מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אזרח אמריקאי בישראל? שמעת על ssn?

עד תחילתה של שנת 2017 יכלו אזרחים אמריקאים לחיות בישראל (או בכל מדינה אחרת ברחבי העולם) ולשמור על האזרחות והזכויות שלהם. עם כניסת הממשל החדש הוחל חוק חדש התקף לאזרחים אמריקאים החיים מחוץ לגבולות ארצות הברית ועל פיו עליהם להנפיק לעצמם מספר ביטוח לאומי אמריקאי, הנקרא סושיאל סקיוריטי נמבר (Social Security Number) על מנת שרשויות המיסים תוכלנה לעקוב אחרי המגורים של אזרחים אלה מחוץ למדינה ואחרי חשבונות הבנק שהם מנהלים במדינות אחרות.

בשביל מה צריך ssn?

מכאן, שכל אזרח אמריקאי המתגורר בישראל, ללא קשר לנסיבות המגורים או לסוג אשרת השהייה שבגינה הוא חי כאן – חייב שיהיה לו סושיאל סקיוריטי נמבר ללא דיחוי. יתרה מכך, על מנת לאכוף את ההנחיה – כאשר ירצה אזרח אמריקאי לפתוח חשבון בנק כאן בישראל – יהיה עליו לרשום על טפסי הבקשה את המספר. ללא מספר זה – ינוכה מס בגובה 30% מהכספים שיגיעו אל החשבון, מה שלבטח לא יהיה רצוי על ידי מחזיק החשבון. הבנקים הזרים הונחו שלא לאפשר פתיחת חשבונות חדשים ללא המספר ואפילו להקפיא חשבונות קיימים עד להשלמת תהליך קבלת המספר.

מה קורה לאחר החזרה לארצות הברית?

כל אזרח אמריקאי חייב שיהיה לו ssn. עם חזרתם של האזרחים לארצות הברית, יהיה להם קל יותר לממש זכויות חברתיות או הטבות שהם אולי זכאים להן. בעזרת המספר קל יותר להיות מוכר לרשויות החברתיות במדינה או לפנות אל רשויות המיסים והגופים הממשלתיים. זו החשיבות העצומה של מספר זה ולכן אין להקל ראש בתהליך עצמו של הוצאתו או של השינוי שחל בחקיקה הנוגעת לאזרחים זרים.

אם אתם אזרחים אמריקאים החיים בישראל או בכל מקום אחר מחוץ לגבולות ארצות הברית מומלץ לכם להתחיל את התהליך של קבלת מספר סושיאל סקיוריטי, שכן מדובר בתהליך שאורך כמה חודשים עד לסיומו ולכן כדאי להתחיל אותו מוקדם ככל האפשר. ישנו גוף הממוקם בכל מדינה ומהווה חלק מהקונסוליה האמריקאית המקומית. הוא זה שעוסק בקבלת בקשות להוצאת מספר הסושיאל סקיוריטי, דן בבקשות ומאשר על פי שיקול הדעת של נציגי הממשל וההנחיות הרלוונטיות עבור כל מקרה ומקרה.

חשוב לדעת אלו מסמכים צריך לצרף לבקשה על מנת להגדיל את הסיכויים לאישורה תוך פרק הזמן המינימלי וללא בזבוז זמן יקר וחשוב. במידת הצורך ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע המכירים את הנושא או אזרחים שכבר ביצעו את התהליך.

מאמרים נוספים

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!