צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

רילוקיישן: הגירה לארה"ב - המדריך המלא

סיבות רבות מובילות אלפי ישראלים מדי שנה לשנות את מקום מגוריהם ולוותר על הלחות המזרח התיכונית לטובת מגורים בארצות הברית. כיצד התהליך מתבצע? מה עליכם לעשות ומתי? ומה חשוב לא לפספס? כל הפרטים על הגירה לארצות הברית – בכתבה הבאה.

שלב ראשון – אשרה מתאימה

באופן טבעי, רילוקיישן מצריך ויזה לארהב (בתור התחלה). ישנן אשרות רבות הנבדלות ביניהן בסמל המייצג אותן (אות באנגלית ולצידה מספר) וכמובן – בנסיבות השונות שבגינן הן הוגשו. ישנה אשרה לצרכי עבודה, לימודים, נישואין, פתיחת עסק חדש ועוד. השלב הראשון הוא להבין איזה סוג אשרה אתם צריכים, ולפעול בהתאם. אפשרויות ההגירה כוללות קרוב משפחה המתגורר כחוק בארה"ב (במקרה הזה, הוא זה שצריך להגיש את הבקשה עבורכם), אם נישאתם לבן / בת זוג אמריקאי (כולל אירוסין), למטרות עבודה שונות (ר' בהמשך) ועוד. שימו לב: עבור מגורי קבע, ויזה לארה"ב עלולה שלא להספיק ותזדקקו ל-GREEN CARD. זוהי, למעשה, האשרה הקבועה המאשרת לכם להתגורר, לעבוד, ללמוד, להקים עסק ומשפחה בארצות הברית, ללא מגבלת זמן.

שלב שני – עבודה כבר יש?

רובם המכריע של הישראלים המבקשים לבצע הגירה לארצות הברית נזקקים לפרנסה קבועה שם. זכרו, לא מדובר במעבר לפרק זמן קצר, אותו ניתן "לכסות" באמצעות חסכונות וסיוע מקרוביכם. ארה"ב אמנם זולה מעט מישראל, אך עדיין חשוב לדאוג מבעוד מועד לעבודה יציבה, קבועה וכזאת אשר תספק לכם את רמת השכר הנדרשת לצורך מגוריכם.

שלב שלישי – טפסים, מסמכים ותשלומים

בשלב זה עליכם (או על מי מטעמכם), למלא טופס התואם את נסיבות בקשת ההגירה שלכם. להגירה בשל הצעת עבודה עתידית ממעסיק אמריקאי טופס משלו; להגירה מתוך כוונה להשקיע בתחום כלכלי ובכך לייצר מקומות עבודה – בקשה אחרת לגמרי. גם לנסיבות האחרות – יכולת ייחודית בתחום נבחר, חוק הסבא, בן/בת זוג של אזרח אמריקאי ואחרים – טפסים או תתי-טפסים שונים.

אם אין בידיכם את הידע הנדרש למילוי מדויק ומלא של הטופס הנכון, עשו לעצמכם טובה והיעזרו במביני עניין או בשירותיה של חברה העוסקת בתחום. הגירה לארצות הברית היא תהליך ארוך גם ככה. אל תגרמו לכך שתצטרכו לעבור אותו פעם נוספת בשל טעויות במילוי הטופס. אל אותם טפסי הגירה לארצות הברית יש לצרף כל מסמך המעיד עליכם, על חייכם ועל הנסיבות שהובילו אתכם להגשת הבקשה. תעודת לידה, זהות, דרכון, תמונות, אישור בקשת העסקה / לימודים / נישואין וכדומה – כל אלו נדרשים. אז אל תפספסו עכשיו, כדי שלא יעכבו אתכם אחר כך…

בשלב הזה עליכם לשלם דמי אגרה (ניתן לעשות זאת באמצעות הדואר. לא לשכוח לקחת קבלה) ולגשת לקונסוליה האמריקאית בירושלים, שם יערך לכם ראיון קצר, בסיומו תדעו את אשר עלה בגורל הבקשה שלכם. נאמר שתהליך קבלה ויזה לארה"ב אורך כחודש עד חודשיים (בהנחה שהכול עבר ללא תקלות), כשתהליך הגירה לארצות הברית ארוך עוד יותר. אנא, אל תחכו לרגע האחרון. פתחו בתהליך מרגע שיש לכם את כל המסמכים הנדרשים.

שלב רביעי – הכנות בירוקרטיות

הבקשה אושרה? דיינו! אל תשכחו לתת את מלוא תשומת הלב להכנות הבירוקרטיות הנדרשות. מהן אותן הכנות? טוב ששאלתם…

  • דירה – רכישת או השכרת דירה עלולה להיות ארוכה ומייגעת. אל תשאירו את העניין לרגע האחרון. היעזרו באנשי מקצוע מקומיים.
  • הכנות רפואיות – בדקו היטב את ענייני הביטוח המקומי, השונים מאשר בישראל. דעו שללא ביטוח, כל ביקור אצל רופא, בית חולים או רכישת תרופה עלול להיות יקר מכפי שניתן לדמיין.
  • ביטוחים – ערכו רשימה מסודרת של כל הביטוחים הקיימים אצלכם בארץ, וחשבו על מה ניתן לוותר ומה חייבים להעביר גם לארצות הברית.
  • בנק – דעו מהם החיובים שעוד נותרו לכם. החליטו האם להשאיר את חשבון הבנק בישראל או לוותר עליו. עשו סדר גם בענייני כרטיסי אשראי, חסכונות, צ'קים ועוד.
  • חשבונות – אל תשכחו לבטל כל מה שלא צריך (כבלים, עיתונים, אינטרנט). סגרו חשבון מול כל הרשויות והחברות בהן אתם חברים כלקוחות.
  • חינוך – עוברים עם ילדים? בדקו היטב את אפשרויות החינוך המתאימות בקרבת מקום מגוריכם.

הגירה לארצות הברית היא נקודת מפנה מרגשת ומשמעותית בחייכם. אל תתנו לתהליך המתמשך לשבור את רוחכם! בסופו מחכה לכם ארץ האפשרויות הבלתי נדלות. אז אל תתעצלו ואל תחכו. התחילו בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב למטרות הגירה, ועשו את הצעד הראשון בדרך להגשמת החלום!

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!