מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

התיישנות מס בארה"ב

חוקי המיסוי בארצות הברית נאכפים על ידי ה-IRA (INTERNAL REVENUE SERVICE), רשות המיסים האמריקאית, כאשר חובת הדיווח חלה על כלל אזרחי ארצות הברית מגיל 17 ואילך בין אם הם מתגוררים בארה"ב ובין אם לאו. כמו כן, חובת הדיווח חלה על אזרחי מדינות זרות המקיימים סוג כזה או אחר של פעילות עסקית בארצות הברית. בדומה לשיטת המיסוי המונהגת בישראל, גם בשיטה האמריקאית לא חלה התיישנות על חובת הדיווח וחובת תשלום חבות מס במידת הצורך, ובדומה לשיטה המונהגת בישראל, גם בארצות הברית מונהגת תקופת התיישנות מס ארה"ב כאשר מדובר בתשלום החזר מס במקרים בהם נגבה מס עודף.

תקופת התיישנות לגבי החזרי מס בארה"ב – מה חשוב לדעת?

הגשת בקשה להחזר מס בארצות הברית מתאפשרת במידה ולא חלפו שלוש שנים מהמועד שנקבע להגשת הדוח ו/או שנתיים מהמועד בו שולם המס בפועל בגינו המשלם דורש את ההחזר. כפועל יוצא מכך, דוחות מס אשר הוגשו לאחר ה-15 באפריל בשנה העוקבת, יאפשרו הגשת בקשה לקבלת החזרי מס רק לגבי שלוש השנים הקודמות לתאריך ההגשה. בישראל לצורך העניין, ניתן להגיש בקשות להחזרי מס באופן רטרואקטיבי עד 6 שנים לאחור.

התיישנות מס לצרכי ביקורת

ביקורת מס הכנסה בארה"ב נעשית על ידי ה-IRA (רשות המיסים האמריקאית), כאשר תקופת ההתיישנות לגבי דוח מס שהוגש בארצות הברית היא שלוש שנים שלמעשה מתחילות מהמועד בו הוגש הדוח בפועל. במהלך תקופה זו, רשות המיסים האמריקאית רשאית לבצע ביקורת לגבי הדוח ולקבוע את חבות המס הנדרש. חשוב לציין שגם במקרים בהם הדוח הוגש לפני מועד הדיווח הנדרש (ה-15 באפריל בשנה העוקבת), תקופת ההתיישנות תתחיל להיספר מהמועד האחרון להגשה ולא מהמועד בו הוגש הדוח. בסיום שלוש השנים הדוח מתיישן ורשות המיסים אינו רשאית לחייב את המדווח בתשלום מס בגין הדוח.

יחד עם זאת, ישנם מספר חריגים לתקופת ההתיישנות לצרכי ביקורת מס כדלקמן:

במקרים בהם לא דווחו הכנסות בהיקף של יותר מ-25 אחוז מההכנסה שדווחה בדוח המס שהוגש לרשות המיסים האמריקאית – תקופת ההתיישנות תהיה 6 שנים

במקרים בהם ההכנסה מחשבונות זרים שלא דווחו במועד ו/או לא דווחו כלל מסתכמת ביותר מ-5,000$ – תקופת ההתיישנות תהיה 6 שנים

חריגים אלו מתייחסים גם לצרכי ביקורת מס וגם לצרכי הגשת בקשה לקבלת החזרי מס. כמו כן, חשוב לציין שלא קיימת תקופת התיישנות לצרכי ביקורת מס במידה ויתברר כי דוחות המס אשר הוגשו לרשות המיסים האמריקאית כללו מצג שווא או שקרי.

רוצה שנעשה את העבודה בשבילך?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!