צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

הצו הנשיאותי של טראמפ – מה צריך לדעת?

הצו הנשיאותי עליו הכריז טראמפ בשבוע שעבר הכניס אנשים רבים לבלבול ודאגות, ובפרט מהגרים שכבר חיים בארצות הברית ואנשים המעוניינים להגר לארצות הברית ממדינות אחרות. הנה הדברים שצריך לדעת כדי להבין איך הצו הזה משפיע (או לא משפיע) עליכם.

למי הצו הנשיאותי מתייחס?

לעת עתה, הצו מתייחס לאזרחיהם של שבע מדינות שבהן רוב מוסלמי: עיראק, איראן, לוב, סומליה, סודן, סוריה ותימן. אולם, הצו גם מבהיר ששבע מדינות אלה הן רק נקודת ההתחלה לצו איסור שיכלול יותר מדינות.

מה אני יכול לעשות כדי להגן על עצמי?

אם אתה אזרח של אחת המדינות שלעיל, אל תצא מגבולות ארצות הברית  לפחות ב-90 הימים הקרובים. אם יש לך גרין קארד (כלומר, אם הנך תושב קבוע חוקי בארצות הברית – lawful permanent resident), המצב הנוכחי לא אמור להשפיע עליך נכון לעכשיו. העמדה של הבית הלבן השתנתה בימים האחרונים, כאשר תחילה הצו כלל גם אנשים שמחזיקים בגרין קארד. לאחר מכן נאמר שבכל הקשור למחזיקי גרין קארד, כל מקרה יישפט לגופו. ואילו ההתייחסות האחרונה היתה במילים הבאות: "ככל הנוגע למחזיקי גרין קארד במסלול התקדמות, המצב הנוכחי אינו משפיע עליהם".

מה עושים במקרה חירום בו חייבים לטוס?

אם אתם במצב בו אתם חייבים לטוס, התייעצו לפני כן עם עו"ד לענייני הגירה.

מה אם אני כבר נמצא מחוץ לארה"ב וצריך לחזור אליה?

אם הנך אזרח של אחת מהמדינות ברשימה שלעיל, יתכן שתתקשה להיכנס חזרה לארצות הברית. אם הנך תושב קבוע חוקי של ארצות הברית מאחת מהמדינות שלעיל, צור קשר עם עו"ד לענייני הגירה לפני חזרתך. למרות שעל פי ההנחיה העדכנית ביותר של הבית הלבן, מחזיקי גרין קארד אינם צפויים להיפגע, רצוי לבדוק זאת קודם.

מה אם אני אזרח ארצות הברית?

אם הנך אזרח ארצות הברית, הצו לא צפוי להשפיע עליך – אפילו אם אתה מאחת המדינות שברשימה.

האם קרובי משפחתי יכולים לטוס אתי חזרה אם אני אזרח?

לא אם אתה מאחת המדינות שברשימה. במקרה הזה, קרובי משפחתך עשויים לחוות קשיים מול רשות ההגירה בכניסה לארצות הברית.

מה אם יש לי משפחה או חברים שהיו בתהליך כניסה לארצות הברית כפליטים?

הצו הנשיאותי עצר גם את תוכנית הפליטים, לפחות ל-120 הימים הקרובים. הוא מתייחס אל כל הפליטים, לא רק אלה משבע המדינות שברשימה. במקרה של סוריה, תהליך קליטת הפליטים נעצר עד להודעה חדשה.

מה עוד עליי לדעת?

דע את זכויותיך. פרוייקט ההגנה על ההגירה (The Immigration Defense Project) הוציא פלייר שמנחה כיצד להתקשר עם סוכני ההגירה והמכס אם הם מגיעים לביתך.

***חשוב לציין כי בית המשפט הקפיא את הצו וזה בהליך משפטי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!