מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

חידוש דרכון אמריקאי לקטין

בשנים האחרונות חל שיפור משמעותי בייעול תהליך הנפקת וחידוש דרכונים אמריקאים לאזרחי המדינה אשר מחזיקים ברשותם גם דרכון ישראלי (וגם לאלו שאין ברשותם דרכון כחול-לבן). אחת הקטגוריות בהן חל השיפור החד ביותר הינה חידוש דרכון אמריקאי לקטין. אילו טפסים תידרשו למלא? אילו מסמכים יש להנפיק? כמה זמן אורך התהליך? וכמה כסף יגזול מכסכם? כל התשובות – בכתבה שלפניכם.

DS82 – השלב הראשון בדרך לחידוש דרכון

חידוש דרכון אמריקאי, בין אם לבגיר ובין אם לקטין, דורש התמודדות עם טופס הידוע בשמו טופס 82DS. טופס זה כולל מספר עמודים ועשרות סעיפים, אותם ניתן למלא באמצעות אתר האינטרנט של השגרירות. ניתן גם להדפיס. הטופס הינו בשפה האנגלית (אין אפשרות אחרת) וניתן למילוי גם על ידי הורה או אפוטרופוס הקטין. חשוב לציין: אחוז ניכר מהטפסים הנדרשים לצורך הנפקת דרכון אמריקאי או חידוש דרכון אמריקאי מוחזרים לשולחיהם בשל טעויות כאלו ואחרות באופן המילוי הנדרש. יש להקפיד על מילוי מדויק על פי ההוראות, ובכך לחסוך זמן יקר ובירוקרטיה מיותרת. 

מסמכים נדרשים לצורך חידוש דרכון אמריקאי לקטין

בניגוד להרי הטפסים שנדרשתם להמציא עבור הנפקת הדרכון, כשמדובר בחידוש דרכון אמריקאי לקטין, העניין פשוט בהרבה: תמונת פספורט אחת, בגודל 5 ס"מ על 5 ס"מ, בעלת רקע לבן ואשר צולמה בחצי השנה האחרונה. (על הכללים הנוספים הנדרשים מהתמונה, קראו בהרחבה באתר השגרירות); בנוסף, כל מסמך המוכיח שחייו של הקטין מתנהלים בחלקם המרכזי על אדמת ארצות הברית, יתקבל בברכה ויסייע לכם בתהליך (המסמך הנפוץ ביותר לצורך זה הוא אישור ממוסד לימודים אמריקאי על רישום הילד). יש לשלוח שני עותקים מכל מסמך אותו בחרתם לצרף. בנוסף, עליכם לוודא שהדף השני בדרכון האמריקאי של ילדכם חתום, בין אם מדובר בדרכון ביומטרי או כזה שאינו.

 פגישה בקונסוליה או באמצעות הדואר?

חידוש דרכון אמריקאי לילד אפשרי באמצעות ראיון קצר (בליווי ההורה) בקונסוליה הקרובה למקום מגוריכם או באמצעות הדואר בלבד (בהנחה שהדרכון הונפק אחרי שנת 2003). על פניו, החלטה קלה. אך למעשה, ראיון בקונסוליה (במהלכו תידרשו לחתום על טופס אימות לפרטים שהזנתם בטופס DS82) עשוי לקצר את התהליך, ויתרה מכך – להגדיל את הסיכוי לצלוח את העניין כמו שצריך. הסיבה: אם ישנם דברים לא ברורים בטופס הדורשים הבהרה כזו או אחרת, הריאיון עשוי לפתור ברגע את מה שבאמצעות מיילים ומכתבים ייקח זמן רב. בשורה התחתונה, אם הדבר מתאפשר לכם, נמליץ בחום לבחור בהגעה לקונסוליה.

 חידוש דרכון אמריקאי לקטין – תשלום וזמנים

נכון לכתיבת שורות אלו, חידוש דרכון אמריקאי לקטין אורך בין שבוע לשבועיים ועלותו נעה סביב 110$. בהצלחה!

רוצה שנחדש עבורך את הדרכון האמריקאי?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!