מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

הנפקת מספר Social Security לאזרחים אמריקאים

החל מתאריך ה-1.1.2017 כל אזרח אמריקאי מחוייב להחזיק במספר Social Security אמריקאי בכדי לחדש דרכון אמריקאי ובכדי לנהל חשבון בנק בישראל!
כיצד להוציא מספר Social Security?

ההסכם שנחתם בין מדינת ישראל ובין רשות המיסים בארה"ב מחייב כל ישראלי שמחזיק באזרחות אמריקאית להוציא SSN (קיצור של Social Security Number) מספר ביטוח לאומי בארה"ב.

לפי החוק החדש מחויבים כל הבנקים ברחבי העולם (כולל ישראל) להחתים את האזרחים האמריקאים על טופס W9 שדורש את מספר ה-Social Security. אם וכאשר בנק מסויים לא מחתים אזרח אמריקאי על הטופס הנ"ל הדבר אומר שכל התשלומים שיגיע אליו מחו"ל ינוכו בכ-30%;

התוצאה: הבנקים מקפידים לפעול בהתאם לחוק ומקפיאים חשבונות של אזרחים אמריקאים בישראל אם אין ברשותם את מספר ה- Social Security שלהם.

בנוסף, החל מעתה (שנת 2017) לא ניתן לחדש דרכון אמריקאי אם אין ברשותכם את מספר ה- Social Security בשגרירות ארה"ב בישראל!

חשוב להדגיש כי הוצאת המספר אורכת בממוצע בין 4-6 חודשים (זמן רב להיות עם חשבון בנק מוקפא)

נשים לרגע את הבנקים בצד – מדוע בכל זאת אתם כאזרחים אמריקאים צריכים את המספר הזה?

ה- SSN נחוץ לכל אדם שמגיע לארה"ב משום שללא המספר לא ניתן לקבל הטבות שונות או לאפשר רמת חיים סבירה שמחייבת ביצוע פעולות שונות, ביניהן: הנפקת כרטיס אשראי, פתיחת חשבון בנק, קבלת שירותי חשמל וטלפון ואפילו רישום הילדים לבית הספר. הזכאים להנפקת המספר הם אזרחי ארה"ב, תושבי ארה"ב ותושבי חוץ שקיבלו אישור לעבוד בגבולותיה.

כעת, משהבנתם שלא ניתן להסתדר ללא המספר יקר ערך זה, אתם בוודאי שואלים: "כיצד מוציאים את ה- Social Security Number?". מיד נסביר לכם על תהליך הוצאת הכרטיס.

הוצאת כרטיס Social Security Number

לפני שמתחילים לבצע את השלבים השונים בתהליך יש להבדיל בין אנשים שהונפק עבורם מספר בעבר ואיבדו אותו לבין אנשים שמעולם לא הונפק עבורם המספר. אם היה לכם מספר בעבר, תהליך השחזור יהיה פשוט יותר עבורכם. אולם, אם זו הפעם הראשונה שאתם מוציאים את המספר יהיה התהליך מעט מסובך יותר אך בהחלט אפשרי. אם אינכם מעוניינים לבצע את התהליך המסורבל לבד מול שגרירות ארה"ב תוכלו להיעזר במאסטר ויזה שמתמחה בתחום ולהיות עם ראש שקט.

כדי להוציא כרטיס Social Security יהיה עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

1. פנו אל הגוף שאחראי על הנושא, The Social Security Administration על מנת לקבל אישור להוצאת המספר בארה"ב.

2. לאחר שהגוף אישר את פנייתכם יהיה עליכם להגיש בקשה. לשם כך תצטרכו להוריד את הטפסים הנחוצים מהאתר של ה-Social Security (הביטוח הלאומי האמריקאי).

3. הגיעו אל שגרירות ארה"ב בישראל עם המסמכים הבאים (על כל המסמכים להיות מקוריים מתורגמים לאנגלית): טופס בקשה מלא, דרכון אמריקאי וישראלי בתוקף, אישור עבודה אצל מעסיק אמריקאי, תעודת סיום תיכון, תעודת נישואין של בן או בת הזוג ומסמכים נוספים שמוכחים שמעולם לא עבדתם בארה"ב. בנוסף להכל, כתובת אליה יהיה ניתן לשלוח את מספר ה- SSN לאחר שהוא יהיה מוכן.

4. שימו לב כי חובה לספק תעודת לידה מקורית אמריקאית מארה"ב או תעודת אזרחות מקורית לשגרירות!

לאחר כל השלבים הנ"ל יהיה עליכם להמתין עד שיסתיימו הבדיקות וכל האישורים הנחוצים. זמן ההמתנה יכול להגיע לכ- 6 חודשים. מכיוון שמדובר על תהליך שעשוי להימשך זמן מומלץ להתחיל אותו בהקדם, לקבל את המספר SSN בהקדם!

נשמח לענות לשאלותיכם ולתת ייעוץ ראשוני חינם ללא כל התחייבות

התקשרו : 1700-72-74-76 או השאירו פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!