צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

באילו מקרים מקבלים אשרת שהייה בארה"ב?

כל אזרח ישראלי שמעוניין לנסוע לארצות הברית, חייב לקבל ויזה לארה"ב משגרירות ארצות הברית ואשרת שהייה בארה"ב במעמד הכניסה. הכניסה לשטח ארצות הברית, תותר לכל אדם שאינו מהווה סיכון. זמן השהייה תלוי בקטגוריית הוויזה.

ויזה  לארה"ב או אשרת שהייה בארצות הברית?

רבים מתייחסים אל אשרת שהייה בארצות הברית ו- ויזה לארה"ב, כדבר זהה. דבר זה אינו נכון. ויזה היא אשרת כניסה לארצות הברית, קרי, היתר להגיע לארצות הברית. אשרת שהייה בארה"ב היא היתר להיכנס לארצות הברית. ניתן להישאר בארצות הברית עם ויזה שאינה תקפה, כל עוד יש אישור שהייה.

מי יכול לקבל אשרת שהייה בארצות הברית?

כל אותם אנשים שמחזיקים בדרכונים בהם יש ויזה לארה"ב, ביניהם:

כל אדם שקיבל ויזה לארצות הברית ואינו נחשב כאדם המהווה סיכון בעת כניסתו לארה"ב, יקבל אשרת שהייה. באם אתם מבקרים לעיתים קרובות בארצות הברית, או שעולה החשד שמא אתם מתכננים לשהות בארצות הברית באופן שאינו חוקי, או שמטרת הגעתכם לפדרציה אינה תואמת את סוג הוויזה שברשותכם, תוגבלו במשך השהייה או שיסרבו להכניס אתכם לארה"ב.

 שלבי קבלת אשרת שהייה בארה"ב

  • קבלת ויזה לארה"ב – בשגרירות או בקונסוליה של ארה"ב בישראל.
  • בדיקת חוקיות הוויזה – בעת הגעתכם אל ארה"ב (באוויר, בים או ביבשה), תצטרכו לעבור בדיקה אצל קצין ההגירה שיוודא כי הוויזות המצויות ברשותכם אכן חוקיות ובתוקף.
  • התאמה לקטגוריית הויזה – דבר נוסף אותו קצין ההגירה יבדוק, הוא שאכן הגעתם לארה"ב למטרה הרשומה בויזה (עסקים, תיירות, לימודים ועוד) ואין לכם כל כוונה להפר את תנאי הקטגוריה המשויכים לויזה שלכם.
  • טופס איי 94 – משנת 2013 המידע אשר משויך לטופס ה- איי 94 מוזן ישירות מהדרכון למחשב של מחלקת ההגירה של ארצות הברית. (קובץ אלקטרוני בויזה). למרות זאת מומלץ להוריד עותק של 94-I טרם עזיבתכם את הארץ מאתר האינטרנט, דבר אותו ניתן לעשות על ידי כניסה אל כתובת האתר הבאה: https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/i-94.
  • בדיקה ואישור או סירוב – מלבד בדיקת הדרכון והאינפורמציה המשויכת לטופס האיי 94, באם האדם נראה חשוד, מחלקת ההגירה מראיינת אותו ובודקת האם הוא אינו מהווה סיכון. בהתאם היא תספק אישור או סירוב כניסה לארה"ב.
  • אישור שהייה- קצין ההגירה יחתים את הדרכון או את טופס איי 94 בתאריך הכניסה לארצות הברית, דרגת הכניסה ותאריך התפוגה של אשרת השהייה.

שוהים בארה"ב – הארכת השהייה

בתום תקופת השהייה הרשומה באשרת השהייה, חובה על האזרח הישראלי לחזור לישראל או להגיש בקשה להארכת תקופת שהות חוקית. שהיית יתר בארצות הברית הינה הפרת תנאי הוויזה ולפיכך מוגדרת כשהייה לא חוקית בארה"ב. בנוסף, שהייה שאינה חוקית לתקופה של עד 6 חודשים, תוביל לפגיעה בסיכוי לקבל אשרת שהייה חדשה. שהייה מעל לתקופה זו תוביל למניעת כניסה לארה"ב לפרק זמן שיוחלט. הגשת בקשת הארכת השהייה בארה"ב סמוך לתאריך תפוגת התוקף, יכולה להיות בעייתית, באם בסיום התהליך המבקש מקבל 'סירוב'. במקרה כזה, כל תקופת השהייה של המבקש לאחר תאריך תפוגת התוקף של הויזה, נחשב לשהייה לא חוקית במדינה. רצוי לבצע הארכת שהייה בארה"ב 45 ימים טרם תפוגת תאריך הוויזה/אשרת שהייה קיימת וזאת על ידי מילוי טופס 539-I . בהצלחה!

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!