מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

סוגי כרטיסי Social Security

מהו כרטיס social security ומדוע צריך להוציא אותו? אם השאלה הזאת מטרידה אתכם לאחרונה, כנראה שאתם אזרחים אמריקאים שמתגוררים בישראל או ישראלים שקיבלו גרין קארד למטרות עבודה בארצות הברית. אז בואו נעשה קצת סדר. כרטיס סושל סקיוריטי הוא דומה למדי לתעודת הזהות הישראלית ומונפק על ידי הביטוח הלאומי האמריקאי, ה-Social Security. אולם, בניגוד לתעודת הזהות שמונפקת אוטומטית לכל אזרח, את כרטיס הסושיאל סקיוריט צריך כל אדם להוציא באופן עצמאי.

מה נותן כרטיס social security?

בכרטיס מופיע מספר social security ייחודי לכם, כמו מספר תעודת הזהות. הוא משמש את המחזיקים בו לפעולות בסיסיות כמו פתיחת חשבון בנק, הנפקת כרטיס אשראי, הטבות שונות מהממשל (למשל במקרה של יציאה לגמלאות, פטירת בן זוג וכו') ועוד. בכל עיר בארצות הברית קיים משרד Social Security בו ניתן להוציא כזה. בישראל, ניתן להוציא אותו דרך הקונסוליה האמריקאית.

איזה סוגים של כרטיס social security קיימים?

יש יותר מסוג אחד של כרטיס סושל סקיוריטי וכדי לדעת איזה כרטיס אתם צריכים, מומלץ שתכירו את הסוגים השונים.

הסוג הראשון של הכרטיס הוא זה שנפוץ ביותר, ואותו מקבלים אזרחים אמריקאים ומהגרים שקיבלו אישור עבודה קבוע בארצות הברית. על כרטיס זה מופיעים שם המחזיק ומספר ה-social security שלו.

הסוג השני מונפק עבור מהגרים שאין להם אישור עבודה בארצות הברית, אך הם צריכים את ההטבות שהמספר מביא אתו. על כרטיס זה יופיע כיתוב בזו הלשון: not valid for employment.

הסוג השלישי של הכרטיס מיועד לאנשים ששוהים בארצות הברית באופן זמני אך חוקי ומחזיקים באישור לעבוד במדינה. עלהכרטיס יופיע הכיתוב valid for work only with INS authorization. ה-INS היא רשות ההגירה והקליטה האמריקאית, Immigration and Naturalization Service.

מאסטר ויזה עוזרים לכם להוציא כרטיס social security

הוצאת כרטיס סושל סקיוריטי אינה תהליך פשוט. היא כרוכה בפנייה לארגון ה-Social Security  האמריקאי ובקשת אישור לקבלת הכרטיס, מילוי טפסים אותם מורידים מהאתר של הארגון, איסוף המסמכים הנדרשים (תעודת לידה, אישור עבודה, תעודת סיום לימודים ועוד), וקביעת פגישה בקונסוליה האמריקאית. לאנשים שנולדו בישראל התהליך עשו לקחת עד 6 חודשים ולאזרחים אמריקאים עד שנה וחצי (מאחר שהמסמכים צריכים להישלח מארצות הברית – אזרחים אמריקאים חייבים להנפיק את הכרטיס בארצות הברית).

מאסטר ויזה, מתמחה בכל סוגי הוויזות לארצות הברית, תוכל לעזור לכם בתהליך הוצאת social security. למאסטר ויזה 10 שנות ניסיון בתחום, כך שאם תיעזרו בה אתם מבטיחים לעצמכם תהליך מהיר, יעיל ונטול דאגות.

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!