היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!
מאמרים מומלצים
מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה
צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

הוצאת סושל סקיורטי

עד כה תמיד הייתם בטוחים שמספר social security הוא משהו שרק אמריקאים שחיים בארצות הברית צריכים. אז הרשו לנו לעדכן אתכם – אם אתם אזרחים אמריקאים או מחזיקי גרין קארד שחיים בישראל – גם אתם צריכים מספר סושל סקיורטי. אז מה זה מספר social security, למה אתם צריכים כזה ואיך מוציאים אותו?

מהו מספר סושל סקיורטי?

מספר סושל סקיורטי (social security) הוא מספר המונפק על ידי הביטוח הלאומי האמריקאי – Social Security Administration – לאזרחים אמריקאים, ובעצם די דומה למספר תעודת הזהות הישראלי. זהו מספר בן 9 ספרות המאפשר למחזיקים בו לבצע פעולות בסיסיות כמו הוצאת רשיון נהיגה, פתיחת חשבון בנק וקבלת כרטיס אשראי, כמו גם קבלת הטבות פינססיות מהממשל כאשר יוצאים לפנסיה, או בסיטואציות כמו פטירת בן זוג או אובדן כושר עבודה. אולם, שלא כמו מספר תעודת הזהות הישראלי, הניתן אוטומטית לכל אדם הנולד בישראל, את מספר הסושל סקיורטי יש להנפיק עצמאית באמצעות פניה לסניף המקומי של הביטוח הלאומי האמריקאי.

מה קורה למי שלא מדווח?

אין אפשרות להתחמק מהדיווח – גם אם לא תטפלו בעניין בעצמכם, הבנק שלכם ידווח עליכם. במידה שלא דיווחתם על החשבונות וההכנסות שלכם לארצות הברית, אתם מסתכנים בהקפאת חשבון הבנק שלכם או בקנס גבוה במיוחד – 27.5 אחוזים או יותר מהסכום הכי גדול שהחזקתם בבנק מאז 2010. יש לציין שהחוק תקף רק למי שמחזיק $10,000 בחשבונות מחוץ לארצות הברית; בנוסף, רשויות המס נוטות יותר לשים לב למי שמחזיק $50,000 ומעלה. יחד עם זאת, מומלץ לא להסתכן ולדווח בהתאם לחוק.

מה לישראלים ולסושל סקיורטי?

אז איך כל זה קשור אליכם? הרי אתם מתגוררים בישראל! זה נכון, אבל חוק אמריקאי חדש בשם FATCA, הכולל הסכם בין רשויות המס האמריקאיות ומשרד האוצר הישראלי, מחייב כעת – בעקיפין – גם אזרחים אמריקאים ומחזיקי גרין קארד שמתגוררים בישראל להוציא מספר social security. על פי החוק, החל מאוקטובר 2016, הבנקים הישראלים מחויבים לדווח לרשויות המס האמריקאיות על חשבונות והכנסות של אזרחים אמריקאים המחזיקים אצלם כספים. כדי שאתם כאזרחים תוכלו לדווח מבעוד מועד, עליכם למלא טופס בשם W9, וטופס זה מחייב שתחזיקו במספר social security. ללא דיווח, החשבון שלכם עלול להיות מוקפא ואף יתכן שיהיה עליכם לשלם קנס גבוה מאד.

איך מוציאים סושל סקיוריטי?

הוצאת מספר סושל סקיורטי היא תהליך ארוך ומורכב. היא כרוכה בפנייה לביטוח הלאומי האמריקאי וקבלת אישור להתחיל בתהליך להוצאת המספר, ובהמשך, יש למלא טפסים שונים, לאסוף מסמכים (תעודת לידה, אישור סיום תיכון, אישור עבודה בארה"ב ועוד) ולגשת לראיון בקונסוליה האמריקאית. עבור אזרחים אמריקאים שנולדו בישראל התהליך עשוי לארוך עד 6 חודשים ועבור מי שנולדו בארה"ב – עד שנה וחצי בסך הכל. זאת, מאחר שהאחרונים מחויבים להוציא את המספר בארה"ב – ועל כן הטפסים צריכים להישלח מארה"ב לישראל ולאחר מילויים, חזרה לארה"ב.

למרבה המזל, אינכם חייבים לעבור תבליך זה לבד. מאסטר ויזה, המתמחה בהוצאת ויזות לארה"ב כמו גם בהוצאת מספר סושל סקיורטי, יכולה לעזור לכם בכך. לסוכנות מומחיות נרחבת בתחום, 10 שנות ניסיון, ובנוסף היא עובד בצמוד לעו"ד אמריקאי שמפקח על התהליך. כדי לא להסתבך, פשוט פנו למאסטר ויזה – ואנחנו נעזור לכם בכל שלב ושלב.

באותו נושא

מה זה FATCA?

מה זה FATCA?

מה זה FATCA? שמעתם לאחרונה את המילה FATCA ואין לכן מושג במה מדובר? ובכן, אם אתם אזרחים אמריקאים או מחזיקים בגרין קארד, כדי שתזקפו אוזניים

קרא עוד »

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!