מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

 

איך משיגים מספר Social Security?

אם אתם אזרחים אמריקאים (מתוקף כך שנולדתם בארה"ב, או שהוריכם או בני זוגכם אמריקאים) או שקיבלתם גרין קארד למטרות עבודה במדינה, יתכן ששמעתם את צמד המילים "social security" לא מעט. אתם מבינים שעליכם להוציא מספר סושל סקיוריטי, אבל לא יודעים איך לעשות זאת וקצת נלחצים כי שמעתם שבלעדיו לא תוכלו לקבל הרבה שירותים בסיסיים אם אתם גרים בארה"ב (הנפקת כרטיס אשראי, רשיון נהיגה ועוד).

מדוע צריך Social Security אם חיים בישראל?

אם אתם מתגוררים בישראל, חוק אמריקאי חדש, ה-FATCA (ראשי תיבות של Foreign Account Tax Compliance Act) אומר שאתם חייבים לדווח על חשבונותיכם והכנסותיכם בארץ לרשויות המס בארה"ב, אחרת חשבון הבנק שלכם בארץ עלול להיות מוקפא או שתשלמו קנס עתק. בנוסף, גם אם ברצונכם לחדש דרכון אמריקאי אתם חייבים להחזיק במספר זה. לכן, אזרחים אמריקאים או בעלי גרין קארד המתגוררים היום בישראל חייבים לחתום על טופס הנקרא W9 עבור הבנק, כאשר לצורך מילוי הטופס חובה להחזיק במספר סושל סקיוריטי.

אז איך תשיגו מספר זה? ראשית, זה תלוי בשאלה האם היה לכם מספר סושל סקיוריטי בעבר או לא. אם היה לכם מספר בעבר, הרי שתוכלו לעשות זאת דרך הדואר. אך אם מעולם לא היה לכם מספר, ניתן להנפיק אותו דרך הקונסוליה האמריקאית. התהליך מעט מורכב, ודורש איסוף מסמכים וטפסים שונים והגעה לקונסוליה לראיון שבסופו ייקבע אם אתם אכן זכאים למספר. במידה שנולדתם בישראל, התהליך יארך עד שישה חודשים; אם נולדתם בארה"ב, התהליך עשוי לקחת עד שנה וחצי ויהיה כרוך במילוי מסמכים וטפסים נוספים (כולל תעודת לידה מקורית), מכיוון שאת המספר עליכם להוציא בארה"ב ולא בישראל, ולכן המסמכים שיש למלא להוצאתו נשלחים לארה"ב.

את הטפסים המדוברים יהיה עליכם להוריד מהאתר של ה-Social Security, לאחר שפניתם אל הקונסוליה האמריקאית וקבלתם אישור להוציא את המספר. לאחר מכן יהיה עליכם להגיע אל הקונסוליה עם טופס הבקשה, דרכון ישראלי ואמריקאי בתוקף, והמסמכים הנוספים שמבקשים מכם.

תנו למאסטר ויזה לסייע לכם בתהליך

מכיוון שהתהליך ארוך ומורכב, מומלץ מאד לפנות לחברה מקצועית שתעזור לכם לעבור את התהליך באופן יעיל, מהיר וללא טעויות (למשל כתוצאה ממילוי שגוי של הטפסים). מאסטר ויזה מתמחה בכל מה שקשור לוויזות אמריקאיות וגם בהוצאת social security. עם ניסיון של 10 שנים, שירות אדיב, מומחיות מקיפה בנושא ועו"ד אמריקאי שמפקח על התהליך – אתם יכולים להיות רגועים שהמספר הנכסף לא רחוק מכם.

מאמרים נוספים

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!