מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אזרחות אמריקאית לילדים בזכות חוק הסבא

כאשר החליטו רשויות ההגירה האמריקאיות להוליד את "חוק הסבא", נדמה שאיש לא האמין שעשרות אלפי סבים, סבתות ונכדיהם יממשו את הזכות שניתנה להם לאזרחות אמריקאית. כיום, כשתהליך הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים בזכות חוק הסבא פשוט מאי פעם, יתכן שגם אתם יכולים להגשים את החלום המשפחתי…

תמצית חוק הסבא

"חוק הסבא" נולד במקורו על מנת לתת פתרון להורים אשר מעוניינים להעניק לילדיהם אזרחות אמריקאית, אך אינם עומדים בקריטריונים שנקבעו בחוקי ההגירה האמריקאים. החוק מאפשר לסבים וסבתות אשר הינם אזרחי ארצות הברית להעניק לנכדיהם אזרחות אמריקאית, וזאת בתנאי  ששהו בתחומי המדינה למעלה מחמש שנים לפחות. אין זה אומר שכל בקשה של סבא או סבתא כלפי נכדיהם תיענה בחיוב, והדבר תלוי בפרמטרים שונים.

חוק הסבא – מסמכים נדרשים

הדרך אל האושר רצופה מסמכים והוכחות. כדי להוציא את תהליך הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים בזכות חוק הסבא אל הדרך, חובה להמציא מסמכים רבים ככל האפשר ב-3 קטגוריות שונות:

  • מסמכי הוכחת שהות בארה"ב: יכולים לכלול גיליונות ציונים ממוסדות לימוד אמריקאים, מסמכי ביטוח לאומי, מסמכי עבודה, ניהול עסק ועוד.
  • מסמכים אמריקאים: לרבות תעודת לידה, תעודת אזרח, מספר ביטוח לאומי, דרכון ועוד.
  • מסמכים ישראליים: בראשם תעודת לידה (אם נולד/ה בישראל), תעודת נישואין, אישורים ממקום עבודה או לימודים וכדומה. חשוב לתרגם את המסמכים הללו לאנגלית באופן מקצועי על ידי גורם תרגום מוסמך.

דבר נוסף אותו יש לצרף למסמכים אלו הוא תמונות. יש לצרף שתי תמונות פספורט בגודל 5 ס"מ אורך ו-5 ס"מ רוחב. בתמונה עליכם להופיע על רקע לבן, עם חולצה חלקה, ללא כובע או משקפיים. פירוט נוסף על הכללים הנדרשים מהתמונות הנשלחות נמצאות באתר השגרירות האמריקאית.

חוק הסבא – טפסים ועלויות

אם ביקרתם אי פעם באתר השגרירות, ודאי ראיתם שלכל בקשה טופס ייחודי משלה. ובכן, כשמדברים על הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים בזכות חוק הסבא, הטופס הרלוונטי הוא N600K, ולצידו טופס G1145. לא מדובר בטפסים הארוכים והמייגעים המוכרים ממילוי בקשת ויזה לארה"ב, אך גם את הגרסאות המקוצרות הללו יש למלא בדיוק ובקפידה.

לא חשבתם לרגע שהוצאת אזרחות אמריקאית לילדים בזכות חוק הסבא תהיה ללא עלות, נכון? ובכן, לא רק שחינם יש רק באגדות, אלא שהמחיר, שהיה גבוה מלכתחילה, עלה לא מכבר לקרוב ל-1,170 דולר, שהם למעלה מ-4,300 ש"ח נכון לכתיבת שורות אלו. אין כל ספק, לא מעט כסף, אבל הביטו על התמונה הגדולה והגיעו למסקנה המתבקשת: בטווח הרחוק זה שווה את זה.

חוק הסבא – אישור וראיון

בשלב זה תקבלו אישור לתקינות המסמכים והטפסים (או לחילופין, תידרשו להוסיף או לשנות) וייקבע לכם מועד לראיון בארה"ב. גם במקרה זה זמן ההמתנה לראיון הוא יחסית ארוך ועומד על שלושה חודשים במרבית המקרים, וגם במקרה זה הריאיון קצר ובשפה האנגלית. זהו, נכדיכם אזרח אמריקאי? מזל טוב! כעת, כל האפשרויות פרושות לפניו.

רוצה אזרחות אמריקאית לילדך?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!