מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות אבא

החלום על אזרחות אמריקאית הוא של ישראלים רבים. מלבד הדרך ההגיונית ביותר לזכות באזרחות שכזאת, קרי, להיוולד בתחומי ארצות הברית, ישנן דרכים נוספות, ביניהן אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות אבא. מה זה בדיוק אומר? אנחנו מיד מגיעים לכך.

 אזרחות אמריקאית לילדים – למי זה מתאים?

32 שנים חלפו מאז השינוי בחוקי ההגירה והאזרחות האמריקאים, אשר הוליד את האפשרות של כל הורה שהינו אזרח אמריקאי, לבקש אזרחות שכזאת עבור ילדיו, גם אם אילו לא נולדו בתחומי המדינה הגדולה. לשם כך, יש להמציא הוכחות במספר אלמנטים:

  • אזרחות האב בזמן הלידה – דהיינו, שבזמן שהילד נולד, האב הוגדר כבעל אזרחות אמריקאית.
  • האב שהה בארצות הברית 5 שנים לפחות במהלך חייו.
  • האב שהה בארצות הברית שנתיים לפחות מאז היותו בן 14.

 תהליך הוצאת אזרחות אמריקאית – שלבים מרכזיים

באופן טבעי ומובן, בירוקרטיית האזרחות וההגירה של ארצות הברית, לרבות חידוש דרכון אמריקאי לילד, אזרחות באמצעות האבא ועוד, כוללת מספר שלבים.

  • בשלב הראשון של תהליך הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות אבא, יש למלא את הטופס הייעודי באתר השגרירות לבקשת אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות אבא – טופס ds2029. הטופס עלול להיות מורכב למדי, בעיקר לאלו אשר אנגלית אינה שפת האם שלהם, ויש להקפיד למלא אותו באופן מדויק.
  • בשלב השני, יש להמציא את כלל המסמכים הקיימים על מנת להוכיח את זכאות הילד לאזרחות. טפסים אלו יכולים להיות אישורים ממקומות עבודה בהם הועסק האב על אדמת ארצות הברית, אישורי השכרת או רכישת דירה, אישורים על לימודיים וכדומה. כמו כן, יש לצרף תעודת לידה, תעודת אזרחות, דרכונים אמריקאים ותמונות עדכניות של הילד.
  • בשלב השלישי, יש לשלם את האגרה הכרוכה בקבלת אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות אבא. את האגרה, העומדת בעת כתיבת שורות אלו על כ-100 דולרים, יש למסור באמצעות צ'ק בנקאי או כרטיס אשראי על פי ההוראות באתר השגרירות האמריקאי.

בחלוף מספר ימים עד שבועות, תיקבע לכם פגישה בבית השגרירות, אליה עליכם להגיע האב והילד יחד. במהלך הפגישה, יתקיים ראיון קצר בסיומו תדעו אם בקשתכם אושרה (יוענק לכם דגל אמריקאי קטן למזכרת) או נפסלה. במקרה של פסילה, ניתן להגיש בקשה חוזרת בעתיד. חשוב להגיע מוכנים לראיון זה. אמנם עשר השאלות המפורסמות הנשאלות אדם המבקש אזרחות אמריקאית עבור עצמי לא נשאלות במעמד זה, אך פרטים שונים על חייכם, על התכנונים לעתיד, על עברכם וכדומה, בהחלט כן.

 מידע נוסף

אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות אבא אפשרית עד ללא הגבלת גיל. במידה והאב אינו בין החיים, ישנה פרוצדורה מעט שונה, אך אפשרית. התהליך, כמו תהליכים אחרים בשגרירות האמריקאית דוגמת חידוש דרכון אמריקאי לקטין, הוצאת אשרת כניסה לארה"ב וכדומה, אורך עד חודש וחצי, לכן אל תחכו לרגע האחרון והעניקו לילדכם את מתנת האזרחות האמריקאית בהקדם. בהצלחה!

רוצה אזרחות אמריקאי לילדך?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!