רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת מוזלת עד 30/06

גרין קארד לארצות הברית

אנשים רבים מעוניינים לשנות את חייהם ולעבור לארה"ב. ארה"ב שנחשבת למרכז העולם מכל הבחינות מאפשרת עלייה ברמת החיים ומגורים במקום מעט רגוע יותר מאשר ישראל הקטנה שלנו. אך מה לעשות, התהליך אינו פשוט – אי אפשר להתעורר יום אחד, לארוז מזוודה ולהתחיל במסע. יש לעבור לא מעט מכשולים ולהתאזר בסבלנות משום שתהליך הוצאת הגרין קארד שמהווה תנאי למעבר נמשך זמן רב ואינו פשוט כלל. אך איך אומרים? "אם תרצו אין זו אגדה" – ומי שעומד בתנאים עשוי לקבל את מבוקשו ולחיות בארה"ב.

גרין קארד

גרין קארד –  Permanent residence הינו אישור הניתן על ידי שירות האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS) אשר מקנה למחזיק בו תושבות קבע (לאדם שאינו אזרח ארצות הברית) המאפשרת אישור עבודה ומחייה בארצות הברית באופן חוקי. הגרין קארד נראה כמו תעודת זהות או רישיון ויש לשאת אותו בכל עת. 

חשוב לדעת שהרשויות בארצות הברית רשאיות לבטל את אישור הגרין קארד ואף לגרש במידה והמחזיק בו ביצע עבירה פלילית. 

איך מקבלים גרין קארד?

התהליך מתחיל בהגשת בקשה עבור גרין קארד. ישנה אפשרות להגיש את הבקשה באמצעות אתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב בישראל או באמצעות חברה חיצונית המעניקה שירותי ליווי לתהליך, כמו מאסטר ויזה. 

הגשת הבקשה כוללת: רישום, מילוי של טפסים שונים באנגלית ובהמשך תיאום מועד ראיון בשגרירות. נוסף על מילוי הטפסים באתר קיימות דרישות סף ומי שלא עומד בהן לא יוכל לקבל גרין קארד. המטרה של הדרישות היא לצמצם את כמות המהגרים ולשמור על הביטחון של ארה"ב.

מסלולי בקשות גרין קארד

קיימים כמה מסלולים שיכולים לאפשר למעוניין לקבל גרין קארד:

אשרת עבודה

אישורים אלו ניתנים למעוניינים לעבוד בארה"ב למשך תקופה מסוימת. מגישי הבקשה יכולים להיות: עובדים שמגיעים במסגרת רילוקיישן, משתתפים בתוכניות של חילופי עובדים, עובדים זמניים, ספורטאים ואנשים נוספים. כאשר מדובר על אנשי דת ניתן לקבל גרין קארד במקרה של תושב קבע שמחזיק במעמד חוקי, במקרה של מהגר או במקרה של עובד זמני.

אשרות על בסיס קשרים משפחתיים

 אישורים אלו מתבססים על קרבה משפחתית מדרגה ראשונה לתושב קבע שחי בארה"ב באופן חוקי או לאזרח חוקי בארה"ב ולקשר נישואים. אזרחים אמריקאים רשאים להגיש בקשה עבור: הורים, בני זוג, אחים, אחיות וילדים ותושבי קבע יכולים להגיש בקשת חסות לילדיהם ובני זוגם. נוסף על האפשרויות הללו ישנה אשרת נישואין שיכול לקבל בן הזוג של האזרח האמריקאי או ילדיו וישנה אשרת ארוס שמתאימה לאנשים שאינם מהגרים, האשרה מאפשרת לאדם שהתארס לאזרח של ארה"ב להגיע למדינה, זאת בתנאי שהנישואים ייערכו תוך חודש וחצי מכניסתו לארה"ב.

הגרלת גרין קארד

בכל שנה מוגרלות כ- 50,000 אשרות עבור בקשת גרין קארד. ההגרלה מתבצעת בקרב מהגרים ממדינות שונות כאשר ישנן מדינות שאינן רשאיות להשתתף בהגרלה משום שההגירה מהן גדולה.

המעוניינים להשתתף בהגרלה יכולים להגיש מועמדות בין אוקטובר לדצמבר והזוכים בהגרלה יוכרזו באפריל ובמאי. יש לציין כי הזוכים לא זוכים בתושבות קבע – הם זוכים באפשרות לבקשת גרין קארד, תוך עמידה בקריטריונים מסוימים, למשל: הוכחת ניסיון מקצועי בעבודות מסוימות, הצגת תעודת בגרות ומצב כלכלי שמאפשר להם להתקיים עד לזמן שהם ימצאו עבודה.

שאלות נפוצות

האם גרין קארד הופך אותי להיות אזרח?

קבלת גרין קארד בארה"ב איננה הופכת את הזכאי באופן מידי לאזרח אמריקאי. גרין קארד מאפשר קבלת זכויות והטבות לאזרח, עבודה ומחייה לצד כניסה לתהליך להפוך להיות אזרח.

האם צריך לחדש גרין קארד?

לרוב גרין קארד תקף ל 10 שנים ולכן כחצי שנה מראש מומלץ להגיש בקשה לחידוש באמצעות טופס I-90 

איך נרשמים להגרלת גרין קארד?

כדי להירשם להגרלת הגרין קארד, יש למלא טופס בקשה מקוון באתר האינטרנט של USCIS. ניתן להגיש בקשה בין 1 באוקטובר ל-30 בספטמבר של כל שנה. 

ה-USCIS מפרסמים את תוצאות ההגרלה במרץ של השנה שלאחריה. מי שזכה יוזמן לראיון בשגרירות או בקונסוליה של ארצות הברית. לאחר קבלת הגרין קארד, תוכל להגר לארצות הברית ולחיות ולעבוד שם באופן קבוע.

למעט העובדה שיש צורך להיות אזרחים של מדינה שמותרת להיכנס לארה"ב באמצעות ויזה או esta

  • אתם לא צריכים להיות בעלי השכלה או כישורים מיוחדים.
  • אתם לא צריכים להיות מועסקים על ידי חברה אמריקאית.
  • אתם לא צריכים להיות נשואים לאזרח אמריקאי או תושב קבע.

כמה זמן לוקח לקבל גרין קארד?

זמן הטיפול בבקשה לגרין קארד משתנה בהתאם למספר גורמים, כולל סוג הבקשה, מספר הבקשות הקיימות במערכת ועומס העבודה של שירות ההגירה והאזרחות של ארצות הברית (USCIS). בדרך כלל, זמן הטיפול בבקשה לגרין קארד הוא כשנה. עם זאת, עבור חלק מהבקשות, זמן הטיפול עשוי להיות ארוך יותר. לדוגמה, זמן הטיפול בבקשה לגרין קארד דרך נישואין עשוי להיות ארוך יותר מאשר זמן הטיפול בבקשה לגרין קארד על בסיס עבודה.

מתוך הניסיון שלנו ממוצע משך הטיפול בבקשות גרין קארד:

  • בקשות על בסיס עבודה: 12-18 חודשים
  • בקשות על בסיס משפחה: 6-12 חודשים
  • הגרלת הגרין קארד: 1-2 שנים

מעוניין בגרין קארד לארה"ב?

באותו נושא

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!