צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

למה הפטור מויזה לארה"ב עוד רחוק מהישראלים?

האם מדינת ישראל בדרך להיות המדינה ה-40 המצטרפת לתכנית פטור מויזה לארה"ב? מה צריך לקרות בשביל זה ולמה הפטור עדיין רחוק מהישראלים על אף ההצהרות המדיניות? 

בחודש אוגוסט האחרון, במהלך ביקורו של ראש הממשלה נפתלי בנט בוונשינגטון, הודיע הממשל האמריקאי כי בכוונתו לקדם את ביטול חובת אשר הכניסה לארצות הברית עבור אזרחי ישראל, ובכך, להפוך את ישראל למדינה ה-40 בעולם המצטרפת לתכנית פטור מויזה לארה"ב. על אף ההצהרות המדיניות ועל אף המהלכים הדיפלומטיים המתקיימים בנושא מזה מספר שנים, בין הצדדים, קבלת הפטור עדיין רחוקה מהישראלים וגם במהלך השנים הקרובות, ככל הנראה, כניסתם של ישראליים לארצות הברית, תעשה באמצעות ויזה לארה"ב. 

מה מונע את המהלך לביטול חובת אשרת הכניסה לארה"ב? 

ביטול חובת ויזה לארה"ב הוא צעד מדיני אותו מנסה מדינת ישראל לקדם מזה מספר שנים אל מול הממשל האמריקאי, כאשר בין יתר הסיבות אשר מנעו בעבר את צירופה של ישראל לתכנית פטור מויזה לארצות הברית, נכללו הסיבות הבאות: דרישת הממשל האמריקאי לכך שישראל תנפיק דרכונים ביומטריים ודרישה מישראל לחשוף מידע פלילי על אזרחיה לרשויות החוק בארצות הברית. מעבר לכך, חשוב לזכור שעד כה, ישראל לא עמדה בתנאי הבסיסי ביותר לקבלת פטור מויזה לארה"ב והוא: שיעור נמוך מ-3% של סירובים לכלל הבקשות המוגשות לצרכי קבלת ויזה לארה"ב. בממוצע, שיעור הישראלים הנענים בשלילה בנוגע לבקשתם לקבלת ויזה לארצות הברית עומד על 5 עד 6 אחוזים. 

בשנים האחרונות, במהלך כהונתו של גלעד ארדן כשגריר ישראל בארצות הברית, נעשתה בדיקה מפולחת בנוגע הסיבות בגינן אחוז כזה או אחר של ישראליים נענה בשלילה בנוגע לבקשתו לקבלת ויזה לארה"ב. במסגרת הבדיקה המקיפה התברר כי האמריקאים רואים בצעירים הישראליים המגיעים לארה"ב לאחר שירות בצבא הישראלי כחשודים להגירה וזאת לנוכח העובדה שהם ללא תואר אקדמי ו/או עבודה קבועה. ממצא זה הוביל את השגריר ארדן לפעול אל מול הגורמים הרלוונטיים למציאת דרך מדידה חדשה של אחוזי סירוב הוויזות במסגרתה ניתן יהיה לתקן את העיוות לפיו צעירים ישראליים לאחר צבא נחשדים כמהגרים בעיני הרשויות בארצות הברית. 

עד שתמצא דרך מדידה חדשה אשר תוביל לירידה באחוז הסירובים, יחלוף פרק זמן כזה או אחר וגם לאחר מכך, קבלת הפטור תעשה רק לאחר בחינה מחודשת של הנושא מצד הממשל האמריקאי, ולכן, קיים מרחק בין ההצהרות המדיניות המשמחות לבין המציאות בפועל. 

נדרשים להליכי הוצאות ויזה לארה"ב או להליכי חידוש ויזה לארה"ב בזמן הקרוב? המומחים של מאסטר ויזה כאן בשבילכם. לשיחת ייעוץ ראשונית בנושא לחצו כאן  

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!