מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אזרחות אמריקאית לילדים

החל משנת 1986 כל אזרח אמריקאי יכול לפנות לשגרירות ארצות הברית בישראל ולבקש לרשום את ילדיו כאזרחי ארצות הברית. לשם כך ההורה יצטרך לעמוד בתנאים מסוימים, כמו למשל ההוכחה שהוא היה אזרח אמריקאי בעת לידתו של הילד ושהה מינימום חמש שנים בארה"ב. דבר חשוב נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא שהחל משנת 2000 יש להשלים את תהליך האזרחות של הילד טרם מלאו לו 18. מעוניינים לדעת הכל אודות אזרחות אמריקאית לילדים ? התחילו לקרוא..

מיהו הילד הזכאי לאזרחות אמריקאית?

  • אזרחות אמריקאית לילדים אמריקאים – ילד שנולד בארצות הברית תמיד יהיה זכאי באופן אוטומטי לאזרחות אמריקאית.
  • הורים אמריקאים – ילד שנולד לשני הורים אמריקאים זכאי לאזרחות אמריקאית.
  • הורה יחיד או סבא / סבתא אמריקאים – ילד שנולד בישראל להורה או סב / סבתא אמריקאים שהיו בעלי אזרחות אמריקאית בעת לידת הילד ושהו לפחות חמש שנים טרם לידת הילד בארצות הברית, כאשר לפחות שנתיים מהם היו לאחר שמלאו להם 14 שנים.

הילד נולד מחוץ לארצות הברית

ילד שנולד במדינה מחוץ לארצות הברית להורה אמריקאי, זכאי לאזרחות אמריקאית באם ההורה עונה על כל הקריטריונים של חוק העברת האזרחות. ההורים צריכים למלא ולהגיש בקשה לתעודת לידה מחוץ לארצות הברית וזאת טרם הילד בן 18. במקביל רצוי להגיש בקשות להוצאת דרכון אמריקאי ו- SSN (מספר ביטוח לאומי אמריקאי).

ילדים מחוץ למסגרת הנישואין

באם הילדים נולדו מחוץ לנישואין לאם אמריקאית, לא בארה"ב ולפני ה- 12.06.2017 ניתן להגיש בקשת אזרחות אמריקאית לילדים וזאת בתנאי שהאמא התגוררה בארה"ב שנה שלמה טרם הולדתו. באם הילד נולד לאחר תאריך זה, האם חייבת להוכיח שהיא התגוררה בארצות הברית לפחות חמש שנים לאחר שמלאו לה 14 וזאת על מנת שניתן יהיה להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית לילד.

ילד לאחר גיל 18 – חוק הסבא

הקריטריון לקבלת אזרחות אמריקאית לילדים לאחר גיל 18 הוא חוק הסבא. בשנת 2000 נחקק חוק הסבא בארצות הברית, חוק המוכר בשמו הרשמי 'חוק אזרחות הילד'. בהתאם לחוק זה, גם אם ההורה אינו עומד בתנאים המקדימים, הוא יכול להגיש בקשה לאזרחות לילד (באמצעות רשויות ההגירה של ארה"ב) בהתבסס על סבא או סבתא אמריקאים בעלי אזרחות אמריקאית, וזאת בתנאי שהם עומדים בכל התנאים המקדימים.  חשוב לדעת שניתן לבצע את ההליך רק בארה"ב וחובה להתייצב ברשויות ההגירה בארה"ב לשם קבלת תעודת האזרחות.

איך מוציאים אזרחות אמריקאית לילדים?

  • איסוף מסמכים – יש לאסוף את כל אותם מסמכים שמוכיחים את הקשר בין ההורה האמריקאי לילד או בין הסב האמריקאי לילד. מסמכים כמו למשל תעודות לידה, תעודת זהות, תמונה, תעודת נישואין או גירושין, הדרכון האמריקאי של הורה/סב הילד, הדרכון הישראלי או הזר של הילד, הצהרה מקורית שחתומה על ידי ההורה שבה הוא רושם שהוא לא הוציא לילד מספר SSN על ידי המשרד לביטוח לאומי, מסמך שמהווה הוכחה שההורה אכן שהה פיזית בארצות הברית לזמן הנדרש להגשת הבקשה ועוד.
  • מילוי טופס ותשלום אגרה – יש למלא טופס הכרה בילד כאזרח אמריקאי. יש לקחת בחשבון שבקשת תעודת האזרחות תהיה ממשרדי ההגירה והאזרחות בארה"ב.
  • ראיון – הראיון ייערך בשירותי ההגירה והאזרחות בארה"ב עם הילדים.

בהצלחה!

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!