מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

הוצאת social security number בישראל

משנת 2017 כל אדם שמעוניין לחדש את הדרכון האמריקאי שלו או לפתוח חשבון בנק בישראל חייב להיות בעל מספר ביטוח לאומי אמריקאי. מעוניינים לדעת איך מוציאים social security number? התחילו לקרוא!

הוצאת social security number בישראל

מספר SSN אינו מונפק באופן אוטומטי ולכן אם אתם חיים בישראל ומעוניינים לפתוח חשבון בנק בישראל, לחדש את הדרכון או לזכות בכל ההטבות של אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד תצטרכו לדאוג להנפקת social security number. אם כבר יש לכם מספר ביטוח לאומי אמריקאי אך אינכם זוכרים אותו, תצטרכו להגיש בקשה מיוחדת לשחזור אותו מספר. אם עד היום ניתן היה להגיש בקשה להנפקה ולבצע את תהליך הוצאת מספר ה- SSN אך ורק בארצות הברית, כיום אנשים המתגוררים בישראל יכולים לבצע את ההליך באמצעות הקונסוליה האמריקאית בירושלים. ההליך יכול להתבצע באופן עצמי או בעזרת חברה שמומחית בתחום הוצאת SSN.

הוצאת social security number בארצות הברית

אם אתם מתכננים לטוס אל ארצות הברית על מנת לעבוד/ללמוד ומעוניינים לזכות בכל אותן הטבות המגיעות לאזרח אמריקאי, תצטרכו לדאוג למספר ביטוח לאומי אמריקאי. כיוון שמדובר על תהליך ארוך ומורכב, רוב בעלי האזרחות האמריקאית מבצעים את ההליך עוד בישראל וזאת באמצעות חברה בעלת מומחיות בכל הקשור אל הנפקת social security number. אם כבר הגעתם לארצות הברית ואתם מעוניינים לבצע את ההליך בעצמכם חשוב שתדעו שהאחראי על הליך הנפקת המספר בארצות הברית הוא ה- The Social Security Administration , שאת משרדיו ניתן למצוא ברוב הערים בארצות הברית.

חשוב לדעת

  • עלויות – הוצאת מספר ביטוח לאומי אמריקאי אינו עולה כסף. באם אתם מעוניינים לשכור את שירותיה של חברה חיצונית שתבצע עבורכם בדייקנות ובמהירות את הפרוצדורה, תידרשו לשלם את דמי שירות סמליים של אותה חברה.
  • ילדים – אם אתם מעוניינים ב- SSN לילדכם וזאת על מנת שתוכלו לפתוח עבורו חשבון בנק, לרכוש עבורו ביטוח רפואי ועוד, תצטרכו למלא את הטופס, לספק את מספרי ה- SSN של ההורים, לספק הוכחה לגבי זהותכם, לספק מסמך המעיד על גיל הילד והזהות שלו.
  • הגירה לארה"ב – באם אתם מצויים בהליך בקשה לתושבות קבועה, תוכלו להגיש במקביל בקשה למספר ביטוח לאומי אמריקאי.

הליך הוצאת SSN

  • צעד 1 – מילוי טופס ביטוח לאומי אמריקאי (טופס SS5) – טופס זה יכלול את הפרטים האישיים שלכם, האזרחות שלכם (מהגרים עם או בלי אישור עבודה/אזרחי ארצות הברית/אחר), כתובת, מגדר, מקום לידה, מספר ביטוח לאומי אמריקאי של האם (באם מדובר על בקשה לילד מתחת לגיל 12) ועוד.
  • צעד 2 – מסמכים – מסמכים המוכיחים את זהות המבקש, כמו למשל רישיון נהיגה, דרכון ו/או תעודת לידה. מסמכים המעידים על גילו ומסמכים המעידים על אזרחותו האמריקאית של מגיש הבקשה או כל מעמד הגרין קארד שלו. בנוסף, יש להביא אישור עבודה, ויזה בתוקף, תעודת נישואין ועוד. (יש לדאוג לכך שכל המסמכים יהיו מתורגמים לשפה האנגלית).
  • צעד 3 – שליחת הטופס וכל המסמכים הנלווים בדואר אל סניף ה – Social Securityבארצות הברית או אם אתם נמצאים בישראל אל הקונסוליה האמריקאית בירושלים.
  • צעד 4 – קביעת פגישה בקונסוליה האמריקאית והגעה לראיון בקונסוליה בירושלים

כיוון שמדובר על הליך ארוך ומורכב שיכול להימשך זמן רב ואף להתעכב משום טעויות הנובעות מחוסר ידע ומקצועיות, רוב האנשים בוחרים להשתמש בשירותיהן של חברות חיצוניות שעיקר המומחיות שלהן הוצאת social security number במינימום זמן. אם גם אתם חוששים מטעויות מיותרות ומעוניינים בתהליך פשוט ומהיר אתם מוזמנים לפנות אל המומחים של מאסטר ויזה. בהצלחה!

רוצה שנטפל עבורך במספר סושיאל סקיורטי?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!