מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

סושיאל סקיוריטי SSN אמריקאי

סושיאל סקיוריטי נמבר (Social Security Number) הוא מספר הביטוח הלאומי האמריקאי שנחוץ לכל תושבי ארה"ב ולאנשים שהורשו לעבוד בגבולות ארה"ב, והוא מקביל למספר תעודת הזהות שלנו. מספר זה מאפשר למחזיקים בו לקבל הטבות ולבצע פעולות רבות להן זקוק כל אחד, כגון להירשם ללימודים בבית הספר, לקבל רישיון נהיגה, לפתוח כרטיסי קנייה ברשתות שונות, להוציא כרטיס אשראי, לקבל שירות מספקים שונים כמו ספקי חשמל וספקי טלפון ולפתוח חשבון בנק.

בנוסף, ה-Social Security Number  נחוץ כאשר יוצאים לפנסיה, במקרה ובן הזוג נפטר או כאשר כושר העבודה נפגע. במילים אחרות, ללא קבלת סושיאל סקיוריטי נמבר לא ניתן לתפקד באופן השגרתי אליו כולנו רגילים ולבצע את הפעולות השוטפות שממלאות את חיינו וכל האפשרויות מצטמצמות בצורה משמעותית. אם אתם ישראלים אזרחי ארה"ב, גם אתם צריכים סושיאל סקיריטי נמבר.

הסוגים השונים של סושיאל סקיוריטי נמבר ולמי הם מיועדים

ישנם שלושה סוגים של כרטיסי סושיאל סקיוריטי נמבר:

  1. על הסוג הראשון מופיע שמו של בעל הכרטיס ומספר הכרטיס והוא לא מכיל הגבלות בנוגע לעבודה. הכרטיס ניתן לאזרחים אמריקאים ולמהגרים שמחזיקים באישור עבודה קבוע.
  2. על הכרטיס מהסוג השני כתוב:"NOT VALID FOR EMPLOYMENT"  ומקבלים אותו מהגרים שלא קיבלו אישור עבודה אך זקוקים להטבות שמעניק הכרטיס.
  3. על גבי הכרטיס מהסוג השלישי כתוב: " VALID FOR WORK ONLY WITH INS AUTHORIZATION" והוא מיועד לאנשים שהגיעו לארה"ב באופן חוקי ולזמן מסוים ומחזיקים באישור לעבוד.

איך מוציאים סושיאל סקיוריטי נמבר?

ניתן להוציא סושיאל סקיוריטי נמבר גם כאשר אתם בישראל. במידה שלא נולדתם בארה"ב, התהליך דורש הגעה לקונסוליה האמריקאית בירושלים לראיון, עם המסמכים והטפסים הדרושים. ניתן גם להגיע לשגרירות האמריקאית בת"א או לקונסוליה בחיפה, אם זה מתאים לכם יותר ותיאמתם מועד מתאים. הזמן לקבלת הכרטיס הוא עד 6 חודשים.

אם נולדתם בארה"ב לעומת זאת, מדובר בתהליך ארוך ומורכב יותר, שכן יש צורך לתרגם את המסמכים והטפסים, לשלוח אותם לארה"ב ולחכות שיישלחו בחזרה. אחד המסמכים שיש להמציא הוא תעודת לידה מקורית, ואם היא אינה ברשותכם, יש לשחזר אותה, ובארה"ב זה תהליך מסובך למדי. סך הכל, תהליך הוצאת הכרטיס יכול לארוך עד שנה וחצי.

כדי להקל על עצמכם, ניתן לפנות לחברה מקצועית ובעלת ניסיון שמתמחה בהוצאת המספר לאזרחי ארה"ב. קבלת סיוע חיצוני תמנע טעויות ותאפשר לכם לייעל את התהליך בלי להסתבך ובלי לבזבז זמן ומאמצים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!