מאמרים מומלצים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות הורה

אם אתם ילדים להורים בעלי אזרחות אמריקאית, עליכם לומר תודה על כך שנולדתם בימינו אנו, ולא לפני כמה עשורים טובים. מדיניות ההגירה של ארצות הברית השתנתה מספר פעמים לאורך ההיסטוריה, וכיום, בניגוד למצב במרבית שנותיה של המאה ה-19 וה-20, לא חייבים להיוולד על אדמת ארה"ב כדי להיחשב לאזרחיה. אז בואו נראה כיצד החוק של אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות הורה עשוי לשנות לכם את החיים מהקצה אל הקצה…

תנאי היסוד של חוק זה

אם חשבתם לרגע שעצם עובדת היותכם ילדים לאבא ו/או אימא אמריקאים יזכה אתכם באופן אוטומטי באזרחות הנכספת, כנראה שאינכם מכירים את הלך העניינים במסדרונות משרדי ההגירה האמריקאים. הדרך לדרכון האמריקאי כלל אינה פשוטה, אך בהחלט שווה את המאמץ. תנאי הבסיס לאפשרות לזכות באזרחות היא זוג הורים אמריקאים. אם רק אחד ההורים נולד על אדמת ארצות הברית, העלילה מעט מסתבכת, ודרישות החוק משתנות בהתאם ליום הולדת הבן (או הבת):

  • ילדים שנולדו בשנת 1986 ואילך – על ההורה להיות בעל אזרחות אמריקאית, להוכיח כי שהה 5 שנים לפחות במדינה, מתוכן שנתיים ומעלה מעל גיל 14. לצורך העניין, שהייה בארצות הברית נחשבת גם אם לא התגורר בה ההורה, אך עבד בעבודות מסוימות עבור צבא ארה"ב, הממשל וכדומה.
  • ילדים שנולדו לפני שנת 1986 – במקרה הזה, על ההורה האמריקאי לשהות בארצות הברית בזמן הבקשה ו -10 שנים (ומעלה) לפניה לכל הפחות. כפי שאמרנו, בעבר החוקים היו נוקשים יותר. נוסיף ונאמר שאם הילד נולד אחרי תאריך זה בשנת 52' ולפני 10/10/78, חייו עלולים להיות קשים אפילו יותר תחת תת-סעיף בחוק ההגירה דאז בשם RETENTION (החזקה – בתרגום חופשי), אשר תחתיו עלול ההורה לאבד את אזרחותו בעצמו.

תהליך קבלת אזרחות ארה"ב מתוקף החוק

כמו בכל בקשה לכניסה, שהייה או בקשה של אזרחות ארה"ב כשמדובר בארצות הברית, התהליך הבירוקרטי כולל ארבעה מרכיבים עיקריים: מסמכים, טפסים, תשלום וראיון/פגישה בבית הקונסוליה (נמצא בירושלים או בתל אביב):

  • מסמכים: כל מסמך אשר מוכיח או מרמז היכן נולדתם, התגוררתם מרגע לידתכם ועד למועד הגשת הבקשה, כולל תכניות עתידיות, מומלץ לצרף. תעודות לידה, נישואין, זהות, גירושין, דרכונים – הכול חשוב.
  • טפסים: שני טפסים מפרידים ביניכם לבין הוצאת תהליך קבלת אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות הורה: טופס קצר עם מעט פרטים סטנדרטיים, הנקרא טופס DS2029; והטופס המרכזי, בו למעלה מ-100 סעיפים הקשורים אליכם ואל ילדכם. דעו כי אלפי טפסים נפסלים מדי שנה בשל טעויות במילויים. הדבר אף עלול להוביל לפסילת אפשרות קבלת האזרחות! אל תקלו ראש בכך. בנוסף לאלו, תצטרכו למלא הצהרה מקורית על כך שמעולם לא הוצאתם מספר ביטוח לאומי אמריקאי לילדכם.
  • תשלום: גובה האגרה משתנה מעת לעת. יש לקרוא על כך באתר הקונסוליה האמריקאית ולשלוח צ'ק בנקאי בהתאם להוראות.
  • ראיון: מתקיים בארצות הברית יחד עם הילדים.

אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות הורה – פותחים אפשריות לעתיד. בהצלחה!

רוצה אזרחות אמריקאית לילדך?

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!