מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אזרחות ארה"ב

ניתן להתווכח היכן החיים טובים יותר, אם בישראל או בארצות הברית, אבל על דבר אחד אין עוררין: אם באפשרותכם להפוך להיות אזרחי ארצות הברית באחת הדרכים האפשריות, אין זה יהיה חכם במיוחד לוותר על הפריבילגיה עליה חולמים מיליונים. כן, גם אם כרגע נראה לכם שרגלכם לעולם לא תעזוב את הארץ המובטחת, לעולם אין לדעת מה צופן העתיד, לכם ולמשפחתכם. אזרחות ארה"ב , כל מה שצריך לדעת.

אזרחות ארה"ב – כיצד ניתן להשיג?

רובם המכריע של אזרחי ארצות הברית נולדו במדינה זו, אך גם אם אינכם תחת קטגוריה זו, עוד לא אבדה תקוותכם. ייתכן ולבכם יוביל אתכם אל אזרחות ארה"ב, שכן נישואים לאזרח ארה"ב יזכו אתכם, בכפוף לכללים וחוקים מסוימים, באזרחות המיוחלת. דרך נפוצה נוספת היא באמצעות אחד ההורים. אם אמכם או אביכם הינו אזרח אמריקאי, אשר שהה בארה"ב לפחות חמש שנים מחייו (שנתיים מעל גיל 14 לכל הפחות), אתם עומדים בתנאי הסף לקבלת אזרחות אמריקאית. גם "חוק הסבא" הטרי יחסית מאפשרת קבלת אזרחות גם לבני הדור השני לאזרחים אמריקאים, וכמובן שישנה אפשרות לזכות בהגרלת תושבות הקבע (ה-GREEN CARD), אבל הסיכויים, חשוב שתדעו, לא גבוהים במיוחד. ניתן להשיג גרין כארד גם באמצעות העסקה בארצות הברית או תמיכה משפחתית, אך על כך לא נפרט במאמר זה.

תהליך ההתאזרחות – הסברים חשובים

התאזרחות מתייחסת לכל אותם אנשים נטולי בעל/אישה/אם/אב/סב/סבתא בעלי אזרחות אמריקאית, אשר נחשבים לתושבי קבע (בעלי גרין כארד) והינם מעל גיל 18 (בקשה לאזרחות לקטין הינו תהליך שונה). עליהם להוכיח ששהו בארצות הברית זמן כלשהו מתוך 3/5 השנים האחרונות (בהתאם לסטטוס שלהם ולסיבה בגינה זכו להיחשב לתושבי קבע), וכן להוכיח מוסריות, דוברי אנגלית ברמה נאותה (כולל קריאה וכתיבה) ובקיאים בהיסטוריית המדינה (ייערך מבדק בן 10 שאלות מתוכן יש להשיב נכונה על 6 לפחות).

 הדרך אל אזרחות ארה"ב – טפסים ובירוקרטיה

עיקרו של תהליך בקשה לאזרחות אמריקאית טמון בטופס ארוך למדי בשם N-400, המצוי באתר השגרירות האמריקאית ומכיל מאות פרטים עליכם, על משלח היד שלכם, על המשפחה שלכם, על התכניות העתידיות שלכם וכדומה. עם סיום מילוי הטופס (חשוב לא לטעות ולא לפספס אף סעיף. טפסים רבים מוחזרים לשולחיהם בשל כך), יש לשלוח אותו באחד מהאמצעים האפשריים המפורטים באתר. יש להוסיף את תשלום האגרה (בצ'ק בנקאי, בדולרים) ולחכות לאישור המיוחל. בחלוף מספר ימים או שבועות, ייקבע לכם מפגש בקונסוליה האמריקאית בירושלים, לאחריה תדעו אם זכיתם לקבל את אזרחות ארה"ב הנכספת.

 מספר הביטוח הלאומי האמריקאי

חושבים שבזה סיימתם? אז זהו, שלא. כדי ליהנות מזכויות והטבות שונות (לרבות פתיחת חשבון בנק), תצטרכו להוציא מספר ביטוח לאומי אמריקאי – SSN. גם תהליך זה כרוך במפגש בירושלים, ולעיתים קרובות מדובר בתהליך ממושך במיוחד (עד שנה), אך חשוב לדעת שהחשיבות של מספר הביטוח הלאומי האמריקאי גבוהה ולכן חשוב לא לוותר על תהליך הוצאת SSN. בהצלחה!

רוצה אזרחות אמריקאית?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!