מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

חידוש דרכון אמריקאי שאבד

אובדן דרכון הינו חוויה לא נעימה לכל אדם, אך אין זה סוף העולם. בנוסף, תהליך חידוש דרכון אמריקאי שאבד בימינו אינו מסובך כפי שהיה. חוץ מזה שאנחנו כאן כדי לעזור לכם…

 אבד? נגנב? קודם כל, להירגע!

נכון, הסיטואציה לא נעימה, וזה בכלל לא משנה אם זה קרה לכם על אדמת ישראל, ארצות הברית או כל מדינה אחרת, אבל חשוב להירגע, לשמור על פרופורציות ולהבין שדרכונים נאבדים בכל יום ובסופו של דבר, אחרי טרטור קצר, תזכו לדרכון חדש. אז איך מתחילים? בדיווח! על מנת לדווח על אובדן / גניבת הדרכון, יש למלא טופס בשם DS-64, אשר קישור אליו ניתן למצוא באתר הקונסוליה האמריקאית (או פשוט רשמו בגוגל RENEW LOST AMERICAN PASSPORT ובחרו באופציה הראשונה). המילוי אינו מסובך, אך הקפידו על כתיבה נכונה, מלאה וללא שגיאות כתיב. חשוב למלא טופס זה באופן מיידי לאחר האובדן או הגניבה, על מנת להגן על עצמכם מפני גנבי זהויות למיניהם, או אנשים שעלולים לנסות להשתמש בדרכון שלכם באופן לא חוקי. אל טופס הדיווח יש לצרף מספר מסמכים תחת הקטגוריות הבאות:

  • אישור משטרה (מתורגם) אם הדרכון נגנב והגשתם תלונה על כך.
  • הוכחה להיותכם אזרחי ארצות הברית – באמצעות תעודת לידה או כל מסמך אחר.
  • צילום הדרכון האבוד אם ישנו אצלכם.
  • תמונה אמריקאית בגודל 5 סנטימטר על 5 סנטימטר.
  • הוכחה לזהותכם – רישיון נהיגה, דרכון נוסף אם יש לכם (לרבות ישראלי), תעודת זהות, תעודת שירות צבאי ועוד.

 

על מנת להשלים את השלב הראשון בתהליך חידוש דרכון אמריקאי, יש למלא טופס מקוון נוסף – DS-11 – הלא-הוא טופס בקשת דרכון אמריקאי. שימו לב! על טופס זה אין לחתום לפני מעמד הריאיון שייקבע לכם.

 קובעים פגישה והדרכון החדש בדרך

בשלב השני, כאשר הטופס כבר נשלח וקיבלתם על כך אישור במייל חוזר, עליכם לקבוע פגישה באחת משתי האפשרויות הבאות: בית השגרירות האמריקאית בירושלים או במשרדי השגרירות שבתל אביב. במקרים של חידוש דרכון אמריקאי שאבד, לרוב תיקבע הפגישה בטווח של שבועיים יד שלושה שבועות. במקרה ואתם זקוקים לשירות חידוש דרכון אמריקאי בדחיפות (למשל, אם אתם מבקרים בארץ לזמן קצר וזקוקים לדרכון לשם חזרה לארצות הברית), ישנו טופס נוסף שעליכם להגיש בצירוף נימוק לבהילות הבקשה. במקרה והבקשה מוצדקת, תזכו לפגישת הריאיון בתוך ימים ספורים

 מה עושים כאשר הילד איבד את הדרכון האמריקאי שלו?

חידוש דרכון אמריקאי שאבד לקטין דורש את כל המסמכים והפרוצדורה שהוזכרה. בנוסף, על הילד (מתחת לגיל 16) להתייצב לריאיון עם שני הוריו (למעט מקרים מיוחדים; בין גיל 16 ל-17 מספיק הורה אחד). אם אחד ההורים לא יכול להגיע, עליו למלא את טופס  DS3053 יחד עם חתימת נוטריון. כמו כן, יש לספק מסמכים המוכיחים את הקשר בין הילד להורים. בהצלחה!

רוצה שננפיק עבורך דרכון האמריקאי?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!