צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

מה זה גרין קארד

אחד הנושאים המרכזיים המעסיקים את האנשים המעוניינים להגר לארצות הברית הוא הגרין קארד: כיצד משיגים אותו, איך הוא משתלב בתהליך ההגירה, אלו זכויות הוא מאפשר וכן הלאה. אך לפני שניכנס לנושאים אלה, חשוב קודם לכן להסביר מהו הגרין קארד. יש אנשים שרק מתעניינים בתהליך ההגירה לארצות הברית ועדיין לא יודעים במה מדובר. המאמר שלפניכם יבהיר לכם מהו הגרין קארד ומהם הקריטריונים להשגתו וכן יעניק הסברים על התהליך.

גרין קארד- הגדרה

גרין קארד,  ששמו הרשמי הוא Permanent Resident Card, הוא כרטיס אשר מזהה את הנושא אותו כבעל מעמד של תושב קבע בארצות הברית (שאינו אזרח ארצות הברית). אנשים המחזיקים בגרין קארד הם בעלי זכויות מסוימות, שעיקרן היא הרשות לעבוד ולהתגורר בארצות הברית, אך הן כוללות גם את האפשרות לקנות נכסים במדינה, להוציא רישיון נהיגה, לפתוח חשבון בנק וכיוצא בזה.

לצד זאת, בעלי גרין קארד נדרשים להקפיד על כללים מסוימים, שאם הם מפרים אותם, הם עשויים להיות מגורשים מארצות הברית. ראשית, עליהם לשאת עמם בכל עת כרטיס גרין קארד בתוקף, ולהציגו אם קצין מחלקת הגירה דורש זאת מהם. גם עבירות פליליות שמבוצעות על ידי בעל הכרטיס יכולות לבטל את סטטוס תושב הקבע ולהביא לגירוש. כמו כן, בעל הכרטיס אינו יכול לשהות מחוץ לארצות הבית לתקופה רצופה של מעל שנה, אם לא ביקש וקיבל אישור מרשויות ההגירה בארצות הברית לפני שיצא מהמדינה.

מי שמאבד את סטטוס תושב הקבע חייב לעזוב את גבולות ארצות הברית במהירות האפשרית אחרת הוא עשוי להיות מגורש עיל ידי רשות ההגירה.

איך משיגים גרין קארד?

לא כולם זכאים לגרין קארד. יש כמה דרכים בהן ניתן לקבל תושבות קבע בארצות הברית. אלה שתי הדרכים העיקריות:

דרך מעסיק אמריקאי – אם אדם מועסק בארצות הברית על ידי מעסיק אמריקאי, הוא יכול לבקש מהמעסיק לתמוך בו בתהליך ולהיות "ספונסר" שלו. אם המעסיק הסכים, ניתן להגיש מועמדות לקבלת גרין קארד. התהליך לרוב פשוט ומהיר יותר עבור אנשים שהם בעלי השכלה או הכשרה מיוחדת הנחוצות למקום העבודה.

דרך משפחה קרובה – אם לאדם המעוניין בתושבות קבע יש קרוב משפחה מדרגה ראשונה כמו הורה, אח/ות או ילד/ה שהם אזרחים אמריקאים, הוא יכול להגיש בקשה לגרין קארד. עם זאת, כאשר מדובר בהורה שהוא כבר אזרח אמריקאי, אזי ילדיו זכאים לגרין קארד באופן מיידי.

ישנן מספר דרכים נוספות להשיג גרין קארד. אחת מהן היא נישואין לבן זוג (או בת זוג) אמריקאי המתגורר בארצות הברית – בן הזוג הזר רשאי לבקש גרין קארד, ולאחר קבלתו יכול לבקש תושבות קבע. כדאי לקחת בחשבון שהכללים במקרים אלה הם נוקשים ובני הזוג יידרשו לספק הוכחות לכך שהקשר שלהם תקין וחוקי.

יש גם מקרים מיוחדים בהם ניתן לבקש גרין קארד, אשר רובם מתייחסים לאנשים בעלי כישורים מיוחדים שיכולותיהם נחוצות בארצות הברית, כדוגמת חוקרים, עובדים, ומומחים בתחומם, כמו גם אנשים שלארצות הברית יש אינטרס לאומי להנפיק להם גרין קארד. בכל מקרים אלה, אותם אנשים לא יידרשו למצוא ספונסרים. מקרה נוסף הוא אנשים המבקשים מקלט מדיני בארצות הברית – תחת הגדרה זו נופל כל אזרח זר השוהה בארצות הברית וקיימת סכנה לחייו אם יחזור לארצו, מטעמי רדיפה פוליטית, גזענית או או דתית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!