מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

אזרחות אמריקאית - חוק הסבא

אם עד היום ויתרת על אזרחות אמריקאית לילדך וזאת משום שהוא לא נולד בארצות הברית ואילו את לא עמדת בתנאים הנדרשים, בוודאי תשמחי לקרוא שאם סבו או סבתו של הילד עומדים בתנאים הנדרשים, ניתן להוציא לילדך אזרחות אמריקאית. מעוניינת לדעת פרטים נוספים אודות אזרחות אמריקאית סבא ? התחילי לקרוא!

דרכון אמריקאי אינו מספיק

אם יש לך דרכון אמריקאי ואת סבורה שנתון זה אמור להספיק על מנת להגיש בקשת אזרחות אמריקאית לילדך, הרי שאת טועה! נכון להיום ילד שנולד מחוץ לארצות הברית יוכל ליהנות מאזרחות אמריקאית אם הוא נולד לשני הורים אמריקאים בעלי אזרחות אמריקאית, אם הוא נולד להורה יחיד שהיה בעל אזרחות אמריקאית בעת לידתו ושהה בארה"ב לפחות חמש שנים טרם לידתו (כאשר שנתיים מהן היו לאחר גיל 14), או אם הוא נולד לסבא וסבתא "הנכונים". מה זאת אומרת? המשיכו לקרוא!

מתנה מסבא וסבתא – אזרחות אמריקאית

חוק אזרחות אמריקאית סבא (חוק אזרחות הילד) מאפשר לילדכם לקבל אזרחות באמצעות סבא או סבתא שלו. בשנת 2000 נחקק תיקון לחוק המורה על כך שאם הסב או הסבתא עומדים בכל התנאים המקדימים הנדרשים לאזרחות אמריקאית לנכד, אזי ניתן להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית לילד וזאת בהתבסס על האזרחות שלהם או של אחד מהם.

מהו חוק אזרחות אמריקאית סבא אומר?

חוק הסבא קובע שבמידה והסב (או הסבתא), התגורר בארה"ב 5 שנים לפחות והיה בעל אזרחות אמריקאית בעת היוולדותו של הילד, הנכד זכאי לאזרחות אמריקאית. 'חוק הסבא' הוא כינוי לתיקון בחוק, תיקון שמגדיר מהם התנאים בהם הורה יכול להעביר את האזרחות האמריקאית שלו לילדיו, במקרה והם מתגוררים מחוץ לארה"ב. חשוב לדעת שחוק הסבא רלוונטי רק לצעירים עד גיל 18 .

מצאו את ההבדלים

אז מהו ההבדל בין חוק סבא לבין אזרחות מלידה? הדבר הראשון הוא המיקום. לגבי אזרחות מלידה ניתן להגיש בקשה לקונסוליה בישראל, בעוד שימוש בחוק הסבא מחייב הגעה לארצות הברית. הדבר השני הוא הגיל. הגשת בקשה על סמך חוק הסבא אפשרית רק לצעירים עד גיל 18, בעוד אם מדובר על אזרחות אמריקאית מלידה, זמן הגשת הבקשה אינו תלוי או מוגבל בגיל.

תהליך אזרחות אמריקאית סבא

איסוף מסמכים – מסמכים המעידים על כך שהסב שהה בארצות הברית חמש שנים, כמו למשל מסמכי עבודה, מספר ביטוח לאומי אמריקאי, גיליונות ציונים, תעודות לידה, תעודות נישואין, גירושין ועוד. ( באם מדובר על מסמכים בעברית, תמיד יש לדאוג לתרגום המסמכים לשפה האנגלית). בנוסף, יש לספח תמונות בגודל 5 על 5 וצ'ק על סך 1170$ (הסכום מתעדכן).

מילוי טפסים אזרחות אמריקאית לילדים – יש למלא טפסים K600N וטופס 1145. מילוי הטפסים יעשה בשפה האנגלית. נכון להיום יש חברות שעיקר המומחיות שלהן הוא באיסוף מסמכים, מילוי טפסים וכל תהליך הסדרת אזרחות אמריקאית סבא ואזרחות אמריקאית בכלל.

שליחת המסמכים ובדיקתם – שליחת כל החומר לארצות הברית. לאחר כשבועיים יגיע אישור וקבלה בעבור הצ'ק ששילמתם. לאחר מספר חודשים תקבלו הודעה מהמשרד המטפל במסמכים אלו והאם נדרשים מסמכים נוספים.

קביעת ראיון – ההורה האמריקאי והילד צריכים להופיע בארצות הברית לצורך הראיון האישי (אין צורך להביא את סבא). לאחר הראיון הילד יקבל תעודה מיוחדת המעניקה לו אזרחות אמריקאית. טרם הנסיעה יש לדאוג להנפקת דרכון וויזה לילד ולכם. בהצלחה!

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!