מאמרים מומלצים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

 

הנפקת מספר SOCIAL SECURITY חדש

אתם אזרחים אמריקאים או בעלי גרין קארד המתגוררים בישראל ושמעתם שלאחרונה שאתם זקוקים למספר social security אמריקאי? אם הדרישה הזאת מבלבלת אתכם כי מעולם לפני כן לא ידעתם שאתם זקוקים למספר זה, מאמר זה יעשה לכם סדר בעניינים.

מספר סושל סקיורטי: תעודת הזהות האמריקאית

Social Security Number, או בקיצור SSN, מקביל למספר התעודת זהות הישראלי, ומונפק על ידי הביטוח הלאומי האמריקאי. המספר מוענק לכל אזרח אמריקאי המתגורר בארה"ב, ובלעדיו לא ניתן לבצע פעולות בסיסיות כמו פתיחת חשבון בנק, הנפקת כרטיס אשראי והוצאת רישיון נהיגה, וכן לקבל הטבות שונות מהממשל. בעוד שמספר ת"ז ניתן לכל אזרח ישראלי באופן אוטומטי עם לידתו, את מספר הסושל סקיורטי האדם צריך להוציא באופן עצמאי, בסניף הביטוח הלאומי במקום מגוריו.

מדוע אזרחים אמריקאים שחיים בישראל צריכים מספר social security?

אם כבר אינכם מתגוררים בארה"ב, או שבכלל נולדתם בארץ ואתם אזרחים מתוקף הוריכם או בני זוגכם, או שהוצאתם בעבר גרין קארד לצורך עבודה בארה"ב – למה שתצטרכו מספר סושל סקיורטי? חקיקה חדשה מהשנים האחרונות מחייבת אתכם להוציא מספר זה. בלעדיו לא תוכלו להוציא דרכון אמריקאי חדש, ובנוסף, אתם  זקוקים למספר כדי לדווח לארה"ב על חשבונות הבנק וההכנסות שלכם בישראל. חקיקה בשם FACTA משנת 2010, שתקפה בישראל מאוקטובר 2016, אומרת כי הבנקים במדינות מחוץ לארה"ב מחויבים לדווח לרשויות המס האמריקאיות על חשבונות והכנסות של אזרחים אמריקאים.

לפיכך, אזרחים אמריקאים המתגוררים בישראל מחויבים לדווח לארה"ב על חשבונותיהם והכנסותיהם בארץ. אדם שלא מדווח צפוי להקפאת חשבונו ואף לקנס גבוה מאד. כדי לדווח, יש למלא טופס בשם W9, וכדי למלא את הטופס, חובה להחזיק מספר סושל סקיורטי.

הנפקת מספר סושל סקיורטי

כדי להנפיק מספר social security, יש לבצע תהליך ארוך הכולל מילוי טפסים שמורידים מאתר הביטוח הלאומי האמריקאי, איסוף כל המסמכים הרלוונטיים (תעודת לידה, תעודת סיום תיכון, אישור עבודה בארה"ב וכיוצא בזה) וקביעת ראיון בקונסוליה האמריקאית. עוד לפני כל זה, יש לפנות לביטוח הלאומי האמריקאי כדי לקבל אישור להוציא את המספר.

מאחר שהתהליך עשוי לקחת בין חצי שנה ועד שנה וחצי (תלוי אם נולדתם בישראל או בארה"ב) והוא כרוך בהרבה ביורוקרטיה סבוכה, מומלץ לבצע אותו בעזרת איש מקצוע. כאן מאסטר ויזה יכולים לבוא לעזרתכם: לחברה ניסיון רב בעולם הוויזות לארה"ב, כולל הוצאת מספר סושל סקיורטי. נציגי החברה יעשו עבורכם את כל הבירורים, יעזרו לכם במילוי הטפסים ואיסוף המסמכים, ויסייעו בקביעת הפגישה בקונסוליה והכנה לקראתה. צריכים להוציא מספר סושל סקיורטי בדחיפות? פנו אלינו עוד היום.

מאמרים נוספים

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!