צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

ביטול ויזה לישראלים - חשוב לדעת

רוב הישראלים היו רוצים לשמוע או לקרוא שארצות הברית החליטה לכלול את ישראל כאחת מאותן מדינות שאזרחיה אינם צריכים ויזה על מנת לדרוך על אדמתה, או במילים אחרות שמדינת ישראל נכללת בתכנית ה- VWP של ארה"ב, תכנית ויתור על ויזה. בפועל, נכון למאי 2018, מסלול ביטול ויזה לישראלים לארצות הברית, אינו תקף.

המצב כיום – ביטול הויזה לישראלים

למרות הרצון של כולנו באישור תכנית זו לאזרחי ישראל, חשוב לדעת שההערכה של לשכת המסחר של ישראל ושל ארצות הברית היא שמתן פטור לויזה לישראלים, לא ינתן בעתיד הקרוב וזאת משום שתי סיבות עיקריות. הראשונה היא שישראל לא עומדת בתנאי הסף המינימליים של 3 אחוזי סירובים לבקשת קבלת ויזה לארה"ב. שכן, כיום, אחוזי הסירובים לויזה לארה"ב עולה על 4%. הסיבה השנייה היא שלאחרונה פורסם כי האמריקאים שוקלים לבטל את התכנית שמעניקה פטור מויזה לארה"ב לאזרחי המדינות שכבר כלולות בהסכם. בשורה התחתונה ניתן לומר שקיימת סבירות נמוכה עד נמוכה מאוד שישראלים בעלי אזרחות ישראלית יוכלו להיכנס לארה"ב ללא ויזה בעתיד הקרוב. מנגד, יש כאלו שטוענים שארה"ב לא תוותר בקלות על תכנית מוצלחת כל כך שתורמת לכלכלה ולתיירות שלה ולכן יש בהחלט סיכוי טוב שישראל תיכנס לתכנית ה- VWP.

המושגים שחובה לדעת

באם תאושר התכנית כל ישראלי יצטרך להכיר אי אילו מושגים הקשורים למסלול האטרקטיבי של ביטול ויזה לישראלים ולהגיע להחלטה באם הוא מעוניין בויזה או שמא הוא מעוניין להיכנס לארה"ב במסגרת תכנית ה- VWP (מסלול ביטול ויזה לישראלים)

  • VWP–ראשי תיבות של Visa Waiver Program. זוהי תכנית פטור מויזה באמצעותה תוכלו להיכנס לארצות הברית. הכניסה לארה"ב באמצעות תכנית זו תתאפשר למטרת תיירות או עסקים. נכון להיום משתתפות בתכנית זו המדינות אנדורה, אוסטרליה, אוסטריה, ניו זילנד, בלגיה, דנמרק, צ'כיה, איטליה, יפן, צרפת, איסלנד, אסטוניה, גרמניה, הונגריה, יוון, ספרד, שוויץ, איטליה, קוריאה, נורבגיה, סינגפור, סן מרינו, הולנד, ליכטנשטיין, מלטה, לוכסומברג, ליטא, שוודיה, מונקו, אירלנד, אנגליה ואנגולה. ישראל עדיין אינה כלולה בתכנית זאת ולכן רק אזרחים ישראלים בעלי דרכון זר המשתייך למדינות תכנית הפטור מויזה, יוכלו להיכנס לארה"ב ללא הצורך בויזה.
  • ויזה– אשרת שהייה בארצות הברית לתקופה מסוימת. ישנם סוגים שונים של ויזות וזאת בהתאם למטרת השהייה בארצות הברית. נכון להיום כל אזרח ישראלי המעוניין לשהות בארצות הברית לפרק זמן מסוים, חייב להיות בעל ויזה.
  • ESTA–Electronic System For Travel Authorization ראשי התיבות של אישור כניסה אלקטרוני לארצות הברית. אזרחי מדינות תכנית ה- VWP מחויבים לאישור אלקטרוני זה בכדי להיכנס בשערי ארה"ב. ניתן להוציא אישור זה באמצעות אתר שלטונות ההגירה האמריקאי והאישור מתקבל תוך פרק זמן קצר.

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!