מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

חידוש דרכון אמריקאי לילד

אחרי עשרות שנים בהם תהליך חידוש דרכון אמריקאי לילד היה מלווה במספר שלבים, לרבות הגעה לבית השגרירות בישראל, חל שינוי מבורך המקצר את התהליך והופך אותו לפשוט ונוח מאי פעם. אז אם גם לילדכם דרכון אמריקאי, או שלהערכתם בעתיד תזדקקו לדרכון זה, הישארו עימנו וגלו הכל אודות הפרוצדורה החדשה ששינתה את כללי המשחק.

חידוש דרכון אמריקאי לילד – מה צריך לדעת?

צעירים ישראלים רבים מחזיקים באמתחתם דרכון ישראלי ודרכון אמריקאי. העובדה שמיליוני יהודים מתגוררים במדינה הגדולה (בעיקר באזור ניו יורק ולוס אנג'לס) כשהמוני משפחות מפוצלות בין ישראל לארצות הברית, הופכת את העניין לנפוץ כל כך. חידוש דרכון אמריקאי לילד הינו תהליך פשוט בהרבה מהוצאתו הראשונית, ויש לעשותו, על פי רוב, 5 שנים לאחר הנפקתו הראשונית, (אם כי הדבר תלוי במספר גורמים עליהם מוטב לקרוא באתר השגרירות).

 אפשרויות חידוש הדרכון

אז מה עושים? בגדול, ישנן שתי אפשרויות:

  • חידוש ללא הגעה פיזית לקונסוליה האמריקאית– במקרה כזה, יש למלא עבור ילדכם את טופס DS82 הנמצא באתר השגרירות וכתוב בשפה האנגלית. את הטופס יש לשלוח באחד האמצעים המוצעים באתר, לצרף צ'ק על פי עלות חידוש דרכון אמריקאי לקטין (משתנה מעת לעת) ולהמתין בסבלנות עד לאישור המיוחל. אין ספק, מדובר באפשרות נוחה במיוחד.
  • חידוש הכולל הגעה לשגרירות ארה"ב – יחד עם זאת, האפשרות השנייה, הכוללת הגעה לראיון קצר בבית השגרירות, הופכת את התהליך לקצר יותר במרבית המקרים, כך שאם נזכרתם מאוחר בצורך לחדש את דרכון ילדכם והגעה לשגרירות היא לא עניין מסובך מדי עבורכם, ייתכן ועדיף לבחור באפשרות זו.

נדגיש שהאפשרות לבחור במסלול הכולל חידוש דרכון אמריקאי לילד ללא הגעה פיזית לשגרירות רלוונטית רק למי שהדרכון האמריקאי שלו הונפק לפני 15 שנה ומטה. כל השאר מחויבים בהגעה פיזית.

 מידע חשוב נוסף

ראשית, אף על פי שמדובר בחידוש "בלבד" ולא הנפקה, עדיין כל שגיאה או פספוס של סעיפים בטופס שהוזכר לעיל, עלול לעלות לכם ולידכם בעיכוב משמעותי בחידוש הדרכון. עשו לעצמכם טובה ובדקו היטב את הטופס לפני שליחתו. אם האנגלית השגורה בפיכם אינה ברמה מספקת, היעזרו בדוברי השפה. אל תתנו לאף הערה, בקשה, דרישה וסעיף לחמוק מעיניכם! שנית, אם בחרתם לבצע חידוש דרכון אמריקאי לקטין באמצעות הגעה לקונסוליה האמריקאית, עליכם להגיע לזו התואמת את מקום מגוריכם. בישראל פועלות 2 שגרירות: בתל אביב, וירושלים. אם אינכם בטוחים איזו "שייכת" לכם, בררו זאת מבעוד מועד. מומלץ בחום לבדוק שעות פעילות, במיוחד בזמן חגים אמריקאים, בהם שעות הפתיחה משתנות. נקודה שלישית – הריאיון מתקיים בשפה האנגלית. הורה הקטין רשאי להיות לצידו ולסייע לו במידת הצורך.

לסיכומו של דבר, תהליך חידוש דרכון אמריקאי לילד הינו פשוט ומהיר, בכל דרך שלא תבחרו. יחד עם זאת, הצורך בהקפדה על קיצו של יוד ועמידה בנהלים עומד בעינו. בהצלחה!

רוצה שנחדש עבורך ילדך את הדרכון האמריקאי?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!