צריכים לטוס דחוף? הוצאת ויזה מהירה לארה"ב

מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

שיטת המיסוי המונהגת בארה"ב, היא שיטה פרסונאלית אשר אינה מבדילה בין שכירים לעצמאיים, ולכן, חובת הדיווח לרשות המיסים האמריקאית היא רחבה והיא חלה על מגוון רחב של אוכלוסיות וביניהן:

  • אזרחים אמריקאיים  –  כל בעלי האזרחות האמריקאית, בין אם הם שכירים או עצמאיים ובין אם הם מתגוררים ברחבי ארה"ב או מחוצה לה.
  • בעלי תושבות קבע – כלל מחזיקי ה-גרין קארד המתגוררים בארה"ב, כאשר במקרים מסוימים, גם בעלי תושבות קבע אשר אינם מתגוררים בארה"ב נדרשים לחובת הדיווח.
  • אזרחי מדינות זרות במידה והם מקיימים פעילות עסקית כזו או אחרת בשטחי ארה"ב.

יחד עם זאת, חשוב לציין שחובת הדיווח על ההכנסה אינה בהכרח מחייבת בתשלום מס הכנסה.

אופן הדיווח – כיצד?

חוקי מיסוי אמריקאי מגדירים את אופן הדיווח לכל אחת מקבוצות האוכלוסייה המופיעה לעיל, כאשר בעלי אזרחות אמריקאית ובעלי תושבות קבע (מחזיקי גרין קארד) נדרשים להגשת דו"ח מס הכנסה שנתי באמצעות טופס 1040 ואילו אזרחי מדינות זרות המקיימים פעילות עסקית כזו או אחרת בארה"ב, נדרשים להגשת דו"ח מס שנתי באמצעות טופס המכונה 1040nr. במקרים בהם בעלי האזרחות האמריקאית ו/או בעלי תושבות הקבע מנהלים חשבונות בנק זרים מחוץ לארה"ב הם מחויבים גם בהגשת טופס המכונה FBAR.

עבור ציבור העצמאיים הנמנים על אחת מקבוצות היעד המחויבות בדיווח, חובת הדיווח מתייחסת לכל הכנסה מעל 400$ ואילו עבור ציבור השכירים נקבעו ספי הכנסה שונים בהתאם לפרמטרים שונים כגון: מצב משפחתי, גיל וכדומה.

מה חשוב לדעת על אופן הדיווח?

אוכלוסיות המחויבות בדיווח לרשות המיסים האמריקאית (IRS) נדרשים לעשות זאת אחת לשנה באמצעות הטופס הייעודי הנדרש: טופס 1040, טופס 1040NR  או טופס FBAR. טפסים אלו, מעבר לחלקים המתייחסים לפרטים האישיים של המדווח, כוללים גם שדות בהן המדווח נדרש לדווח על כלל מקורות הכנסותיו, בין אם הם מדובר בהכנסות שנוצרו עבורו בארצות הברית ובין אם מדבור בהכנסות שנוצרו עבורו מחוץ לשטחי ארה"ב, וזאת בהתייחס לכלל מקורות ההכנסה האפשריים, לרבות, הכנסה ישירה או עקיפה משכר עבודה, קצבאות כאלו ואחרות, הכנסות ממעסיקים פרטיים, ריביות, פנסיה וכדומה.

לסיכום, על פי חוקי מיסוי אמריקאי, חלה חובת דיווח לרשות המיסים האמריקאית גם על אזרחים אמריקאיים ובעלי תושבות קבע (מחזיקי גרין קארד) המתגוררים בארה"ב וגם על אילו המתגוררים מחוצה לה. כמו כן, חובת הדיווח חלה על אזרחים זרים המניבים רווח כזה או אחר עקב פעילותם העסקית בארצות הברית.

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!