צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אחד הנושאים המרכזיים המעסיקים את האנשים המעוניינים להגר לארצות הברית הוא הגרין קארד: כיצד משיגים אותו, איך הוא משתלב בתהליך ההגירה, אלו זכויות הוא מאפשר וכן הלאה. אך לפני שניכנס לנושאים אלה, חשוב קודם לכן להסביר מהו הגרין קארד. יש אנשים שרק מתעניינים בתהליך ההגירה לארצות הברית ועדיין לא יודעים במה מדובר. המאמר שלפניכם יבהיר לכם מהו הגרין קארד ומהם הקריטריונים להשגתו וכן יעניק הסברים על התהליך.

מה זה גרין קארד

גרין קארד,  ששמו הרשמי הוא Permanent Resident Card, הוא כרטיס אשר מזהה את הנושא אותו כבעל מעמד של תושב קבע בארצות הברית (שאינו אזרח ארצות הברית). אנשים המחזיקים בגרין קארד הם בעלי זכויות מסוימות, שעיקרן היא הרשות לעבוד ולהתגורר בארצות הברית, אך הן כוללות גם את האפשרות לקנות נכסים במדינה, להוציא רישיון נהיגה, לפתוח חשבון בנק וכיוצא בזה.

לצד זאת, בעלי גרין קארד נדרשים להקפיד על כללים מסוימים, שאם הם מפרים אותם, הם עשויים להיות מגורשים מארצות הברית. ראשית, עליהם לשאת עמם בכל עת כרטיס גרין קארד בתוקף, ולהציגו אם קצין מחלקת הגירה דורש זאת מהם. גם עבירות פליליות שמבוצעות על ידי בעל הכרטיס יכולות לבטל את סטטוס תושב הקבע ולהביא לגירוש. כמו כן, בעל הכרטיס אינו יכול לשהות מחוץ לארצות הבית לתקופה רצופה של מעל שנה, אם לא ביקש וקיבל אישור מרשויות ההגירה בארצות הברית לפני שיצא מהמדינה.

מי שמאבד את סטטוס תושב הקבע חייב לעזוב את גבולות ארצות הברית במהירות האפשרית אחרת הוא עשוי להיות מגורש עיל ידי רשות ההגירה.

מקור החלטת הגרין קארד:

במסגרת חוק הגירה רחב אשר במסגרתו הקצה הממשל האמריקאי 55.000 ויזות אשר יוגרלו בין משתתפים מכל העולם. בשנת 1997 צומצמה הכמות ל50.000 ויזות שיוגרלו בין תושבים מכל העולם וכיום היא עומדת על הכמות הזו לכל שנה. מה המניע לחוק ואיך זה עובד?

הגרלת הגרין קארד לארה"ב זוהי הגרלה שנערכות בכל שנה על 50.000 ויזות – גרין כארד שאותה עורכת ממשלת ארצות הברית, ההגרלה הזו נערכת באופן ממוחשב והיא נערכת על פי חוק הקונגרס.

האנשים שזוכים בוויזה מקבלים מעמד של תושבי קבע בארצות הברית והם רשאים להגר יחד עם בני המשפחה שלהם לארצות הברית. (זאת כמובן רק לאחר שהם השלימו את התהליך הקונסולארי אותו אמור לעבור כל מי שמגיש בקשה לאשרת שהייה.) תושב קבע נהנה מזכויות רבות וזה כולל גם את האפשרות להגיש בקשה לאזרחות.

מה המניע לחוק שבזכותו מתקיימת הגרלה לזכות לגרין קארד?

היות וארצות הברית עברה תהפוכות לא פשוטות בכל שנות קיומה הודות להגירה החופשית שהיא בעצם הייתה אחראית על הקמתן של המדינות השונות ואיחודן לאחר מכן, ועד למדיניות הקשוחה אותה אנחנו מכירים היום אשר הושפעה מגורמים רבים כמו איומי טרור, דמוגרפיה שהשתנתה, הכלכלה האמריקאית שהושפעה קשות ממערכת ההגירה הלא מאוזנת, ועוד. מסיבה זו הוחלט בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת להקצות את הוויזות על פי קטגוריות ברורות וידועות מראש כמו משפחה, לימודים, עבודה וכדומה.

כדי להעניק הזדמנות שווה לכל תושב בכל רחבי הגלובוס, הוחלט באמריקה להנהיג את הגרלת הגרין קארד לארה"ב שבסיסה הוא השתתפות רק למדינות הגירה קטנות. כך גם נולד הכלל שעוגן לאחר מכן בחוק שגורס כי ממדינות אשר הגיעו אליהם לארצות הברית מעל 50.000 מהגרים חוקיים בחמשת השנים שקדמו לשנה של ההגרלה לא יוכלו להשתתף בהגרלה בשנים הללו.

איך משיגים גרין קארד?

לא כולם זכאים לגרין קארד. יש כמה דרכים בהן ניתן לקבל תושבות קבע בארצות הברית. אלה שתי הדרכים העיקריות:

דרך מעסיק אמריקאי – אם אדם מועסק בארצות הברית על ידי מעסיק אמריקאי, הוא יכול לבקש מהמעסיק לתמוך בו בתהליך ולהיות "ספונסר" שלו. אם המעסיק הסכים, ניתן להגיש מועמדות לקבלת גרין קארד. התהליך לרוב פשוט ומהיר יותר עבור אנשים שהם בעלי השכלה או הכשרה מיוחדת הנחוצות למקום העבודה.

דרך משפחה קרובה – אם לאדם המעוניין בתושבות קבע יש קרוב משפחה מדרגה ראשונה כמו הורה, אח/ות או ילד/ה שהם אזרחים אמריקאים, הוא יכול להגיש בקשה לגרין קארד. עם זאת, כאשר מדובר בהורה שהוא כבר אזרח אמריקאי, אזי ילדיו זכאים לגרין קארד באופן מיידי.

ישנן מספר דרכים נוספות להשיג גרין קארד. אחת מהן היא נישואין לבן זוג (או בת זוג) אמריקאי המתגורר בארצות הברית – בן הזוג הזר רשאי לבקש גרין קארד, ולאחר קבלתו יכול לבקש תושבות קבע. כדאי לקחת בחשבון שהכללים במקרים אלה הם נוקשים ובני הזוג יידרשו לספק הוכחות לכך שהקשר שלהם תקין וחוקי.

יש גם מקרים מיוחדים בהם ניתן לבקש גרין קארד, אשר רובם מתייחסים לאנשים בעלי כישורים מיוחדים שיכולותיהם נחוצות בארצות הברית, כדוגמת חוקרים, עובדים, ומומחים בתחומם, כמו גם אנשים שלארצות הברית יש אינטרס לאומי להנפיק להם גרין קארד. בכל מקרים אלה, אותם אנשים לא יידרשו למצוא ספונסרים. מקרה נוסף הוא אנשים המבקשים מקלט מדיני בארצות הברית – תחת הגדרה זו נופל כל אזרח זר השוהה בארצות הברית וקיימת סכנה לחייו אם יחזור לארצו, מטעמי רדיפה פוליטית, גזענית או או דתית.

מאמרים נוספים

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!