מאמרים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפורסמים שנעזרו במאסטר ויזה

צרו קשר עכשיו

או חייגו:
1700-72-74-76

דוח מס הכנסה אמריקאי באמצעות טופס 1040

חוקי המס המונהגים בארצות הברית, מחייבים את כלל האזרחים האמריקאיים, לרבות, מחזיקי תושבות קבע (גרין קארד) בהגשת דוח מס הכנסה אמריקאי במידה והכנסתם השנתית עוברת את ספי ההכנסה הקבועים בחוק. חשוב לציין שחובת הדיווח איננה תלויה בחובה לתשלום מס, ולכן, גם אזרחים אמריקאיים אשר אינם חייבים בתשלום מס, נדרשים להגשת דוח מס הכנסה אמריקאי.

מהי ההכנסה השנתית המחייבת הגשת דו"ח מס?

במקרים בהם מדובר באזרחים אמריקאיים ו/או בעלי תושבות קבע המוגדרים על ידי רשות המיסים האמריקאית (IRA) כעצמאיים, חובת הדיווח חלה על כל הכנסה מעל ל-400 דולרים, כאשר במקרים בהם מדובר בשכירים, שיטת המיסוי האמריקאית, מחייבת הגשת דיווח בהתאם לספי ההכנסה השנתיים על פי הפירוט הבא:

  1. רווקים מגיל 17 עד 65 מחויבים בהגשת דוח מס הכנסה אמריקאי במידה והכנסתם השנתית עולה על 12,200 $
  2. בני זוג נשואים מגיל 17 עד 65 מחויבים בהגשת דוח מס הכנסה במידה והכנסתם המשותפת עולה על 24,400 $
  3. ראשי משקי בית מגיל 17 עד 65 מחויבים בהגשת דוח מס במידה והכנסתם השנתית עולה על 18,350 $
  4. אלמנים/ות מגיל 17 עד 65 מחויבים בהגשת דוח מס במידה והכנסתם השנתית עולה על 24,400 $

הגשת דוח מס הכנסה אמריקאי – כיצד?

כל אזרח אמריקאי המתגורר בארה"ב, לרבות, מחזיקי תושבות קבע, נדרשים להגשת דוח מס הכנסה אמריקאי באמצעות טופס המכונה 1040. טופס זה מהווה דוח מס אותו יש להגיש ל-IRA, רשות המיסים האמריקאית עד ליום ה-15/4 בשנה העוקבת לשנה שלגביה מתייחס הדוח, כאשר ניתן לבקש ארכה להגשת הדו"ח באמצעות טופס מספר 4868.

טופס 1040 לצרכי הגשת דוח מס הכנסה אמריקאי, מורכב ממספר חלקים, כאשר החלק העליון של הטופס כולל שדות למילוי פרטיו האישים של מגיש הדוח והחלק העיקרי של הטופס כולל שדות למטרות דיווח הכנסות, כאשר מגיש הדוח מחויב לציין את כלל מקורות הכנסותיו, לרבות, הכנסות משכר עבודה, הכנסות מקבלת קצבאות, הכנסות מעסקים פרטיים העומדים לרשותו, הכנסות מריביות, רווחי הון, דיבידנדים וכדומה. כמו כן, הטופס כולל בתוכו פרטים המתייחסים לניכוי מס אפשריים.

חשוב לדעת: אי הגשת דוח מס הכנסה אמריקאי באמצעות טופס 1040 במועדו ו/או אי דיוק בדיווח, עלולים להוביל להטלת קנסות בשיעור של עד 25% מחבות המס, כאשר בעלי חבות מס משמעותיים עלולים להיות חשופים לסנקציות נוספות הכוללות בין היתר את שלילת דרכונם האמריקאי.

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!