צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

הסדרת מעמד בן מהגרים

עזיבה של הארץ והגירה למדינה אחרת, היא תהליך מורכב כשלעצמו. כאשר מדובר על משפחה ובה ילדים, צריך לתת את הדעת גם על סוגיית הגיוס לצה"ל. העוזבים לחו"ל מעוניינים לחזור ולבקר בישראל מפעם לפעם עם הילדים, גם כאשר הם יהיו בגיל גיוס. במידה והם אינם מעוניינים בגיוס – יש להסדיר את המעמד החוקי כדי שלא להיחשב כמשתמטים משירות חובה.  הדבר תקף לישראלים בכל מדינה בעולם בה הם מתגוררים.

 הוצאת ויזה לארה"ב

הכניסה לארה"ב מותנית בקבלת ויזה. הויזות יכולות להיות ויזות מבקרים – והן ניתנות למי שמעוניין לבקר בארה"ב למטרות תיירות או עסקים. סוג נוסף של ויזות הוא ויזות הגירה למטרות מגורים בארה"ב. תהליך קבלת ויזה לארה"ב מתחיל בקביעת סוג הויזה המתאים למצב הספציפי, מילוי טופס בקשה ותשלום אגרה. לאחר מכן יש לקבוע מועד לראיון לצורך אישור הענקת הויזה. קבלת ויזה מכל סוג, נתונה לאישורה של שגרירות ארה"ב בישראל, בהתאם לקריטריונים שונים.

מי נחשב כ"בן מהגרים"?


בין אם אתם מתכוננים להגר לארה"ב או לכל מדינה אחרת בעולם  – סביר להניח שמפעם לפעם תגיעו לביקורים בארץ. במידה ואתם נוסעים עם ילד או ילדה לחו"ל, ומתכוונים לבקר בישראל בין היתר כשהם יהיו בגיל של גיוס לצבא, חשוב להבין מה יהיה מעמדם החוקי באשר לרשויות החוק בישראל, מכיוון שמדובר בסוגיה רלוונטית גם לתושבי ישראל המתגוררים בחו"ל. נערים ונערות שהיגרו יחד עם הוריהם לחו"ל לפני שמלאו להם 16 שנים ושעד גיל 18 מקום מושבם הקבוע היה במדינה מחוץ לישראל – נחשבים בני מהגרים. כדי שלא להיחשב כמשתמטים מגיוס (על כל ההשלכות החוקיות המתלוות לכך), יש צורך בהסדרת מעמד בן מהגרים.

הסדרת מעמד בן מהגרים

במידה ולאותו הנער או הנערה במעמד של בן מהגרים, אין כוונה להתגייס לצה"ל, אך הם מעוניינים להגיע לביקור בישראל, בהגיעם לגיל 17 יש צורך להגיע אל משרדי הקונסוליה הישראלית הקרובה למקום מגוריהם בחו"ל. בקונסוליה יתבצע רישום והסדרה של המעמד.
אי הסדרה של המעמד במועד, תביא לכך שהמיועד לשירות לא יזכה במעמד של בן מהגרים. הסנקציות הנילוות לכך במידה ויבקר בארץ, עלולות להיות  מעצר או עיכוב על ידי משטרת הגבולות, וגם לסירוב לחידוש או להארכת הדרכון הישראלי בעתיד. מרגע הסדרת מעמד בן מהגרים, המלש"ב מחזיק בתעודה המציינת שאינו חייב להתייצב לשירות חובה בצה"ל.

כיצד נשמר מעמד בן מהגרים

בן מהגרים רשאי לבקר בישראל מבלי להיות חייב בגיוס בתנאי שלא ביקר בישראל למעלה מ-120 ימים בכל שנה קלנדרית. החוק מאפשר שהות לפרק זמן ארוך יותר של עד שנה, אך באופן חד פעמי.
בנוגע לנשים, בנות מהגרים זכאיות על פי חוק לפטור משירות ביטחון עם הגיען לגיל 20, בתנאי שלא הייתה חריגה מהתקופות המותרות לביקורים בארץ, ובמידה ולא נוצלה שנת שהייה בישראל. במידה ושנת השהייה נוצלה – הפטור ניתן עם הגיען לגיל 22.

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!