היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!
מאמרים מומלצים
מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה
צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

הגשת דו"ח FBAR

שיטת המיסוי האמריקאית מחייבת את כלל אזרחיה בחובת דיווח מס הכנסה לרשויות, והדבר תקף גם לבעלי אזרחות אמריקאית ובעלי תושבות קבוע (מחזיקי גרין קארד) גם במקרים בהם הם אינם מתגוררים בשטחה של ארצות הברית וגם במקרים מסוימים בהם הם מעולם לא ביקרו בה.

נציין את העובדה שחובת הדיווח במס עבור אזרחים אמריקאים ומחזיקי תושבות קבע אשר אינם מתגוררים בארצות הברית, נועדה לצרכי ניטור פעילותם הכלכלית של אזרחי ארצות הברית ומחזיקי תושבות הקבע מחוץ לגבולות המדינה, כאשר פעולת הדיווח מיושמת באמצעות טופס המכונה FBAR.

מתי קיים הכרח בהגשת דוח FBAR?

חובת דיווח מס באמצעות דוח FBAR נדרשת במידה ומתקיימים שני התנאים הבאים:

  • המדווח הינו אזרח אמריקאי/מחזיק בגרין קארד אשר אינו מתגורר בארצות הברית
  • סך כל החשבונות הפיננסיים העומדים לרשות הנדרש בדיווח עולה על 10,000 $ בנקודת זמן כזו או אחרת לאורך שנת המס בגינה הוא מחויב בדיווח. חשוב לציין שהחשבונות הפיננסיים מתייחסים לחשבונות בהן מחזיק המדווח במדינות זרות, כאשר ההגדרה של חשבונות פיננסיים כוללת: חשבונות עו"ש, קרנות פנסיה, תיקי השקעה בניירות ערך, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל וכדומה.

מה המשמעות?

משמעותו של דוח FBAR היא חובת דיווח כפולה עבור אזרחים אמריקאיים ו/או בעלי תושבות קבע אשר אינם מתגוררים בארצות הברית. בפעם הראשונה הם נדרשים להגיש דיווח מס באמצעות טופס 1040 בו מפורטים כלל הכנסותיו של המחויב בדיווח ובפעם שנייה הוא נדרש לעשות זאת באמצעות טופס FBAR במידה ושווי החשבונות הפיננסיים בהן הוא מחזיק מחוץ לארצות הברית עולה על 10,000 $.

חשוב לציין שמדינת ישראל חתמוה על הסכם שיתוף פעולה עם רשות המיסים האמריקאית (IRA), במסגרתו רשות המיסים הישראלית מחויבת במסירת מידע על בעלי אזרחות ישראלית המחזיקים באזרחות אמריקאית ו/או בתושבות קבע (גרין קארד) במידה והם הינם בעלי חשובות פיננסיים כאלו ואחרים בשטח מדינת ישראל. כפועל יוצא מכך, כל היעדר דיווח באמצעות טופס FBAR במידה ומתקיימים התנאים המופיעים לעיל, עלולים להוביל לנקיטת סנקציות ועונשים הקבועים בחוקי המיסוי האמריקאי כנגד מפירי דרישת הדיווח, כאשר אחד מהעונשים הוא שלילת הדרכון האמריקאי וזאת לצד הטלת קנסות כספיים משמעותיים.

מועד הדיווח עבור אזרחים אמריקאים ו/או מחזיקי גרין קארד אשר אינם מתגוררים בארה"ב, הינו עד ליום ה-15.6 בשנה העוקבת, כאשר ניתנת האפשרות להארכת מועד הדיווח עד ליום ה-15.10 בשנה העוקבת באמצעות הגשת טופס בקשה להארכת מועד הדיווח.

רוצה שנעשה את העבודה בשבילך?

באותו נושא

מיסוי אמריקאי

מיסוי אמריקאי

מיסוי אמריקאי – דיווח מס הכנסה אמריקאי על פי שיטת המיסוי האמריקאית, חובת דיווח המס חלה גם על בעלי אזרחות אמריקאית, גם על מחזיקי גרין

קרא עוד »
הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים

הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים

הוצאת אזרחות אמריקאית לילד רוצים להוציא אזרחות אמריקאית לילד שלכם? נשמח לבדוק את זכאותכם ולעזור לכם בתהליך הגשת הבקשה! מאסטר ויזה עזרה לישראלים ואמריקאים רבים להוציא

קרא עוד »

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!