מאמרים מומלצים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

איך מוציאים SSN (Social Security Number)?

אם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של הוצאת סושיאל סקיורטי נאמבר, קרי, הוצאת SSN , חשוב שתדעו מהם, איך מוציאים SSN ונקודות חשובות נוספות הנוגעות לתהליך הוצאת מספר מיוחד זה המשויך לכל אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד.

האם אתם יכולים להוציא SSN?

נתחיל בשאלה החשובה ביותר וזו אשר תאפשר לכם להמשיך בתהליך או לעצור בשלב ההיכרות עם התהליך: האם אתם אכן יכולים להוציא מספר SSN? התשובה היא שניתן להוציא מספר ביטוח לאומי אמריקאי באם אתם אזרחים אמריקאים או בעלי גרין קארד. מספר זה המונפק בארצות הברית מונפק גם לתושבים ועובדים זמניים העומדים בקריטריונים של סעיף 205 בחוק הביטוח לאומי האמריקאי, סטודנטים ותושבי קבע.

מהו ה – SSN?

ה- SSN הוא מספר ביטוח לאומי בן 9 ספרות המשויך לכל אמריקאי (בדומה אל מספר תעודת הזהות המשויך לכל ישראלי). מספר זה מאפשר לממשלת ארה"ב לספק לאזרח האמריקאי את כל אותן הטבות כספיות וזכויות נוספות המגיעות לו במסגרת החוק, כמו למשל עזרה במקרה של אובדן כושר עבודה, קבלת הלוואות, פתיחת חשבון בנק, קבלת שכר, הרשמה אל מוסדות חינוך ועוד. בנוסף, חשוב לדעת שהחל מחודש ינואר של שנת 2017, כל אמריקאי שחי בישראל או מבקר בישראל ומעוניין לפתוח ולנהל חשבון בנק בישראל, חייב להציג את מספר ה- SSN שלו. דבר חשוב נוסף הוא שלא ניתן לחדש דרכון אמריקאי ללא  Social Security Number.

אז איך מוציאים Social Security Number?

יש למלא טופס בקשה עבור קבלת מספר SSN, לצרף תעודות המעידות על הסטטוס האזרחי שלכם בארצות הברית, תעודות המעידות על השם שלכם והסיבה שהובילה אתכם לנקוט בצעד זה של בקשה להוציא SSN. חשוב לקחת בחשבון שיש הבדל בין אנשים שנולדו בארצות הברית לבין אנשים שלא נולדו בארה"ב. באם נולדתם בארצות הברית התהליך יהיה מול ארצות הברית גיאוגרפית, כלומר, כל המסמכים ישלחו לארצות הברית וקרוב לוודאי שהליך אישור מספר הסושיאל סקיוריטי, יקח יותר זמן מאשר של אדם שלא נולד בארצות הברית וצריך לקבוע פגישה בקונסוליה האמריקאית בירושלים ולהגיע אל אותה פגישה עם כל הטפסים וזאת לצורך אישור המספר.

מה חשוב לדעת אודות התהליך

הדבר הראשון והחשוב אותו יש לקחת בחשבון הוא שמדובר על תהליך לא קצר וקפדני הכולל עמידה בקריטריונים מסוימים, מילוי טפסים וסיפוח טפסים שונים. הצעד הראשון יהיה פנייה אל הביטוח הלאומי האמריקאי, הרשמה וקבלת אישור שאתם אכן עומדים בתנאים המאפשרים קבלת מספר SSN. לאחר שקיבלתם את אותו אישור, תצטרכו להגיש טופס אותו מילאתם באופן נכון ומדויק כנדרש (טופס 194). מילוי הטופס יעשה בשגרירות ארצות הברית. בנוסף, לפגישה בשגרירות תצטרכו להביא את הויזה שלכם (בתוקף), דרכון בתוקף, תעודת נישואין, חותמת של אישור כניסה לארצות הברית, אישור עבודה וכתובת לשליחת כרטיס ה- SSN. קחו בחשבון שפעמים רבות תדרשו להמציא מסמכים נוספים או לתקן טעויות שונות בטופס אותו מילאתם. באם התהליך "עבר חלק" כרטיס ה- SSN , יישלח אליכם תוך כארבעה חודשים.

אם אתם מעוניינים ללכת על בטוח ולהבטיח לעצמכם תהליך מהיר ונטול טעויות, אנחנו במאסטר ויזה, נשמח לעמוד לשירותכם. בהצלחה!

רוצה שננפיק עבורך את מספר הSSN?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!