל מי שמעלה את חשדם – נפסל באופן כמעט אוטומטי. חברת מאסטר ויזה מכינה אתכם לריאיון מ-א' ועד ת' – מילוי טפסים מקדימים, קביעת ריאיון והכנה. – ומחזיקה באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד של קבלת ויזה ללקוחותיה.

Note – Most of the information on this page came from the U.S Embassy website, Master Visa is not working officially with the U.S. Embassy and only used as a third party

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

שירותים נוספים

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!