רוצה לחיות בארה"ב? הרשמה מוקדמת עד 31/07

היתרונות להנפקת אישור כניסה לארה"ב ESTA באמצעות מאסטר ויזה?
אם בקשתך תסורב תקבל זיכוי - לא אושרת לא שילמת!*
הגשת הבקשה בעברית בצורה נגישה!​
קבלת אישור כניסה לארה"ב עד 24 שעות!
ערעור מול הרשויות האמריקאיות במקרה סירוב!
הדרכה מלאה והסבר אודות האישור החדש!
ניסיון עשיר של אלפי בקשות כניסה לארה"ב!
מאמרים מומלצים
מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה
צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

ויתור על אזרחות אמריקאית

שוקלים לוותר על האזרחות האמריקאית בה אתם מחזיקים? זה הזמן לדעת הכול על אופן התהליך והמשמעויות הנלוות.

ויתור על אזרחות אמריקאית הוא תהליך ויתור מרצון הנעשה באופן אישי על ידי האדם המחזיק באזרחות, כאשר הליך הוויתור מתייחס אך ורק לאזרחות בה מחזיק אותו אדם והוא איננו תקף לאזרחותם של ילדיו במידה והם מחזיקים באזרחות אמריקאית.

תהליך הויתור – כיצד?

ויתור על אזרחות אמריקאית הוא תהליך המיושם אך ורק במקרים בהם בעל האזרחות מתגורר מחוץ לארצות הברית, ולצורך קיומו, האדם המעוניין לוותר על אזרחותו האמריקאית נדרש לקבוע פגישה בשגרירות האמריקאית ולהתייצב במועד הנדרש בפני נציג קונסולרי שברשותו המסמכים הבאים:

  • מסמכים שונים המעידים על אזרחותו האמריקאית – דרכון/תעודת לידה וכו
  • תעודה לידה ממדינה זרה במקרים בהם בעל האזרחות אינו נולד בארה"ב
  • צילום של עמודי המידע האישי מכלל הדרכונים בהם הוא מחזיק
  • תעודת התאזרחות אמריקאית במקרים בהם בעל האזרחות התאזרח בארה"ב
  • אמצעי תשלום לצורך כיסוי אגרת ויתור

בתחילת הפגישה, יובהרו לאדם המעוניין לוותר על אזרחותו האמריקאית כל המשמעויות הנלוות ולאחר מכן הוא יידרש למלא טופס ויתור אזרחות אמריקאית עליו הוא יידרש לחתום ובכך ייחשב שהוא מצהיר בשבועה בפני הנציג כי הוא מבין את כל השלכות הוויתור.

וויתור על אזרחות אמריקאית – מהי המשמעות המיידית לכך?

ויתור על אזרחות אמריקאית הוא תהליך בלתי הפיך, ולכן, קיימת חשיבות רבה לכך שכל אחד ואחת מביניכם השוקל לוותר על אזרחותו האמריקאית, ייעשה זאת לאחר שהוא נחשף לכל המשמעויות הנלוות להליך הוויתור, לרבות:

  • ויתור מלא על כל הזכויות להן הוא זכאי כאזרח אמריקאי, לרבות, ויתור על הזכות להיכנס לשטחי ארה"ב ללא צורך בהנפקת ויזה לארה"ב
  • ויתור על כל ההטבות להן הוא זכאי כבעל אזרחות אמריקאית, כגון: ויתור על זכות ההצבעה, ויתור על הגנה מהממשל האמריקאי במידת הצורך, ויתור על קצבאות שונות להן הוא זכאי, ויתור על החזרי מס, וכמובן, ויתור על אזרחות אמריקאית לילדיו אשר נולדו מחוץ לארצות הברית.

חשוב לדעת: וויתור על אזרחות אמריקאית איננו פוטר מתשלום חבויות מס במידה והן קיימות כלפי רשויות המיסים האמריקאיות, כאשר במסגרת הליך הוויתור, מגיע הבקשה נדרש למלא טופס ייעודי במסגרתו הוא נדרש לדווח על כלל הכנסותיו ונכסיו. במקרים מסוימים, תהליך הוויתור מלווה גם בדרישה לתשלום מס יציאה וזאת בהתאם להיקף הכנסותיו ונכסיו של מגיש הבקשה.

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!